Skocz do zawartości

Jaki router bezprzewodowy?


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam teraz D-linka DI-624+,ale tern wyraźnie zaczyna mieć problemy. Resetuje się obciżony solidnie eMulem, gubi siec bezprzewodową i trzeba go resetować itp. Co byście radzili? Widze że są jakieś D-linki specjalnie dlagraczy/userów P2P? Czy warto mieć gigabit ethernet (karta w kompie obsluguje) czy w dostepie do WAN i połączeniach przez Wi-Fi z innymi kompami to nic nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz D-linka DI-624+,ale tern wyraźnie zaczyna mieć problemy. Resetuje się obciżony solidnie eMulem, gubi siec bezprzewodową i trzeba go resetować itp.

Typowe dla tego modelu jak i jego poprzedników, szczególnie daje znać o sobie przy włączonym szyfrowaniu i więcej niż jednym kompie po Wi-Fi.

 

Co byście radzili?

Ja bym radził linksysa WRT54GL-EU bo u mnie w pracy przy kilkudziesięciu komputerach daje radę... ale pumex kiedyś miał i były z nim problemy (głównie na p2p). Podejrzewam jednak, że to kwestia konkretnego egzemplarza niż konstrukcji jako takiej.

 

Czy warto mieć gigabit ethernet (karta w kompie obsluguje) czy w dostepie do WAN i połączeniach przez Wi-Fi z innymi kompami to nic nie zmieni?

Jeżeli WAN masz < 50mbit a kompy po Wi-Fi nie obsługują 802.11n (bo ten router też 802.11n nie obsługuje) to nie ma sensu. Ale jeżeli nie wpływa to znacząco na cenę to nie zaszkodzi, w końcu router nie zawsze się wymienia tak często jak komputer. Ja bym jednak nie inwestował za bardzo, bo u progu stoi Wi-Max i 802.11n - za jakiś rok rynek nieco zmieni swój wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu LinSysa WAG200G i jestem na maxa zadowolony, ma sofcik Cisco Systems i banalnie się go ustawia, nie jest drogi, ale wydaje mi się że w dużym domu (2-3 piętra) nie wyda, jest chyba raczej przeznaczony do mieszkań lub małych domków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wakacje zmieniłem DI-624 (bez plusa) na DIR-655 taki: http://www.tinyurl.pl/?rhhKf6Rr

 

i jestem mega zadowolony, oczywiście wtedy kosztował dużo więcej, a teraz cena jest bardziej przystępna. Nagrywanie płyt DVD po Wi-Fi bezproblemowe, oglądanie filmów DVD zdalnie po Wi-Fi płynnie (oczywiście w ramach tej sieci). A przy okazji oczywiście P2P czasami na dwóch komputerach na raz. To wszystko oczywiście szyfrowane najsilniejszym WPA2.

 

Dlatego uważam że warto przemyśleć ten zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rowniez polecil to co Aflinta - WRT54GL (ew. G ze starszych wersji,wazne, zeby mial 16MB RAM lub niektore GS zdaje sie) i jakis open source'owy firmware typu OpenWRT lub DD-WRT. Daja one dosc duze mozliwosci konfiguracji.

A sprzet ogolnie dosc tani.

 

Troche informacji i ciekawych linkow tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/WRT54G

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, w sensie kiedy będzie już tak normalnie w powszechnej sprzedaży, czy o samej technologii? Jeżeli idzie o to pierwsze, to sądząc po częstotliwości z jaką Intel wspomina o tym przy okazji opisywania na szkoleniach technicznych nadchodzących platform notebookowych na lata 2008 i 2009, to jest szansa, ze w końcu to ruszy i przekroczy punkt krytyczny :) Odnośnie tego drugiego, to google Twoim przyjacielem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78, może masz jakiś lewy firmware, źle skonfigurowany, niewyczyszczony nvram urządzenia, uszkodzone urządzenie?

 

U mnie w firmie śmiga to już doby kawałek czasu, obywa się bez nadmiarowych restartów.

 

A diabli wiedzą. Od czasu do czasu coś mu jest nie tak. Nie wiem, co to jest nvram, firmware ma takie, jakie miał a konfigurował toto ktoś, kto się zna. Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78, wyjść jest kilka:

 

1) zaktualizować firmware do najnowszej wersji i sprawdzić czy w opisie do niego producent nie opisuje, ze poprawił coś związanego ze stabilnością

 

2) Zmienić firmware na inne alternatywne (np. Tomato, polecam wersję 1.07, późniejsze do wersji 1.10 mają błąd związany z przekierowaniem portów)

 

3) Jeżeli powyższe kroki nie przynoszą pozytywnych rezultatów, wrócić do standardowego firmware i oddać do serwisu z opisem usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...