Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie BRAVO!

 

Otóż mam taką płytę, która spokojnie działa u mnie w domowym routerku od 15 lutego 2009, bez najmniejszego problemu.

Oczywiście wyniki z Linuksa nie muszą przekładać się na rezultaty osiągane w Windows ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer stacjonarny z monitorem LG Flatron L1970HR i laptop ThinkPad T61 z kartą Nvidii i matrycą 1680x1050. Kolory (temperatura barwowa, gamma itp.) na Flatronie są w miarę naturalne, natomiast barwy na ekranie laptopa są inne, trochę "drewniane" - nie potrafię tego ładnie nazwać. Przykład: kolor żółty (kod: ddcc88) jest po prostu żółty, a w laptopie jakiś brązowo-różowo-żółty. To samo dotyczy także innych kolorów.

 

Problem polega na tym, że zajmuję się między innymi programowaniem i po części projektowaniem stron internetowych. No i praca z laptopem przy grafice staje się mocno problematyczna, a laptopy te nie mają możliwości korekty temperatury barwowej np. przy pomocy jakiegoś menu ekranowego. Głupio także pokazać jakąś fazę "beta" wykonywanej strony klientowi na moim laptopie, bo np. zamiast beżu pojawia się wściekły róż. :evil: Fakt, że wiele innych marek laptopów też tak ma, nie jest pocieszeniem.

 

W związku z tym chciałbym Was zapytać, czy znacie metodę na "zdjęcie" czy pobranie bieżących ustawień z jednego monitora i przeniesienie ich na inny. Oczywiście dla systemów linuksowych.

 

 

Uprzedzając pytania:

1. LG nie udostępnia profili icm dla używanego przeze mnie monitora.

2. Lenovo takoż (a przynajmniej niczego takiego nie znalazłem).

3. Można ewentualnie próbować coś skorygować przez ustawienia Nvidii, ale jest to - przy obecnej postaci programu do ustawień gammy dla poszczególnych kolorów - praktycznie niewykonalne.

4. Znalazłem dobry programik do wczytywania gotowego profilu, niestety nie potrafi on sczytać ustawień i zapisać do profilu.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła taśma transmisyjna, jak się przełamie to się cyrki dzieją... Tylko uważaj, bo może być droga.

 

I zmień olej w dysku ! Będzie chodził szybciej i ciszej ! .... :?

 

Dziś ma urodziny prawdziwy KOMPUTER powiem więcej prawdziwa przyjaciółka !

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/spr ... dziny.aspx

 

-- 24 lip 2010, 21:47 --

 

...

Uprzedzając pytania:

1. LG nie udostępnia profili icm dla używanego przeze mnie monitora.

2. Lenovo takoż (a przynajmniej niczego takiego nie znalazłem).

3. Można ewentualnie próbować coś skorygować przez ustawienia Nvidii, ale jest to - przy obecnej postaci programu do ustawień gammy dla poszczególnych kolorów - praktycznie niewykonalne.

4. Znalazłem dobry programik do wczytywania gotowego profilu, niestety nie potrafi on sczytać ustawień i zapisać do profilu.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Twój laptop mam matową matryce podświetlaną klasycznie o słabym kontraście, nadaje się jedynie do czytania głupot na forach :)

Matryce z podświetleniem LED i błyszczące czasem dają rade i nawet da się na nich obrabiać zdjęcia, ale kalibracja polega na braniu foty z maszyny i ustawieniu tego co na ekranie do tego co wychodzi. Możesz postawić lapka koło starego monitora i ustawiać ręcznie, ale przy tej matrycy co masz słabo to widzę.

 

Dopiero jak wejdą powszechnie monitory w technologi OLED będzie można powiedzieć że CRT umarły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika dni temu mieli awarie kilku serwerów, ale te co padły już chyba działają, może akurat ten na którym ty miałeś fotki ciągle leży lub umarł całkowicie.

 

 

widzisz tą ->>>> [ http://img21.imageshack.us/img21/6530/dsc0096wh100.jpg ] <<<<<- fotkę ?

 

No nie widzę. Oki, poczekam aż się ogarną. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, potrzebuje program który masowo pozmienia mi nazwy zdjęć na datę.

 

Total Commander - dobry manager plików i ma takie funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, potrzebuje program który masowo pozmienia mi nazwy zdjęć na datę.

 

Total Commander - dobry manager plików i ma takie funkcje.

 

 

Total Commander, Menu na górnej belce\Plik\Narzędzie Wielokrotnej zmiany...

 

Tylko po co ? Zdjęcia same w sobie zawierają datę i wszystkie programy według niej mogą sortować np Picasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, potrzebuje program który masowo pozmienia mi nazwy zdjęć na datę.

 

Total Commander - dobry manager plików i ma takie funkcje.

 

 

Total Commander, Menu na górnej belce\Plik\Narzędzie Wielokrotnej zmiany...

 

Tylko po co ? Zdjęcia same w sobie zawierają datę i wszystkie programy według niej mogą sortować np Picasa

 

O sortowaniu nie było mowy, tylko o grupowej zmianie nazwy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomógłby ktoś ogarnąć jeden myk w postfiksie? Mam serwerek (rhel, postfix, postfixadmin, dovecot, clamav), serwerek forwarduje maile z i do jednej domeny oraz trzyma na sobie wirtualne skrzynki z drugiej (mysql). Potrzebuję ograniczyć wielkość skrzynek tej drugiej domeny. Parametr virtual_mailbox_limit działa zerojedynkowo, tzn jak zmniejszę go na przykład do 3mb żaden mail nawet na pustą skrzynkę nie dochodzi, natomiast jeśli będzie 30mb - limit nie działa wcale, mogę do skrzynki wladować choćby i 100mb... Rozjaśniłby ktoś mi w pustej mózgownicy o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj pojawił mi się problem z kompem. Mam dwa systemy: 7 i XP. Raczej częściej siedzę na XP, wszystko chodziło extra. Dzisiaj jednak włączyłem win 7 i nie mam dźwięku. Win nie widzi żadnych problemów, głośniki to Logitech x530 5.1 Na XP wszystko chodzi normalnie a na 7 nic. Płyta główna 770TA-UD3, szukać jakiś aktualizacji sterowników do płyty czy co?

 

-- 15 sie 2010, o 13:16 --

 

przedwczoraj wyszły nowe sterowniki audio do tej karty, zainstalowałem i nic. Dziwne jest to że system podczas testowania głośników nie widzi dwóch przednich (na prawym jest sterowanie) pozostałe podczas testowania działają. Tak naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną :| Może coś ze sterownikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pojawił mi się problem z kompem. Mam dwa systemy: 7 i XP. Raczej częściej siedzę na XP, wszystko chodziło extra. Dzisiaj jednak włączyłem win 7 i nie mam dźwięku. Win nie widzi żadnych problemów, głośniki to Logitech x530 5.1 Na XP wszystko chodzi normalnie a na 7 nic. Płyta główna 770TA-UD3, szukać jakiś aktualizacji sterowników do płyty czy co?

 

-- 15 sie 2010, o 13:16 --

 

przedwczoraj wyszły nowe sterowniki audio do tej karty, zainstalowałem i nic. Dziwne jest to że system podczas testowania głośników nie widzi dwóch przednich (na prawym jest sterowanie) pozostałe podczas testowania działają. Tak naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną :| Może coś ze sterownikami?

 

Skoro przeinstalowałeś sterowniki i dalej coś nie działa to obstawiam cudowny automatyzm Windows. Jak zadziała to jest pięknie, jak nie to nic sensownego nie można zrobić.

Spróbuj po włączeniu WIN 7 odłączyć i podłączyć je od kompa. Być może wykryje ich podłączenie i załapie. Ogólnie to Winzgroza i sterowniki audio mają detekcję podpiętych wtyczek do karty audio i czasami to zawodzi. Mimo podłączenia głośników system ich nie widzi albo np. wykrywa jako słuchawki. Pozostaje próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...