Skocz do zawartości

Pytanie laika


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niezależnie od zaleceń producenta ja zawsze wymieniam olej co 7-10tyś.km. Na pewno silnik Ci za to podziękuje długowiecznością i bezawaryjnym działaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, wymiana filtra oleju i oleju zawsze przebiega jednocześnie. Nie ma czegoś takiego jak wymiana oleju bez wymiany filtra oleju.

jest, a wlasciwie bylo zalecane - i to nie przez byle kogo, a przez madrych Japonczykow - w przypadku mojej Celiki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, wymiana filtra oleju i oleju zawsze przebiega jednocześnie. Nie ma czegoś takiego jak wymiana oleju bez wymiany filtra oleju.

jest, a wlasciwie bylo zalecane - i to nie przez byle kogo, a przez madrych Japonczykow - w przypadku mojej Celiki :razz:

Nie wiedziałem :shock: ale mimo to wydaje mi się że to totalny bezsens wlewać czysty olej i przepuszczać go przez brudny filtr, no chyba że japończycy uważają że w ich samochodach olej mniej się zanieczyszcza :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem :shock: ale mimo to wydaje mi się że to totalny bezsens wlewać czysty olej i przepuszczać go przez brudny filtr, no chyba że japończycy uważają że w ich samochodach olej mniej się zanieczyszcza :roll:

ja tez nie wiedzialem, dopoki nie przeczytalem tego w repair manual'u :grin:

a jako ze jestem sprytniejszy od Japonczykow (przynajmniej tak uwazam :oops::mrgreen: ), zmieniam filtr przy kazdej wymianie oleju, ktorej dokonuje czesciej, niz zaleca Tojota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, czy mozesz dokladnie zacytowac ten fragment o zmianie oleju i filtra? Bo mie sie wydaje to nierealne.

Obecnie oleje syntetyczne moga wytrzymac dosyc spore przebiegi.

Przykladowo tutaj http://neptune.spacebears.com/cars/stories/mobil1.html samochod Chevy Camaro zrobil na oleju Mobil1 29 tysiecy km. (z dolewkami oczywiscie), a filtr oleju byl zmieniony przy 18 tys. km. Co 1000mil byla robiona laboratoryjna analiza oleju i o zmianie na nowy zadecydowal wynik tej analizy.

 

Ostatnio rozmawialem tez z jednym mechanikiem, ktory w swoim pickupie z silnikiem diesla zmienia olej co okolo 33 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, czy mozesz dokladnie zacytowac ten fragment o zmianie oleju i filtra? Bo mie sie wydaje to nierealne (...)

prosze:

 

ma2zh2.jpg

 

ma3qz6.jpg

 

czyli w zaleznosci od warunkow eksploatacji olej zaleca sie wymieniac co 4000 km/3 mies. albo co 8000 km/6 mies., a filtr oleju odpowiednio co 2x tyle :shock:

 

 

... czesciej, niz zaleca Tojota...

Nie pisz tego na forum Toyoty bo stracisz gwarancję. :wink:

Tojota jest fajna, ale (niestety :razz: ) nie na tyle, aby oferowala gwarancje na 18 lat :mrgreen:

ale zrozumialem, to co miales na mysli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Jeżdżę na oleju Quaker 5W40. Mocno mi bierze (ok 1-1,5 l na 1000 km) i pomyślałem, że zmienię na Valvoline Maxlife 10W40, może coś pomoże. Czy stanie się coś jeżeli teraz przy następnej dolewce wleję Valvoline i juz nim będę uzupełniał ubytki, czy lepiej zmienić olej "klasycznie", spuścić i wymienić filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...