Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Na tanie zakupy polecam przejścia podziemne przy GUSie.

 

Mieszkam obok i bywam. Trzeba uważać, bo czasem - lecąc na opinii, że tu tanio - lecą w coolki z cenami. Ale ogólnie - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapek (Lenovo N500 na T3200) dla matki rodzicielki przyszedl i mam w zwiazku z tym pare pytan.

 

1. Jak wylaczyc Aero? Jakas strona ze sprawdzonymi hintami przyspieszajacymi Viste bylaby mile widziana.

 

2. Czy jakosc kabla HDMI ma znaczenie? Kupilem na probe taki najtanszy i przy roznych operacjach na kompie, w glosnikach telewizora pojawiaja sie trzaski, a odtwarzanie muzyki konczy sie roznymi dziwnymi efektami z chwilowym zanikaniem dzwieku wlacznie - na glosnikach komputerowych wszystko gra i buczy. Czy tez to moze byc problem z TV (Philips LCD 32")?

 

3. Jak ustawic natywna dla tego TV (HD Ready) rozdzielczosc? Jak probuje ustawic 1360x768, to TV sie buntuje i nic nie wyswietla - akceptuje rozne dziwne rozdzielczosci, poczawszy od 1280x1024 az po 1920x1080 (wg Visty jest to rozdzielczosc rekomendowana), ale wtedy TV sobie przeskalowuje obraz i bynajmniej to wyrazny obraz nie jest (choc na caly ekran). Rozmiar pixla 1 do 1 (bez przeskalowania) jest przy 1024x768, ale wtedy obraz nie wypelnia pelnego ekranu. Czy znacie jakis sposob na ten problem? Dodam, ze grafa w lapku, to Intel 4500HD, drivery preinstalowane przez fabryke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta graficzna ATI 4870 512MB lub 1GB w zaleznosci od rozdzielczosci w jakiej grasz (do full HD lepiej 1GB) i markowy zasilacz 500W do 600W.

Jezeli za drogo to mozna zaoszczedzic na grafice wymieniajac ja na 4850 lub jeszcze cos slabszego, ale wtedy cierpia gry.

 

osobiście nie kupowałbym ATI. Miałem 3 miesiące HD 3870- głośna i nie za mocna (sprzęt pewnie i dobry, ale w ATI stery zawsze kulały i kuleją.) Nowe 4870 biorą po 200-300W :!: . Jakiś czas temu przesiadłem się na Asusa 8800GTS 512mb- niebo, a ziemia!. Cicha, bdb wykonana i wydajna karta-polecam (tą lub jakąś nowszą Asusa, ale jak do gier to Nvidie).

 

Co do płyty głównej, jak pisał Kuba- Asus lub Gigabyte (mam tą drugą i jestem bardzo zadowolony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wylaczyc Aero?

Personalizacja-->Kolor i wygląd okien--> Schemat kolorów - tu zmieniasz z Aero na "podstawowy windows vista" lub "klasyczny windows"

 

2. właściwie nie powinno mieć to większego znaczenia, wkońcu HDMI to sygnał cyfrowy i nie powinien ulegać zakłóceniom jak analog...

 

zaki79, ja tam sie podpisuje pod tym co napisał Kuba , 4850-4870 zdecydowanie daje rade, a czasy kiedy sterowniki kulały minęły mniej więcej z wersją 8.10

 

Nowe 4870 biorą po 200-300W :!: .

Nie pomyliło ci się czasem z nowymi wynalazkami N :?:

4870 bierze w szczytowym momencie około 160W

GTX260 jakieś 180W ,a GTX 280 ok. 230W :!:

 

Chyba ,że pisałeś o 4870X2, ale wtedy musisz to porównać do... GTX295 a ta z kolei pobiera prawie 300W :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapek (Lenovo N500 na T3200) dla matki rodzicielki przyszedl i mam w zwiazku z tym pare pytan.

 

...

 

Add1. Marzy się żeby było szybciej :lol:

Wyłącza się jak Jumpman pisał. Niestety z mojej praktyki wynika że system wgrany przez producenta plus cały darmowy syf jaki daje i jest wgrany, plus rożnego rodzaju dodatki "poprawiające" bezpieczeństwo informujące o nowych sterownikach oraz cudowne programy czuwające nad sprawnością sytemu powodują że jedyna metoda żeby notebook z Vista śmigał to wypierniczyć wszystko i wgrać z normalnej DVD świeży system Vista SP1. Nawet wgranie z partycji backupowej nie pomaga bo często teraz cały ten syf z Nortonem-spowalniaczem-Virusem jest na niej instalowany :(

 

Add2. Tak jakoś kabla ma znaczenie :!:

 

Add3. Najlepiej podłączyć TV pod kabel HDMI, potem aby uzyskać rozdzielczość 1x1 to masz dwa pola manewru. Jedno to opcje TV np. w Samsungu opcja: "obraz bez overscanu" Druga jest w sterownikach najnowszych do ATI w Catalyst Control center opcja DTV i tam Scaling options

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli za drogo to mozna zaoszczedzic na grafice wymieniajac ja na 4850 lub jeszcze cos slabszego, ale wtedy cierpia gry.

 

Karte graficzna mozesz wziasc tansza i nie kupuj monitora wiekszego niz 22" to Ci wystarczy do grania.

 

Mam 26" monitor i 4850. Do tej pory nie zostałem zmuszony do szukania kompromisu pomiędzy jakością a wydajnością. Wszystko full i 1900x1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26" monitor i 4850. Do tej pory nie zostałem zmuszony do szukania kompromisu pomiędzy jakością a wydajnością. Wszystko full i 1900x1200.

Producenci gier zadbaja w niedalekiej przyszlosci o to zebys musial szukac kompromisu, lub zebys pomyslal o nowej karcie. Przy 1680x1050 taki 4850 512MB starczy na troche dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Add2. Tak jakoś kabla ma znaczenie :!:

Ale czy to rozwiaze problem trzaskow i zanikania dzwieku?

Add3. Najlepiej podłączyć TV pod kabel HDMI, potem aby uzyskać rozdzielczość 1x1 to masz dwa pola manewru. Jedno to opcje TV np. w Samsungu opcja: "obraz bez overscanu" Druga jest w sterownikach najnowszych do ATI w Catalyst Control center opcja DTV i tam Scaling options

TV to Philips PFL7403D/12, nie widzialem tam opcji overscanu - jak moze to wygladac w Philipsach? Druga rzecz, to grafa - Intel 4500HD, a nie ATI...

 

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 2:25 pm ]

Wyczytalem, ze 1366x768 to natywna rozdzielczosc matrycy, ale niekoniecznie ma to cos wspolnego z 720p, a tego drugiego nie moge znalezc w ustawieniach karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zaki79, ja tam sie podpisuje pod tym co napisał Kuba , 4850-4870 zdecydowanie daje rade, a czasy kiedy sterowniki kulały minęły mniej więcej z wersją 8.10

 

ja używałem tej karty także do pracy (ATI HD 3870 512mb) i OpenGL potrafił w 3dstudio na serio na maxa przycinać i wiem, że nie tylko ja miałem z tym problem (w 8800gts nie ma o tym mowy). Tylko mi nie mów o FXach itp. :) -śmigam na tym w pracy i niewiele się toto różni od zwykłej karty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26" monitor i 4850. Do tej pory nie zostałem zmuszony do szukania kompromisu pomiędzy jakością a wydajnością. Wszystko full i 1900x1200.

Producenci gier zadbaja w niedalekiej przyszlosci o to zebys musial szukac kompromisu, lub zebys pomyslal o nowej karcie. Przy 1680x1050 taki 4850 512MB starczy na troche dluzej.

 

Oczywiście, zgadzam się z Tobą. W dzisiejszych czasach komputera nie kupuje się na kilka lat. Co jakiś czas wypada zrobić mały upgrade gratów. Przy mojej rozdzielczości warto zainwestować w drugą kartę, ewentualnie sprzedać i kupić 4870 x2 o ile cena zejdzie do rozsądnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowalem ATI bo sa to karty tansze niz NV, w wielu grach o podobnej wydajnosci. Kolega napisal ze nie ma duzych wymagan co do grafiki, wiec podalem mu tansza opcje. Sam mam GTX280 i uwazam ze do grania ta karta jest lepsza, bede mogl np zagrac w rozdzielczosci 5040x1050, na co ATI nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowalem ATI bo sa to karty tansze niz NV, w wielu grach o podobnej wydajnosci. Kolega napisal ze nie ma duzych wymagan co do grafiki, wiec podalem mu tansza opcje. Sam mam GTX280 i uwazam ze do grania ta karta jest lepsza, bede mogl np zagrac w rozdzielczosci 5040x1050, na co ATI nie pozwala.

Kuba przepraszam ale na czym ty taką rozdziałkę wyświetlasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa rozwiazania, ktore nie wymagaja SLi:

http://www.matrox.com/graphics/en/products/gxm/th2go/ (lepsze, ale drozsze)

http://www.kegetys.net/SoftTH/ (tansze, ale konfiguracja bardziej klopotliwa, wymaga drugiej karty, ale moze to byc najtansza PCI albo PCIe x1, nie dziala w trybie SLi i uzywa sie jej tylko jako wyjscie dla 3 monitora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Interesuje mnie laptop ASUS G50.

Pytanie: w jakiej konfiguracji opłaca się go wziąć ?

Geforce 9700 GT + Core 2 Duo P9400

czy

Geforce 9800 GS + Core 2 Duo P8400.

 

Ten drugi jest około 1000 zł droższy. Warto dopłacać ? :roll: Czy 9800 jest naprawde o tyle lepszy ze oplaca sie go wziac z slabszym prockiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy GS a GT jest astronomiczna różnica wydajności to raz a dwa proc przy takiej karcie powinien być mocny więc proponuje żebyś dopłacił.
Nie czaję :mrgreen: GS z założenia jest słabsze niż GT o ile wiem, ale akurat 9800 GS jest wydajniesze od 9700 GT (według benchmarków). Idąc dalej mówisz, że lepszy mocniejszy procek, a mocniejszy jest przy konfiguracji z 9700 GT, która jest tańsza.... :???: :roll: :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, chwila moment bo mi się przeczytało w obu przypadkach 9800 :mrgreen: sorry. To lepiej faktycznie pierwszą opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia.

 

Najlepsza opcja to za tą kosmiczna kasę na ASUS G50 kupić notebooka i stacjonarny. Stacjonarny do grania, a notebooka za 2000 zł dajesz w tym czasie żonie/dziewczynie włączasz jej gg lub naszą-kalse i Ci nie truje że znowu grasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilnie potrzebuję wiedzieć jak odwrócić osie w kierownicy do PC, bo jak włączam byle co, to cały czas jest jakby wciśnięty hamulec. Jak naciskam pedał hamulca to zwalnia sprzęgło, nie pamiętam już jak to odwrócić... :|

 

 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...