Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze inny pomysł podpowiedziany przez znajome biuro w identycznej sytuacji. Oni postawili swój serwer - zwykły komputer z 3 dyskami - systemowym, głównym i bakapowym gdzie bakap robi sie w nocy i jest zabezpieczony przed przypadkowym usunięciem plików. To chyba ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy backup robiony na tą samą maszynę, która jest backupowana - leci np. zasilacz i daje przepięcie na bebechy - pali dysk główny jak i "backupowy".

Natomiast zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem plików to już daje.

 

Wszystko jest kwestią tego, przed jakimi zagrożeniami de facto chcesz się zabezpieczyć, a jakie jesteś w stanie zaakceptować (choćby ze względu na stosunek kosztów zabezpieczenia do kosztów poniesionych w wyniku awarii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przed przypadkową utratą danych jak przypadkowe skasowanie czy awaria sprzętu. Złośliwe włamania raczej nie bardzo mnie dotyczą. Dlatego też chyba można postawić do tego dysk USB z zasilaniem i raz na tydzień robic dodatkowy bakap bakapu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chłopaki:

 

Chcę podpiąć N-boxa do internetu nie ma wifi więc pozostaje kabel.Nie widzi mi się ciąganie kabli po całym domu i wpadłem na pomysł żeby z starego routera zrobić Wifi point i podpiąć go kablem do dekodera i żeby łapał sygnał z domowej sieci. Podobno się da tylko jak to skonfigurować wszystko.pierwszy router to coś takiegohttp://www.imagine.ie/wimax_broadband.html

a stary router to http://en-us-support.belkin.com/app/product/detail/p/331. Nie mam pojęcia jak to zrobić żeby ten Belkin łapał neta do n-ki

 

Może ktoś z was ogarnia takie tematy.

Z góry dzięki za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie komputerowo, ale szybkie pyt mam. Czy robił ktoś uprawnienia SEP do 1kV?

tak, 25 lat temu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

-- 28 mar 2011, o 15:54 --

 

hercooles, dostales sie juz kompem to softu ruterow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie komputerowo, ale szybkie pyt mam. Czy robił ktoś uprawnienia SEP do 1kV?

tak, 25 lat temu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

-- 28 mar 2011, o 15:54 --

 

hercooles, dostales sie juz kompem to softu ruterow???

 

Zawsze dostaję się tam gdzie chcę :twisted:

 

Kumpel mi rozrysował jak to zrobić ale on jest sieciowcem i nie cholera wiem co on tam na bazgrał i dalej nie wiem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od sprzętu musisz zmusić tak router2 aby jego bramą do internetu był router1, oraz aby router1 przekazywał dane do routera2. O ile mi się wydaje w Twoim przypadku router1 robi dodatkowo maskarade i router2 będzie robił kolejna maskarade dla routera1. Jest jeszcze dodatkowy "parametr" do wyjaśnienia, to czy połączenie między routerami ma mieć adresy należące do którejść z podsieci czy ma tworzyć własną oddzielną podsieć. Ogóleni to trzeba się pobawić routingiem i maskaradą. Routing może być dynamiczny (mnie roboty) ale musi wymagać żeby routery wspierały ten sam protokół routing. Statyczny jest nieco trudniejszy przy konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hercooles, do tego co chcesz osiągnąć musisz mieć sprzęt który zadziała jako tzw. "AP client" (lub ewentualnie da mu się zrealizować port "WAN" na Wi-Fi zamiast na kablu). Jeśli dobrze widzę, Twój router Belkina tego nie potrafi.

 

Chyba więcej accesspointów niż routerów to umie (ale i routery pewnie się znajdą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chyba kupię jakiś AP i po sprawie.Dzięki za pomoc

 

Zobacz czy model tego sprzętu obsługuje operWRT lub sWRT. Jeśli tak to zapakuj tam "mikrolinuxa" i problem z głowy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uosiu, thunderbird, postfix + courier-imap, poczta trzymana w maildir i nie ma problemów ani z szybkoscią działania, ani rozmiarem - ponad 60 tys. e-maili i ponad 30GB na skrzynkę dla kilkunastu osób :) Stare duże otlooki oraz te małe niestety chorują na maks. rozmiar skrzynki 2GB - M$ chyba ma słabość do ograniczeń ;)

 

Nie zagłębiałem się początek waszej dyskusji, ale skoro mowa o courierze, to dodam dwa grosze od siebie. Gorąco zachęcam migrować courier-imap do dovecota 2.x. W wydajności może nie będzie aż takiej zauważalnej różnicy, ale z doświadczenia mogę powiedzieć że będzie a) stabilniejszy B) posiada bogatszy wachlarz opcji c) przy większej ilości userów i wiadomości, zauważalnie w testach wypadł lepiej, zwłaszcza z pkt b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję małej porady. Czy taki zestaw jest cokolwiek wart?

 

PŁYTA GŁÓWNA ASUS M4A77T

PROCESOR PHENOM II X6 1055T

RAM 8GB DDR3 ADATA

DYSK TWARDY 1 TB SAMSUNG

DVD RW PIOONER SATA

OBUDOWA COOLER MASTER THERMALTAKE

KARTA DŹWIĘKOWA I SIECIOWA ZINTEGROWANA

GRAFIKA ATI 6870 1 GB ASUS

MODULARNY ZASILACZ 700W PPFC

 

Czy podzespoły będą dobrze współpracować? Tak ni mniej, ni więcej, za ilę mogę złożyć taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest. Jestem w tej kwestii kompletnie zielony. Tak, treść pochodzi z allegro, ale z całą pewnością nie tam dokonywałbym zakupów.

 

Weź zasilacz dobrej firmy, za dobre pieniądze - a nie bajer który do działania w żaden sposób się nie przyda. Np BeQuajeta z wiązką kabli - chyba że wybierasz się na jakaś wystawę z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zasilacz dobrej firmy, za dobre pieniądze - a nie bajer który do działania w żaden sposób się nie przyda. Np BeQuajeta z wiązką kabli - chyba że wybierasz się na jakaś wystawę z nim.

 

Zważ Waćpan, że nie o zasilacz tu się rozchodzi, a o cały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić może w 4k. Samo pudło, bez żadnego osprzętu. Komputer do amatorskiej obróbki grafiki, czasami w coś pyknąć. Aaaa, ma działać, nie wyglądać. Żadne podkręcanie we własnym zakresie, etc. też nie wchodzi w grę.

 

Podkreślę jeszcze raz, jestem kompletnie zielony w temacie i jak dla mnie, komp ma dobrze i bezawaryjnie działać.

 

-- 6 maja 2011, o 12:58 --

 

Jeszcze jedno. Chcę mieć spokój na kolejne 5 lat, jeśli chodzi o najnowsze programy i gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k
spokój na kolejne 5 lat, jeśli chodzi o najnowsze programy i gry.

Wymagasz cudów chyba.

Mi wyszło coś takiego:

 

Procesor:

Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

1069 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/

530 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming

320 zł

 

Dysk twardy:

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA600

210 zł

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 570 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1199 zł

 

Nagrywarka DVD:

Liteon iHAS124 SATA (black)

90 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza)

230 zł

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 700W

330 zł

 

Suma: 3978 zł brutto

3234.15 zł netto

 

PS. Nie życzę sobie komentarzy typu AsRock to ścierwo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie życzę sobie komentarzy typu AsRock to ścierwo itp.

 

Zmieniło się coś że tak walecznie bronisz ? Poważnie pytam, bo za czasów S478 czy S775 Asrock był sprzętem low-budżetowym i w dużej mierze awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...