Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie chodzi o dobranie sie jakos do dodatkowych funkcji, jakie oferuja mapy Volvo.

O jakich funkcjach dodatkowych piszesz?

U mnie widzę tylko w wyszukiwaniu "Emergency" i "Phone number. Znalazłeś gdzieś info na temat fotoradarów, ograniczeń predkosci?

Z tego co wiem to mapy Volvo oferuja funkcje ostrzegania przed fotoradarami i pokazuje ograniczenia predkosci obowiazujace na danym odcinku trasy.

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... ame=Navteq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poszukujący drogi w oparciu o nawigację :twisted:

Mnie volvo poleciło już nowszą wersję VCC 31326248 czyli Navteq DVD T1000-18049/18074 z mapami na 2011. Niestety kenwood w subaru nie rozpoznaje formatu danych z płyt. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak można wykorzystać te płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poszukujący drogi w oparciu o nawigację :twisted:

Mnie volvo poleciło już nowszą wersję VCC 31326248 czyli Navteq DVD T1000-18049/18074 z mapami na 2011. Niestety kenwood w subaru nie rozpoznaje formatu danych z płyt. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak można wykorzystać te płyty?

To dziwne bo na stronie Navtequ najnowsza plyta to ta:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... onMenu=YES

i to sa te plyty, ktore polecalem.

To co podajesz to sa mapy z 2008 roku, a wiec 2 lata starsze!! :!: :idea::oops: :shock:

http://accessories.volvocars.com/Access ... VCC-428222

 

-- Śr cze 08, 2011 5:48 pm --

 

 

 

Plyta VOLVO nie daje sie wystartowac od zera. Plyte blokuje w nawigacji,.

Jak komus przy eksperymentach zablokuje plyte to jest juz na tym watku informacja jak sobie proadzic.Gwoli przypomnienia

Wystarczy przytrzymać palcem na ekranie w górnym prawym rogu przez ok 5sek i odda płytę. Ekran musi być w pozycji poziomej, tj. otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, czy to co tam kombinujesz podpasuje do mnie? :roll: :wink:

Dam znać :!: Jak na razie od kilku godzin kursuję między garażem a komputerem i zapełniam śmietnik płytkami :mrgreen:

Aktualnie robię "super" hybrydę z mapy Toyoty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, czy to co tam kombinujesz podpasuje do mnie? :roll: :wink:

Dam znać :!: Jak na razie od kilku godzin kursuję między garażem a komputerem i zapełniam śmietnik płytkami :mrgreen:

Aktualnie robię "super" hybrydę z mapy Toyoty :mrgreen:

 

Dzięki 8) :mrgreen: :wink:

 

Do Plejad ogarniesz? :mrgreen: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie robienia hybrydy, ale niestety skonczyly mi sie DVD DL i musze poczekac do jutra z wypalaniem.

Po co Tobie hybryda? Tylko do postawienia systemu po braku zasilania, czy jeszcze w innym celu?

 

Chce zobaczyc czy sie moze ujawnia jakies nowe funkcje z map Volvo.

Lubie eksperymentowac..... :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Plejad ogarniesz?

Jeśli miejsca w śmietniku wystarczy.... :mrgreen:

 

-- 8 cze 2011, o 20:13 --

 

Chce zobaczyc czy sie moze ujawnia jakies nowe funkcje z map Volvo.

Na czym ma polegać ta hybryda? Jakie pliki chcesz podmienić?

 

Gregorius, czy możesz wrzucić fotkę menu, jakie Ci się wyswietla w trybie wyszukiwania - analogiczną do fotek wyżej wklejonych przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się komuś udało to jestem chętny na hybrydę.

Obecnie testuję mapy z Volvo 4 DVD 2010. Jeździłem też na Toyocie - dokładna, ale bez lektora i Land Rovera - mniej dokładne ale za to z POI - Kenwood w aucie 2008 - czytnik na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Plejad ogarniesz?

Jeśli miejsca w śmietniku wystarczy.... :mrgreen:

 

-- 8 cze 2011, o 20:13 --

 

Chce zobaczyc czy sie moze ujawnia jakies nowe funkcje z map Volvo.

Na czym ma polegać ta hybryda? Jakie pliki chcesz podmienić?

 

Gregorius, czy możesz wrzucić fotkę menu, jakie Ci się wyswietla w trybie wyszukiwania - analogiczną do fotek wyżej wklejonych przeze mnie?

Podmieniam plik loading.kwi z plyty Volvo na plik z oryginalnej plyty Subaru.

Zrobie zdjecia w ciagu weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniam plik loading.kwi z plyty Volvo na plik z oryginalnej plyty Subaru.

Szczerze mówiąc to wątpię, że taka operacja ta efekty, o których piszesz wyżej. Zresztą sprawdź sam :mrgreen:

Pozyjemy zobaczymy....

 

Swoja droga ciekawi mnie dlaczego Subaru kupuje od Navtequ takie dziadowskie mapy, skoro do Volvo i innych marek mozna kupic duzo dokladniejsze i bogatsze mapy za te sama cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuję mapy z Volvo 4 DVD 2010. Jeździłem też na Toyocie - dokładna, ale bez lektora i Land Rovera - mniej dokładne ale za to z POI - Kenwood w aucie 2008 - czytnik na konsoli.

Na mapach Toyoty nie masz POI? Są. Tak przynajmniej zrozumiałem Twojego posta. :oops:

 

Swoja droga ciekawi mnie dlaczego Subaru kupuje od Navtequ takie dziadowskie mapy, skoro do Volvo i innych marek mozna kupic duzo dokladniejsze i bogatsze mapy za te sama cene.

Nie wiadomo ile Subaru płaci za te mapy. :wink:

 

Pozyjemy zobaczymy....

Trzymam kciuki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem dziś mapy Volvo pod Wwa i są całkiem dokładne. Dodatkowo pojawiły mi się na wyświetlaczu ikony POI czego wcześniej nie miałem.

Może i na mapach toyoty POI były, mogę już nie pamiętać. Mapy były dokładne, nie działał lektor. Zdecydowanie dłużej jeździłem na LR i kilka razy mnie zawiodły.

Obecnie faworytem jest Volvo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
testowałem dziś mapy Volvo pod Wwa i są całkiem dokładne. Dodatkowo pojawiły mi się na wyświetlaczu ikony POI czego wcześniej nie miałem.

Może i na mapach toyoty POI były, mogę już nie pamiętać. Mapy były dokładne, nie działał lektor. Zdecydowanie dłużej jeździłem na LR i kilka razy mnie zawiodły.

Obecnie faworytem jest Volvo !

Nie znam map Toyoty, ale na pewno mapy Volvo sa duzo dokladniejsze od map Subaru.

 

-- Pn cze 13, 2011 9:32 am --

 

Podmieniam plik loading.kwi z plyty Volvo na plik z oryginalnej plyty Subaru.

Szczerze mówiąc to wątpię, że taka operacja ta efekty, o których piszesz wyżej. Zresztą sprawdź sam :mrgreen:

Sprawdzilem. Plyta daje sie wystartowac, ale nie ma dodatkowych funkcji. Jest tak samo jak wlozenie plyty Volvo do nawigacji z ssytemem Subaru.

 

-- Pn cze 27, 2011 8:22 am --

 

Porownalem wlasnie specyfikacje 2 rodzajow map dla Volvo MMM2 (4 DVD DL dla S80 i pasuje do Subaru) i MMM+(1 DVD DL dla XC90 nie pasuje do Subaru). Okazalo sie, ze ta mapa na 1 DVD ma wiecej szczegolow(POI) niz mapa na 4 DVD.

Zrobilem porownanie dla 4 krajow:

------------------MMM+(1 DVD)-----MMM2(4 DVD)

Polska------------142,926------------54,397

Norwegia----------45,389------------34,888

Niemcy-----------317,219-----------126,124

Francja-----------904,041-----------769,560

 

Jak to jest mozliwe, ze na jednym DVD jest wiecej szczegolow niz na 2????

Kompletnie tego nie rozumiem. Moze mnie ktos oswiecic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownalem wlasnie specyfikacje 2 rodzajow map dla Volvo MMM2 (4 DVD DL dla S80 i pasuje do Subaru) i MMM+(1 DVD DL dla XC90 nie pasuje do Subaru). Okazalo sie, ze ta mapa na 1 DVD ma wiecej szczegolow(POI) niz mapa na 4 DVD.

Zrobilem porownanie dla 4 krajow:

------------------MMM+(1 DVD)-----MMM2(4 DVD)

Polska------------142,926------------54,397

Norwegia----------45,389------------34,888

Niemcy-----------317,219-----------126,124

Francja-----------904,041-----------769,560

 

Jak to jest mozliwe, ze na jednym DVD jest wiecej szczegolow niz na 2????

Kompletnie tego nie rozumiem. Moze mnie ktos oswiecic???

MMM+ zawiera dane skompresowane, w przeciwieństwie do MMM2.

 

Niestety tylko nawigacje z dyskiem twardym, na którym wyodrębnione dane są przechowywane, mogą korzystać z płyty MMM+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMM+ zawiera dane skompresowane, w przeciwieństwie do MMM2.

 

Niestety tylko nawigacje z dyskiem twardym, na którym wyodrębnione dane są przechowywane, mogą korzystać z płyty MMM+.

To by wszystko wyjasnialo. Dziekuje za oswiecenie mnie.

Swoja droge to navteq ma burdel z tymi mapami i laduje odbiorcow w bambuko.

mam nadziej, ze im sie to niedlugo skonczy, bo coraz wiecej marek samochodow przechodzi na mapy Tomtoma i Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas jestem czy zadziala reset nawigacji z mapa Volvo i czy da sie uzyskac wszystkie opcje ktore ma mapa Volvo

W modelu KNA-DV3200 nawigacja nie ruszała z płyty VOLVO po odłączeniu akumulatora.. Trzeba wystartować z płyty Subaru i po wczytaniu "systemu można zamienić płytki. Dzisiaj muszę wyczyścić napęd spirytusem :wink: i zobaczyć, czy aby czasem problem nie jest związany ze sprzętem.

 

tak myślę, czy problemem w tym przypadku nie jest fakt, iż mapy Volvo są nagrane na DVD-DL a czytnik w tej navi jest tylko do DVD? mam u siebie wersję oprogramowania Subaru na 2009 r i też navi nie ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu KNA-DV3200 nawigacja nie ruszała z płyty VOLVO po odłączeniu akumulatora.. Trzeba wystartować z płyty Subaru i po wczytaniu "systemu można zamienić płytki. Dzisiaj muszę wyczyścić napęd spirytusem :wink: i zobaczyć, czy aby czasem problem nie jest związany ze sprzętem.

 

tak myślę, czy problemem w tym przypadku nie jest fakt, iż mapy Volvo są nagrane na DVD-DL a czytnik w tej navi jest tylko do DVD? mam u siebie wersję oprogramowania Subaru na 2009 r i też navi nie ruszyło

 

Mapy Subaru tez sa nagrane na DVD DL. Poprostu inny system. Pliki map pasuja, ale reszta nie.

 

W sprzedazy jest juz nowy zestaw plyt do Volvo MMM2 2011.1, ale jeszcze go na "wolnym rynku" nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...