Skocz do zawartości

Wypożyczalnia ? Samochód na testy ?....


Brzoza-RageRace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie ... czeka mnie dość duża zmiana samochodu z Avensis 2.0 diesel na Subaru - zapewne Legacy Outback. I to tyle z tych pewniejszych informacji.Nie mam pojęcia czy 2.0 , 2.5 czy 3.0.Jeździłem narazie jednym a mianowicie 2.0 i już wywarł na mnie DUŻE wrażenie. Więc mam pytanie czy jest możliwość w jakiś sposób wypożyczyć Subarynke na parę dni , żeby pojeździć w różnych warunkach sprawdzić jak sie sprawuje na co dzień.Oczywiście można pójść do salonu/komisu ale tam zazwyczaj jazda trwa zdecydowanie za mało żeby w jakimkolwiek stopniu móc podjąć decyzje o zakupie.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , ze można ale Dłuższaaaaaaaaa... to będzie 1h 2h ? pewnie coś w tym stylu. A to będzie pierwszy mój samochód (kupowany z własnej kasy) i nie chciałbym go kupić tylko dlatego , ze od zawsze subaru było dla mnie marką nr.1 itd.....wiem , ze nie będę żałował ale zawsze jest ale :] Chciałbym w możliwie największym stopniu (mowa oczywiście o praktyce ) wiedzieć dlaczego akurat go kupuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wypożyczyć subaraka na normalnych, komercyjnych zasadach. Poszukaj po wypożyczalniach, ewentualnie zagadaj z dilerami - np. Frey na www chwali sie tym, że nie tylko sprzedaje, ale również wypożycza.

 

IMHO - jeśli jesteś zdecydowany na Legasia OBK i zastanawiasz się tylko nad wersją silnikową lub kwestią AT czy MT - już nawet jazda testowa może dać Ci obraz tego, w co się pakować. Jednak pamiętaj, że też rynek będzie weryfikował Twoje założenia - w bezwypadkowych OBK za sensowne pieniądze raczej nie ma jak wybrzydzać (wciąż mało ich...)

 

Jeśli zaś jeszcze nie jesteś pewien czy Subaru czy nie... to na tym forum możemy Ci tylko uświadomić że zdecydowanie TYLKO Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne Legacy Outback. (...) Nie mam pojęcia czy 2.0 , 2.5 czy 3.0.Jeździłem narazie jednym a mianowicie 2.0 i już wywarł na mnie DUŻE wrażenie.

OBK jest dostępne z silnikami 2.5 oraz 3.0, to czym jeździłeś to zapewne zwykłe Legacy - tu są silniki 2.0, 2.5 oraz 3.0. Nie wiem jakie wrażenie auto na Tobie wywarło, ale zastanów się dobrzej z jakim silnikiem Ci się będzie najlepiej jeździło. Druga sprawa to ilość miejsca nad głową - w OBK jest nieco więcej, Legacy z drugiej strony bardziej przyklejony do drogi. Tak jak mówi reszta, jeżeli chcesz kupić auto i wydać sporo kasy na nie, to warto najpierw wykupić te kilka dni jazdy próbnej by nie żałować, że się czegoś innego nie wybrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość miejsca nad głową taka sama, przynajmniej od MY04. Od MY06 w Legacy już tylko wersje 2,0 i 3,0, w OBK od dawna na naszym rynku tylko 2,5 i 3,0. Ale są jeszcze na rynku wtórnym różne "mutanty" z USA, jakieś 2,5 turbo np. w Legacy. Jak 2,0 e Legacy Ci odpowiadał to 2,5 w OBK chodzi nieznacznie lepiej, nie ma duzej różnicy. 3 litrowy dużo mocniejszy, ogromna różnica ale za to lubi sobie paliwko pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza-RageRace, z jednej strony Cię rozumiem. Ale z drugiej... czy jak kupujesz TV to najpierw bierzesz do domu na tydzień i testujesz?

 

Mamy takie realia jakie mamy. Idealną sytuacją byłoby sprawdzić jak autem jedzie się znad morza w góry. Albo czy teściowa mniej gada w danym modelu. I czy da się nim przewieźć lodówkę. Ale tak chyba nie ma w żadnym kraju w kontekście subaru. Nawet ciężko w wypożyczalni znaleźć.

 

Bierz OBK w wersji 3l a na pewno będziesz zadowolony. No chyba, że jesteś bardzo wysoki - wtedy zrób choć przymiarkę w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litrowy dużo mocniejszy, ogromna różnica ale za to lubi sobie paliwko pociągnąć.

Ale tylko w mieście....Na trasie jest bardziej ekonomiczny niż 4cylindrówki....oczywiście poruszając się na autostradzie z prędkością większą niż 90 km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Możesz spróbować wypożyczyć subaraka na normalnych, komercyjnych zasadach. Poszukaj po wypożyczalniach, ewentualnie zagadaj z dilerami - np. Frey na www chwali sie tym, że nie tylko sprzedaje, ale również wypożycza.

jakoś tam nie znalazłem info o wypożyczalni

sam jestem zdecydowany na zakup ale...

wiem że AT ale nie wiem OBK czy Legaś kombi ;-)

i tutaj wypożyczalnia by mi pomogła bo bardziej potrzebuje pojeżdzić dłużej niż 2h niż 3h posiedzieć w nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza-RageRace, może zapytaj o wzięcie auta na weekend...

Nie wiem jak subaru, ale MB i BMW pozwala na takie jaaazdy próbne.

Przynajmniej we Wro...

 

Alfa Romeo swego czasu też pozwalała na takie testy weekendowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety dzwoniłem... i nie prowadzą czegos takiego jak wypożyczalnia. Co najwyżej 1-2h jazdy testowej...

Np. od Hit-Caru wynajołem C5 na dwa tygodnie i to jest dobry dla mnie czas żeby poznać pojazd z jego wadami i zaletami (oczywiście w danej porze roku ;-)

http://www.pdv.citroen.pl/hitcar/aktual ... x?news=131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie i to jest dobry dla mnie czas żeby poznać pojazd z jego wadami i zaletami (oczywiście w danej porze roku

 

Jejku, a ja chciałam Forestera NATYCHMIAST po 15 min. jazdy.

 

Może ASO powinno przyjąć taką politykę... "taak dajemy auto na testy, na tydzień, a nawet na dwa...", skoro wystarczy 15 minut*. :)

 

* U mnie wystarczył (siedziałem z tyłu), atak na 1. zakręt na parkingu pod hipermatketem (czyli jakieś 45 sekund), i już wiedziałem... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...