Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Gregorius PW

Widzialem. Dziekuje, ale to wyglada na sama mape Polski.

Pozyczylem raz mape Europy Wschodniej od Land Rovera. Dzialala, ale nie bylo polacznie z reszta map. Czyli np. podroz z Norwegii do Polski trzeba byloby planowac na raty. Interesuje mnie system zintegrowany, zeby pokrywal cala Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladowalem sie z ta dzidowska nawigacja calkiem niezle.

Najchetniej bym ja wywalil i kupil cos sensownego, ale nie wiem jak to byloby z informacjami z komputera samochodu i z kamera cofania.

W trase do Polski chyba pojade ze starym TomTomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mapy całej Europy, w tym Polski w OBKu MY04 :roll: , w czym problem?

Skoro mam samochód z navi, to postanowiłam z niej korzystać 8) .

Ja tez korzystam, Ale z tego co rozumiem to w obecnej konfiguracji mapa Polski jest odlaczona od map Europy zachodniej i nie daje sie zaprogramowac calej trasy. Jak sie jezdzi tylko w polsce to rzeczywiscie nie ma problemu. Poza tym oplaty za aktualizacje map to czyste zlodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem raz mape Europy Wschodniej od Land Rovera. Dzialala, ale nie bylo polacznie z reszta map. Czyli np. podroz z Norwegii do Polski trzeba byloby planowac na raty. Interesuje mnie system zintegrowany, zeby pokrywal cala Europe.

Gregorius, LR posiada mapę całej Europy na jednej płycie (DL). Oczywiście nie jest tak szczegółowa jak wydania wielopłytowe, ale pewno dla Twoich potrzeb wystarczy.

 

rover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem raz mape Europy Wschodniej od Land Rovera. Dzialala, ale nie bylo polacznie z reszta map. Czyli np. podroz z Norwegii do Polski trzeba byloby planowac na raty. Interesuje mnie system zintegrowany, zeby pokrywal cala Europe.

Gregorius, LR posiada mapę całej Europy na jednej płycie (DL). Oczywiście nie jest tak szczegółowa jak wydania wielopłytowe, ale pewno dla Twoich potrzeb wystarczy.

 

rover.jpg

A gdzie ta mape mozna kupic. Ja mialem doczynienia z mapa LR z Europa Wschodnia, a Zachodnia byla osobno.

Bede probowal.

A z ta szczegolowoscia obecnych map p Subaru to nie jestem zachwycony. W Norwegii nie ma np. glownych drog oddanych 3 lata temu. Adresy tez sa pokopane. Na mapach Tomtoma jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ta szczegolowoscia obecnych map p Subaru to nie jestem zachwycony. W Norwegii nie ma np. glownych drog oddanych 3 lata temu. Adresy tez sa pokopane. Na mapach Tomtoma jest znacznie lepiej.

Ba...szczegółowość map Subaru jest...hmm...może nie będę komentował.

 

Dziwi mnie, że np. VOLVO, które podobnie jak SUBARU korzysta z danych DENSO, oferuje dla kierowców mapy Europy wydane na 4-ech DL-DVD (~28 GB), a Subaru na 2-ch DVD (~8 GB).

 

Gregorius --> PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBK MY10 pierwsze wydanie z mapami PL są 3 płyty. Pierwsza obejmuje od Polski do Francji na zachodzie i po Grecję na południu. Jutro sprawdzę czy Skandynawia też się załapała. Szczegółowość średnia. Aktualizacja 1500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja oryginalna nawigacja Subaru ma mapy na 3 dyskach wersja 3.0. Rozumiem, ze Europa Wschodnia jest na 4 dysku.

Chodzi mi o to, czy ten dysk z Europa Wsch jest zintegrowany z reszta i czy mozna programowac trase miedzy Europa Zachodnia a Wschodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć czy oryginalne mapy dołączane do navi w autach sprzedawanych w PL to jest to samo co navteq?

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/CHF/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=L1YKCghBiMkAAAEpN6AY6rEg&ShowAllProducts=YES&PersistNavigationMenu=YES&

 

czy te mapy oferowane przez Navteq mają uaktualnienie softu do navi?

 

trochę dużo sobie życzą za nie, ale może warto? tylko ciekawe jak z dokładnością.

z tego co widzę w opisie to mapa Europy Wschodniej nie jest zintegrowana z resztą map (Europa Zach).

Mnie też strasznie wnerwia gdy w Reichu muszę płyty z mapami przekładać, nie mówiąc o tym o czym wspomniał Gregorius, że trasę trzeba na raty programować.

 

pozdr.

 

btw. jaka jest obecnie cena wywoławcza na komplet najnowszych map w oficjalnej dystrybucji SIP? ja zatrzymałem się na poziomie bodajże 6.5 kpln !!!?!! w zeszłym roku za komplet 4 DVD :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja oryginalna nawigacja Subaru ma mapy na 3 dyskach wersja 3.0. Rozumiem, ze Europa Wschodnia jest na 4 dysku.

Chodzi mi o to, czy ten dysk z Europa Wsch jest zintegrowany z reszta i czy mozna programowac trase miedzy Europa Zachodnia a Wschodnia?

 

 

płyta z PL obejmuje następujące kraje od Niemiec na zachodzie do Białorusi na wschodzie, Litwa, Łotwa i Estonia na północy oraz Grecja na południu.

Włochy się nie załapały. Jeżeli wjeżdżasz do pozostałych krajów musisz załadować inną płytę. Zresztą w innych markach jest podobnie. Nie słyszałem żeby fabryczne Navi miało mapy całej EU na jednej płycie. Chyba, że Navi ma dysk....

W lipcu zeszłego roku dołączany był soft na PL v01. W tej chwili dostępny jest v2 ale kosztuje 1500 i to jest według mnie żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja oryginalna nawigacja Subaru ma mapy na 3 dyskach wersja 3.0. Rozumiem, ze Europa Wschodnia jest na 4 dysku.

Chodzi mi o to, czy ten dysk z Europa Wsch jest zintegrowany z reszta i czy mozna programowac trase miedzy Europa Zachodnia a Wschodnia?

 

 

płyta z PL obejmuje następujące kraje od Niemiec na zachodzie do Białorusi na wschodzie, Litwa, Łotwa i Estonia na północy oraz Grecja na południu.

Włochy się nie załapały. Jeżeli wjeżdżasz do pozostałych krajów musisz załadować inną płytę. Zresztą w innych markach jest podobnie. Nie słyszałem żeby fabryczne Navi miało mapy całej EU na jednej płycie. Chyba, że Navi ma dysk....

W lipcu zeszłego roku dołączany był soft na PL v01. W tej chwili dostępny jest v2 ale kosztuje 1500 i to jest według mnie żenada.

Tylko,ze np. jadac z Norwegii do Hiszpanii moge zaprogramowac od razu cala trase. DVD z mapami musze zmieniac, ale nie przy programowaniu trasy.

Nie rozumiem czemu nie dali mapy ma na jednym DVD DL. Byloby duzo wygodniej.

Ktos tu pisal, ze mapa LR jest na jednym dysku DL i pokrywa Polske.

 

-- Śr lut 09, 2011 9:41 am --

 

Moja oryginalna nawigacja Subaru ma mapy na 3 dyskach wersja 3.0. Rozumiem, ze Europa Wschodnia jest na 4 dysku.

Chodzi mi o to, czy ten dysk z Europa Wsch jest zintegrowany z reszta i czy mozna programowac trase miedzy Europa Zachodnia a Wschodnia?

 

 

płyta z PL obejmuje następujące kraje od Niemiec na zachodzie do Białorusi na wschodzie, Litwa, Łotwa i Estonia na północy oraz Grecja na południu.

Włochy się nie załapały. Jeżeli wjeżdżasz do pozostałych krajów musisz załadować inną płytę. Zresztą w innych markach jest podobnie. Nie słyszałem żeby fabryczne Navi miało mapy całej EU na jednej płycie. Chyba, że Navi ma dysk....

W lipcu zeszłego roku dołączany był soft na PL v01. W tej chwili dostępny jest v2 ale kosztuje 1500 i to jest według mnie żenada.

 

Patrzylem na ceny. Wziete z ksiezyca!!!

 

Mapa dla Land Rovera kosztuje sporo taniej i pokrywa cala Europe na jednym DVD!!!

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... gories=YES

 

LR sprzedaje tez zintegrowana nawigacje na 4 mapach za 275 €!

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... =OfferList

 

O co w tym wszystkim chodzi??

Mapy dla LR na jednym DVD kosztuja 199 €, a dla Subaru na 4 DVD kosztuja lacznie 518 €!!!! Te same 4 DVD LR kosztuja 275 € :idea::twisted::evil:

 

Czy ktos sprawdzal jak to dziala z jednoplytowa mapa z LR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie Navi ma dysk. Mapy całej europy zajmują kilkanaście GB.

Obecnie 3 plyty mieszcza cala Europe Zachodnia. Czesc map zachodzi na siebie, czyli te same informacje zapisane sa na 2 plytach (np. mapy Niemiec sa na 2 plytach). Mysle, ze spokojnie zmiescilyby sie na jednej plycie DL, najwyzej trzeba byloby je troche zoptymalizowac.

Probowal moze ktos te 1 plytowe i 4 plytowe wersje dla LR w Forku? Jesli dzialaja to sa sporo tansze od tych dla Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżaniki i koledzy,

czy ktoś z was ma, albo może wie gdzie mogę dostać płytę z Polską i Europą do Imprezy STI 2008, czyli N14?

Zestaw tam zamontowany to Kenwood i potrzebuję płytę razem z softem, aby nie zablokować radia.

 

z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżaniki i koledzy,

czy ktoś z was ma, albo może wie gdzie mogę dostać płytę z Polską i Europą do Imprezy STI 2008, czyli N14?

Zestaw tam zamontowany to Kenwood i potrzebuję płytę razem z softem, aby nie zablokować radia.

 

z góry dziękuję :)

Navteq ma mapy do imprezy:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... onMenu=YES

Ale ta cena.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżaniki i koledzy,

czy ktoś z was ma, albo może wie gdzie mogę dostać płytę z Polską i Europą do Imprezy STI 2008, czyli N14?

Zestaw tam zamontowany to Kenwood i potrzebuję płytę razem z softem, aby nie zablokować radia.

 

z góry dziękuję :)

Navteq ma mapy do imprezy:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... onMenu=YES

Ale ta cena.....

 

 

a to nie jest tak, że to są same mapy i niekoniecznie da się je zainstalować na fabrycznym navi ? Subaru ma startową płytę, która wymaga instalacji a potem wkłada się odpowiednią z mapami. Chyba, że coś :roll: pokręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że to są same mapy i niekoniecznie da się je zainstalować na fabrycznym navi ? Subaru ma startową płytę, która wymaga instalacji a potem wkłada się odpowiednią z mapami. Chyba, że coś pokręciłem

 

 

U mnie na jednej płycie jest mapa i soft do radia kenwood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że to są same mapy i niekoniecznie da się je zainstalować na fabrycznym navi ? Subaru ma startową płytę, która wymaga instalacji a potem wkłada się odpowiednią z mapami. Chyba, że coś pokręciłem

 

 

U mnie na jednej płycie jest mapa i soft do radia kenwood.

 

 

u mnie w OBK MY10 było chyba inaczej. Najpierw instalowali płytę zdaje się nr1 ( konfiguracja navi i audio ) a potem ładowali dopiero płytę z mapami.

W razie zawieszenia lub konieczności reinstalacji mam zrobić tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...