Skocz do zawartości

montaż podgrzewanych lusterek w imprezie


jarek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem imprezy 1,6 z 1999 - stara generacja. Postanowiłem koniecznie zamontować w niej podgrzewacze lusterek bo jazda bez nich w obecnych warunkach to mordęga. Chcę kupić na allegro podgrzewane maty pod szkło, nie wiem tylko jak podłączyć elektrykę. Najprościej byloby chyba pod ogrzewanie tylej szyby, nie wiem tylko czy instalacja wytrzyma. Drugim rozwiązaniem jest poprowadzenie osobnej instalacji z osobnym włącznikiem i przekaźnikiem. Nie wiem tylko skąd ją zasilić.

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym związane. Gdzie znaleźć odpowiednie wiązki. Nie chciałbym do wszystkiego dochodzić i eksperymentować na mrozie.

 

z góry dzięki

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej dorwać całe lustro z heizungiem i przeszczepić.

 

 

To były takie kiedykolwiek w Imprezach!?!

 

co rozumiesz jako "po stacyjce"? Chodzi Ci o ten sam bezpiecznik do którego podpięta jest stacyjka tak?

 

 

Jak zadajesz takie pytania to lepiej to zostaw elektrykowi bo jeszcze sobie podpalisz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są bezpieczniki.

Zawsze może podpiąć "na krótko"... :mrgreen:

Kolego JarekMilenijny!

Kup sobie jakiś stycznik, podepnij cewkę stycznika przez wyłącznik (z lampką) do jakiegokolwiek bezpiecznika "po stacyjce", a styki do jakiegolwiek wolnego bezpiecznika ze stałym napięciem i dalej do lusterka i masz to z głowy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael,

kiedykolwiek w Impreza to były takie, mam podgrzewane lusterka i całkiem dobrze działają.

Wiem, że pytnie dotyczy modelu 1999 roku, ale "...kiedykolwiek..." to jednak kiedykolwiek

pozdr

norbert

 

W wersjach "cold climate" po 2001 chyba... wiem że masa eSTiajów też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek2000, w moim GT jest zrobione podgrzewanie lusterek. Tzn sa podprowadzone kable pod puszke bezpiecznikow - ale jeszcze nie sa wpiete. Robil to poprzedni wlasciciel - Roland.

Tu masz opis :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=100239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael,

kiedykolwiek w Impreza to były takie, mam podgrzewane lusterka i całkiem dobrze działają.

Wiem, że pytnie dotyczy modelu 1999 roku, ale "...kiedykolwiek..." to jednak kiedykolwiek

pozdr

norbert

 

W wersjach "cold climate" po 2001 chyba... wiem że masa eSTiajów też nie ma.

 

No nie wiem, ja mam zwykełego EU z 2001 roku, kupiony nowy w salonie w Niemczech, wiec raczej nie był szykowany na rynek np. fiński.

Pozdrawiam

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San_Hill,

i tak dostaniesz pasek za OT w technicznym.

 

Ale pa, prowokuje mnie :mrgreen:

 

Ok, w temacie : warto skorzystać z rad Azrael-a, gdyż jest to użytkownik, który nie dość, że napisał wiele postów, to czasami nawet mądrych :mrgreen: - jarek2000 może faktycznie warto zlecić te prace elektrykowi, przecież to będą grosze, całe nic a ryzyko spartolenia czegoś dodatkowo niemalże zerowe.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...