Skocz do zawartości

Czy Forum ma istnieć ?


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

Zanim Państwo oddacie swój głos, uprzejmie proszę o zapoznanie się z opisem zaistniałej sytuacji, która – zgodnie z sugestią niektórych Forumowiczów – zakwestionowała sens istnienia Forum w jego aktualnej postaci.

 

Ponieważ „przebrnięcie” przez wszystkie wpisy dotyczące tematu sposobu prowadzenia Forum Subaru, a tym bardziej analiza argumentacji staje się nieomalże niemożliwa, postaram się w skrócie przedstawić fakty.

 

1. Przyczyna.

Moderator WRC Fan zamieścił na Forum Subaru link do strony firmy prowadzącej działalność gospodarczą pozostającą w stosunku konkurencyjnym do Subaru Import Polska (sprzedaż części Subaru i inne). Działanie to było sprzeczne z przyjętymi zasadami funkcjonowania niniejszego Forum (tak więc Moderator, który z racji swej funkcji powinien pilnować przestrzegania zasad przez Forumowiczów, sam je złamał). Link ten był połączony z zaproszeniem do prezentacji nowej Imprezy STI, które to działanie w interpretacji SIP-u mogło zmniejszyć efekt planowanej oficjalnej prezentacji tego modelu w Polsce. Ponadto jednemu z Forumowiczów zasugerowano na łamach forum Subaru możliwość zakupu w/w samochodu.

Wobec zaistniałej sytuacji sugerującej trwały konflikt interesów (WRC Fan jest od lata 2007 także moderatorem w/w firmy) Moderator został poproszony o podjęcie decyzji na którym Forum chce pozostać aktywny. Z żalem przyjąłem informację o Jego rezygnacji.

Uwzględniając obserwowany i sygnalizowany przez Państwa coraz niższy poziom kultury dokonywanych wpisów, jak również wręcz już otwarte propagowanie własnej (lub „zaprzyjaźnionej”) działalności zarobkowej sprzecznej z oczywistym interesem Subaru Import Polska na tym, przeznaczonym przecież dla osób prywatnych forum nie miałem, jak uważam, innego wyjścia. Jak bowiem oczekiwać od Forumowiczów przestrzegania zasad, jeżeli nie wymaga się tego od własnego Moderatora ?

 

2. Efekt.

Rozpoczęła się „dyskusja” na temat całokształtu funkcjonowania Forum, ze szczególnym uwzględnieniem roli mojej osoby, ale także jakości działania firm z nami współpracujących. Wyjaśnienie ograniczeń możliwości Forum wynikających z jego statusu prawnego (założone przez importera i umieszczone na jego oficjalnej stronie) nie tylko zostało przez znakomitą większość „dyskutantów” zignorowane, lecz potraktowane jako przyczynek do eskalacji „konfliktu”.

Kwintesencją stanowiska grupy aktywnych w tym sporze Forumowiczów, reprezentujących odmienne od mojego zdanie, jest sformułowanie:

„Forum to my, i to my mamy prawo do decydowania o zasadach jego funkcjonowania”.

Stanowisko Subaru Import Polska jest wyjaśnione poniżej.

 

3. Co dalej.

Ponieważ jakość i kultura opublikowanych wypowiedzi rzutuje negatywnie na image marki jak i wiarygodność oraz rzetelność Subaru Import Polska należało – zgodnie z sugestią niektórych aktywnych w tej kwestii Forumowiczów - postawić sobie pytanie, czy utrzymanie Forum jest celowe ?

 

Bardziej konkretnie, zdając sobie w pełni sprawę z tego, że to Państwo tworzycie Forum, czy akceptujecie Państwo jego ograniczenia spowodowane m.in. faktem istnienia na stronie Subaru Import Polska wynikające z:

- regulacji prawnych (odpowiedzialność producenta, ochrona dóbr osobistych itp.)

- interesów Subaru Import Polska oraz zasad tak etykiety jak i uczciwej konkurencji (brak reklam i ofert firm konkurujących z działalnością importera, jak i linków do nich itp.)

- dążenia do wysokiej kultury wypowiedzi i osiągania miłej atmosfery przy zachowaniu maksymalnie możliwej swobody wyrażania opinii (karanie przez Moderatorów zachowań niekulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, skierowanych wobec nowych użytkowników Forum)

- kultywowania stworzonego przez Państwa, charakterystycznego kolorytu Forum (przywileje m.in. Mamusi Forumowej, niektóre wątki w Off-Topicu itp.).

 

Czy też uważacie Państwo, że utrzymanie i kontynuacja działalności Forum na w/w zasadach nie ma sensu.

 

Uprzejmie proszę o ograniczenie ew. komentarzy w tym wątku wyłącznie do jego meritum, czyli sensu istnienia Forum.

 

Jeżeli dotarli Państwo aż do tego miejsca, to dziękuję bardzo za cierpliwość i gratuluję wytrwałości !

 

Pozdrowienia i …. przyjemnego głosowania (niestety nie planujemy losowania nagród dla uczestników :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chmmmm.

Temat złożony......

- regulacji prawnych (odpowiedzialność producenta, ochrona dóbr osobistych itp.)

Może trochę jaśniej.

- interesów Subaru Import Polska oraz zasad tak etykiety jak i uczciwej konkurencji (brak reklam i ofert firm konkurujących z działalnością importera, jak i linków do nich itp.)

dlaczego mam mieć odebrana możliwość zakupu ogumienia za np. 400pln, a mam byś zmuszony kupić za 590pln tylko dlatego, że dealer za tyle chce sprzedać? Nadal bedę jeździl Subaru. Na przeglądy rownież.... :mrgreen:

- dążenia do wysokiej kultury wypowiedzi i osiągania miłej atmosfery przy zachowaniu maksymalnie możliwej swobody wyrażania opinii (karanie przez Moderatorów zachowań niekulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, skierowanych wobec nowych użytkowników Forum)

temat mocno kontrowersyjny i stronniczy... :wink:

- kultywowania stworzonego przez Państwa, charakterystycznego kolorytu Forum (przywileje m.in. Mamusi Forumowej, niektóre wątki w Off-Topicu itp.).

tutaj się zgadzam, choc nie zawsze....; ktoś ustala, że zamknie, jak zobaczy gołą pierś lub tyłek, tego nie ma, a zamyka; patrz punkt wyżej. Ale do Przemqa żalu nie mam :lol::mrgreen:

Jeżeli dotarli Państwo aż do tego miejsca, to dziękuję bardzo za cierpliwość i gratuluję wytrwałości !

Dziękuję.

Pozdrowienia i …. przyjemnego głosowania (niestety nie planujemy losowania nagród dla uczestników )

Równiez odpozdrawiam, ale nie głosuję, ponieważ nie ma opcji pośredniej... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUKS,

Uprzejmie proszę o ograniczenie ew. komentarzy w tym wątku wyłącznie do jego meritum, czyli sensu istnienia Forum

To jasno mówi, że nie ma być to miejsce na kolejną dyskusję a jedynie przedstawienie swojego stanowiska w przedmiotowej (ankietowanej) sprawie. Bardzo proszę o uszanowanie tej prośby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasno mówi, że nie ma być to miejsce na kolejną dyskusję a jedynie przedstawienie swojego stanowiska w przedmiotowej (ankietowanej) sprawie. Bardzo proszę o uszanowanie tej prośby.

Pozdrawiam

Genialne pytania w ankiecie....

Subaryto.

Dostaleś odpowiedź. Lakoniczną. Loucyphrea

 

Zadane przez Dyrekcję pytanie ogranicza sie do tezy: wolisz blondynkę czy rudą.

Ja osobiście czarną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobrze miec alternatywe niezalezna od zadnego biznesu.

Moge zaproponowac miejsce na serwerze, na szybkim laczu (forum.subaru.pl?). Potrzeba bylaby na admina forum, ktory by skonfigurowal odpowiednio phpBB i zarzadzal w miare potrzeb. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto jest za, proszę opuścić ręce i odejść od ściany..."

 

:mrgreen:

 

To nie jest najlepiej i najuczciwiej sformułowane pytanie - tak (albo trochę finezyjniej, jak kto umie pokombinować) się to właśnie robi, gdy chce się uzyskać "jedynie słuszny" rezultat i mieć pozór demokratycznej legitymacji.

Ta ankieta, reklamowana przy pomocy maili, ma być odpowiedzią na ankietę Fido_ - pokazać (komu...? :mrgreen: ), że ZA STANOWISKIEM DYREKCJI ("działać wedle zasad określonych przez Dyrekcję") opowiada się WIĘCEJ głosujących, niż za "wichrzycielami".

 

Ale - jakoś JUŻ nie jestem zaskoczony tą prostą socjotechniką... :cool: Dyrekcja jest niereformowalna :mrgreen:

 

Uśmiałem się, ale zagłosowałem na oczywistą opcję 1.

 

W zamian za udział w tak zabawnym przedsięwzieciu jak niniejsza ankieta - nie odmówię sobie jednak komentarza; niestety, jako znany szwarccharakter nie uszanuję prośby Dyrekcji i Subaryty o ograniczenie się w tym wątku do kwestii "zamykać - nie zamykać". Tak dobrze to nie ma, Panowie.

Można mi dać w zamian pasek albo zbanować, jeśli to komuś ukoi skołatane nerwy, zrozumiem.

 

Krótki komentarz, zarówno do WRCGate, jak i do zamieszczonej wyżej Dyrekcyjnej wersji wydarzeń.

Przeklejam to ze starego wątku - a mianowicie odnośny fragment swego ostatniego postu, bo tam już pewnie mało kto go przeczyta:

 

(...) "nie odmawiam Dyrekcji" ani praw "określania", ani "dobierania".

 

Mogę uważać (i uważam), że Dyrekcja popełnia błąd "określając" i "dobierając" (tzn. tępiąc nie-ASO i wywalając WRCFana), ale poza prawem wypowiedzenia niniejszej oceny, nic mi do tego.

Dyrekcji piaskownica i odpowiedzialność.

 

Pretensje mam o jedno, i stąd moja dość emocjonalna reakcja na WRCGate.

Nie lubię hipokryzji i robienia ludziom wody z mózgu, a tak odebrałem oficjalne uzasadnienia decyzji, serwowane najpierw przez Subarytę (w imieniu Dyrekcji), a potem przez samą Dyrekcję.

 

(...) Jesli ktoś mi uparcie wmawia, że z prawa UE wynika konieczność usuniecia WRCFana i zwalczania nie-ASO... albo - na przykład - że SIP usiłuje utrudniać informowanie tu o tuningu, albowiem ma już liczne sprawy w sądach, m.in. za przepiłowanie przez Pana Dyrektora, dwa lata temu, kłódki jednej firmie ochroniarskiej... to ja niestety nie mogę się czasem opanować...

Podobnie, gdy niejaka (czy niejaki) Mumia, na rzeczowy i wyważony post Gal-a odpowiada tekstami o "kryzysie wieku średniego".

 

Trzecia zasada dynamiki. Akcja, reakcja. Chcesz szacunku i traktowania fair przez innych, nie zaczynaj sam od intelektualnych fauli...

 

I pomyśleć, że pisałem to akurat wtedy, gdy Dyrekcja wklejała tę boską ankietę :cool:

 

Panie Dyrektorze, to Forum powinno istnieć. Dla dobra SIP i tłumu Forumowiczów. I nie zmieni tego faktu to, co np. my dwaj będziemy teraz wzajemnie o sobie myśleć.

 

Podejrzewam nawet, że nadal możemy się tu czasem mijać, bez większego stresu i problemu.

 

Pozdrawiam :grin:

 

edit: literówka, Witek dzięki za zwrócenie uwagi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zadano sobie wysiłku żeby poszukać kompromisu.

Czy zostanę wyrzucony z Forum, bo mam Miśka EVO?

 

Sory, ale ankieta jest bynajmniej śmieszna, w stylu małego nadąsanego chłopczyka, któremu czekoladka nie smakuje, bo nie i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. To, że uważam, że Forum powinno nadal istnieć, nie oznacza, że ja na nim muszę koniecznie pozostać.

 

Jesli ktoś faktycznie zorganizuje lepsze, łączące zalety tego i brak jego wad - natychmiast się przenoszę.

I poważnie deklaruję pomoc w rozpropagowaniu nowego przedsięwzięcia oraz stałą partycypację w kosztach jego utrzymania. Ci, którzy mnie trochę znają, chyba potraktują to serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za utrzymaniem forum. Niestety, każdy właściciel forum musi się liczyć z niezależnością prasową internetu. Dlaczego więc sztucznie wprowadza się ograniczenia? Bzdura! Likwidacja forum tylko ośmieszy autorów takiego pomysłu. Może kofrzystniejszy będzie liberalizm, w tym moderatora. A poza tym marka SUBARU i tak się obroni, bez względu na pojedyńcze niedoskonałości formalne. Po co więc to zamieszanie? Każde zamieszanie jest korzystne marketingowo. Brakuje tylko artykułu w poczytnej prasie. Na to bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Ponawiam prośbę - to nie miejsce na Wasze oceny i komentarze (szczególnie wobec Dyrekcji....) więc załóżycie sobie nowy wątek z opiniami a ten zostawicie tylko do rozmowy o Waszej decyzji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zniknie to forum, to na jego miejsce powstanie inne, na innym serwerze, poza kontrolą dyrekcji Subaru Import Polska. Na takiej operacji można jedynie stracić. Nic więcej. Gratuluję bezmyślności. Kafeteria w tej ankiecie jest błędnie sformułowana. Brakuje kilku opcji odpowiedzi. Ja nie głosuję, bo moja odpowiedź to, forum ma istnieć na takich zasadach jak dotychczas. Cały ten zabieg przypomina mi to co robią w Chinach z Internetem. Chcą mieć kontrolę nad wszystkim. Tak się nie da. Internet to medium demokratyczne i każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, jeśli nie tu to napewno gdzie indziej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zniknie to forum, to na jego miejsce powstanie inne, na innym serwerze, poza kontrolą dyrekcji Subaru Import Polska. Na takiej operacji można jedynie stracić. Nic więcej. Gratuluję bezmyślności.

 

... powstanie chyba tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze firma subaru wymierzyla nam drogi policzek (po imprezie 2008) jak dla mnie to obraza klijentow i wszystkich forumowiczow!!!!

BOJKOT nie glosuje !!!!

Ps reklama napedza gospodarke jak niepotraficie sobie poradzic z konkurencja odpuscie sobie ten biznes(do dyrekcji!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Ponawiam prośbę - to nie miejsce na Wasze oceny i komentarze (szczególnie wobec Dyrekcji....) więc załóżycie sobie nowy wątek z opiniami a ten zostawicie tylko do rozmowy o Waszej decyzji.

Pozdrawiam

 

O ile wiem, zakaz off-topicu na tym forum dotyczy dzialow: "organizacyjny", "techniczny" oraz "pytania do dyrekcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklama napedza gospodarke jak niepotraficie sobie poradzic z konkurencja odpuscie sobie ten biznes(do dyrekcji!!)

Ochłoń. Nie tym tonem. Nie Tobie o tym decydować. Jak nie masz nic do napisania poza "BOJKOT!!!" to nie pisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...