Skocz do zawartości

Jakie 4x4 do lasu??


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Co fajnego można kupić do jeżdżenia po lesie, wymagania to zdolność pokonywania prawie każdej przeszkody, typu błoto po kolana, pół metrowe koleiny ... drobne drzewka :wink: :mrgreen: i najważniejsze: pojemny bagażnik, bo od 3 lat w pobliskim lesie grzyby można kosą kosić!

 

szukajka nie znalazła, ale jeżeli był taki temat to proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz naprawdę pojeździć to coś klasycznego na dwóch sztywnych mostach + trochę inwestycji w przeróbkę :)

Duże auta nissan patrol, toyota hdj80, mercedes G, mniejsza toyota 70 , bardziej psujące się land rover defender, discovery i jedno z genialniejszych małych aut w terenie suzuki samurai/ jimny. Wybór jest duży, poczytaj na http://forum.rajdy4x4.pl/

 

edit: w między czasie podałeś budżet, w tej kasie najlepszy będzie suzuki samurai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam same dobre doświadczenia z Nissan Patrol GR. Od roku z przerwami jeżdże takim przerobionym w różnych rajdach amatorskich i zlotach. Fajna zabawka. Pierwszy z brzegu na otomoto :

 

patrol

 

oczywiscie nie musi być taki obity jak ten z ogłoszenia, ale najważniejszy żeby miał blokady i mosty zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samurai i Patrol - ciekawe opcje. Wczoraj w lesie, musiałem pół drogi do wyznaczonego celu przejść na piechotę, bo ogórek już nie mógł pokonać trasy (a w zeszłym roku o tej porze imprezą tam byłem, tak się zmieniają drogi w lesie) jakiś koleś jakimś malutkim Mitsubishi spokojnie sobie pojechał, tylko nie wiem co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma byc rzeczywiscie ekstremalne zbieranie grzybow, to samuraj jest trudny do pobicia, ew. uaz, luaz (mosty na zwolnicach), laplander (ditto), moze jakas zmotana feroza/rocky, stara gelenda, RR classic... tylko ze w wiekszosci wypadkow jazda po czarnym takim czyms na 33" mangelsach to jak jazda troche szybszym traktorem ;]

 

Moze kup klasycznego czirokasa? Po czarnym tez niezle jezdzi...

 

PS: samuraj chyba po '95 mial sprezyny zamiast resorow - troche lepiej dawal rade na czarnym i nie tylko, OIDP.

 

EDIT: GR za 20k to raczej sie nie dostanie, zreszta nawet krotki jest ciezki cholernie i łatwo wkleic a trudno wyciagnac, dlugi to juz w ogole... Hiszpana mozna ponizej 20k wyrwać, ale to juz znowu traktor i czujesz sie jakbys w żuku na krzeselku ogrodowym jechal. Land cruiser - wyprawowka i tez droga. Moze 4runner z 3.0 TD? Z okolic '93 - '95 powinno sie dac kupic, a ten silnik to chyba najlepszy diesel toyoty w tamtym czasie. '95 mial juz boczne wzmocnienia drzwi, no i poza tym autko mozna w jakims wiekszym wypasie znalezc: klima, szyber, elektryka, te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na Lade Nive. Inny wojek byl kiedys prawdziwym lesnikiem (nie wiem co teraz robi) w lasach poludniowej Polski. Mowil ze Niva jest najlepsza do lasu i inne zachodnie wynalazki nawet sie nie umywaja do niej.

racja, nivką troche po białowieży jezdziłem i nie mogę narzekać :-) Z tym że za duża nie jest, no ale z drugiej strony ileż można tych grzybów nazbierać... Z budżetowych propozycji jedna z lepszych chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Jeep Wrangler, dzielność w terenie rewelacja a przy okazji z powodu małych rozmiarów tak zwrotny, że mnie parę razy gały wypadły. Mój dobry znajomy ściga się na takim w rajdach Polski, o słuszności takiego rozwiązania sugerują uczestnicy Rainforest prawie wszyscy na Jeep Wrangler ( może niezupełnie seryjne :) ).

 

W przyszłym roku załoga AUTOTRAPER na Rainforest!!! I to aż 2 auta,

 

W trudnym terenie must have:

opony terenowe

2 wyciągarki przód i tył żebyś sobie poradził jak przesadzisz

Podniesione zawieszenie ( min. o 10 cm )

 

Generalnie szukaj małego i lekkiego autka, jak utopisz LandCrusiera to go bez pomocy wojska nie wyciągniesz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...