Skocz do zawartości

Notebook dla mojej lepszej polowy


Wojtek K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w trakcie gwałtu zechcesz wesprzeć swoje doznania jakims filmem, to nie musisz podchodzić do lapka i niczego przy nim uruchamiać. Dusisz klawisz na pilocie, notebook się odpala itd. Oczywiście, proaktywnie musisz miec wrzucony własciwy film w napędzie by nie było ZONKa :razz:

 

ROTFL :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wojtek K,

weź tego:

http://www.karen.pl/go/_info/?user_id=4585〈=pl

ma wszystko co potrzeba do zastosowań, o których piszesz.

Ale przede wszystkim: 17" matryca WXGA, a nie 15" - robi różnicę przy oglądaniu DVD.

Cena: 2499 zł - jest okazyjna.

Ktoś może powiedzieć, że to Celeron, ale ja i moja żona mamy laptopy na Celeronach i w niczym nam to nie przeszkadza. Ewentualnie możesz dołożyć jeszcze 1GB RAMu, ale to dopiero wtedy gdybyście faktycznie odczuwali, że z 1GB RAMu jest za wolno. Ja pracuję tylko na 1GB i jest OK. Po pierwsze nie gram w żadne wymagające gry a po drugie mam porządek w systemie i jest OK!

 

pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Compaq nx7300, używam go od dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Spełnia wszystkie twoje wymagania.

 

Dokładnie, ja siedzę na nc6320 i do tej pory żadnych problemów (od roku).

HP ma bardzo dobrze rozwiązaną sprawę ze sterownikami i całkiem niezły serwis.

 

Bierz tego z XP i dokup sobie jeszcze 1gb ramu i będziesz zadowolony.

 

Do tego HP ma coś takiego fajnego jak ProtectTools :razz:

 

hmmm..., ja mam C nx7400, faktycznie pod względem "informatycznym" jest super, ale juz "mechanicznie" mnie zawiódł. Używam go od roku, najpierw padł jeden port USB (po konsultacjach z serwisem płyta główna do wymiany), następnie kieszeń na płytki zaczęła sobie wyskakiwać sama i przestała czytać płyty, zupełnie znienacka... ot, tak sobie. Ale może to ja mam taki felerny egzemplarz. Dobrze, że w promocji dali drugi rok gwarancji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiegoś MacBooka? Świat bez wirusów i setki pytań dziennie ze strony komputera jest piękny. No i dla kobiety jest to ładne rozwiązanie.

moim zdanie _dla każdego_ to jest idealne rozwiązanie :)

 

Szczegolnie dla tych co to kompiluja np. duze projekty w VS Studio ;->

m$ visual studio? możesz odpalić tam zawsze windę skoro lubisz masochizm (bez urazy ;)

sprostowanie - chodziło mi o idealność komputera do typowych zastosowań. wiadomo, że architekt go nie kupi bo autodesk nadal nie wypuścił autocada pod mac osa ale to już jest zastosowanie specjalistyczne, podobnie jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiegoś MacBooka? Świat bez wirusów i setki pytań dziennie ze strony komputera jest piękny. No i dla kobiety jest to ładne rozwiązanie.

moim zdanie _dla każdego_ to jest idealne rozwiązanie :)

 

"szymu" a gdzie zwrócisz się po poradę jeśli coś pójdzie nie tak?? Jak odzyskasz pliki z padniętego dysku? Nie czepiam się Mac'ów ale to niszowe rozwiązanie dla grafików, redakcji gazet i pism, szczerze mówiąc nie znam innej grupy zawodowej która korzysta z Mac. Nie wspomnę o grach, całej masie programów itd, zwykły user potrzebuje prostych rozwiązań. Dzisiaj Mac to nic innego jak zwykły PC w ładnej formie można na nim zainstalować nawet Win XP albo Vistę. Kiedyś było zupełnie inaczej bo Mac przygotowywał hardware i software co stanowiło o jego przewadze na tle konkurencji. Dzisiaj każdy Mac ma Intela na pokładzie i magia Jabłuszka prysła.

 

Jeśli chodzi o atrakcyjne OS to dużo lepsze są dystrybucje Linuxa bo mają mniejsze wymagania, są za darmo, również nie ma na nie wirusów, są proste w obsłudze i mają dobre wsparcie.

 

Ja zawodowo zajmuję się komputerami i zwykłym userom polecam Windowsa, grafikom Mac'a, inżynierom Windowsa, a na serwery Linuxa.

 

Takie jest moje zdanie i pewnie znajdą się osoby które uważają inaczej ale przecież mamy "wolność" i każdy decyduje sam co dla niego jest najlepsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się Mac'ów ale to niszowe rozwiązanie dla grafików, redakcji gazet i pism

To prawda, ale 10 lat temu.

zwykłym userom polecam Windowsa

To akurat błąd moim zdaniem. Dla zwykłego usera Mac jest bardziej przyjazny i niezawodny. Nie trzeba być informatykiem żeby go używać.

magia Jabłuszka prysła

Magia jabuszka polega na systemie i łatwości obsługi a nie designie, czy procesorze.

architekt go nie kupi bo autodesk nadal nie wypuścił autocada pod mac osa

Można zainstalować łindołsa jak ktoś bardzo lubi. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się Mac'ów ale to niszowe rozwiązanie dla grafików, redakcji gazet i pism

To prawda, ale 10 lat temu.

zwykłym userom polecam Windowsa

To akurat błąd moim zdaniem. Dla zwykłego usera Mac jest bardziej przyjazny i niezawodny. Nie trzeba być informatykiem żeby go używać.

magia Jabłuszka prysła

Magia jabuszka polega na systemie i łatwości obsługi a nie designie, czy procesorze.

architekt go nie kupi bo autodesk nadal nie wypuścił autocada pod mac osa

Można zainstalować łindołsa jak ktoś bardzo lubi. :razz:

już miałem ripostować ale widzę, że zrobiłeś to za mnie :) dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się Mac'ów ale to niszowe rozwiązanie dla grafików, redakcji gazet i pism

To prawda, ale 10 lat temu.

zwykłym userom polecam Windowsa

To akurat błąd moim zdaniem. Dla zwykłego usera Mac jest bardziej przyjazny i niezawodny. Nie trzeba być informatykiem żeby go używać.

magia Jabłuszka prysła

Magia jabuszka polega na systemie i łatwości obsługi a nie designie, czy procesorze.

architekt go nie kupi bo autodesk nadal nie wypuścił autocada pod mac osa

Można zainstalować łindołsa jak ktoś bardzo lubi. :razz:

 

Widzę, że riposta jest nadeszła szybko... :twisted:

Czy wiecie dlaczego w redakcjach używano właśnie Mac'ów? Powód był zasadniczy tylko Mac'i miały software i hardware od tego samego producenta co zapewniało właściwe odwzorowanie kolorów na ekranie i w wydruku offsetowym, brak problemów z kompatybilnością itd... Mac to był Mac miał Risk'ową architekturę, inne procesory graficzne, inny OS, system plików itd. Dzisiaj z tej legendy został OS bo reszta to zwykły PC... Zapewne chodzi o koszta bo trudno pakować takie nakłady na rozwój technologii jak np. Intel.

Dzisiaj Mac to zwykły PC ( niczym się nie różni ) w ciekawym (świetnym) designie z dodatkiem legendy w postaci Jabłuszka na obudowie.

Mówienie, że to zupełnie coś innego to trochę oszukiwanie samego siebie. Dodam, że na każdym PC można zainstalować Mac OS X Tigera więc czym oprócz ładnego designu należy się kierować przy zakupie? Czy jest w nich jakaś magia która powoduje że trzeba wydać prawie 2x tyle kasy żeby dostać to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, z całysz szacunkiem, ale wypowiadasz się na temat o którym masz naprawdę niewielkie pojęcie. Jeżeli piszesz że Mac to zwykły PC, to po prostu nie wiesz, co mówisz, sorry.

 

No stary to mnie oświeć!

 

Czekam na konkretne fakty

 

Parę lat pracuję w branży ( prawie 15) i nie wszystko jeszcze wiem ciągle się uczę więc z pokorą wysłucham lekcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek K,

jak widzisz nie ma co kombinować, tylko należy kupić taniego laptopa, ale jakiejś renomowanej marki. Jeśli do domu, a nie do noszenia, to z dużym wyświetlaczem.

Np. tego Fujitsu Siemens z wyprzedaży w Karen za 2500zł.

Ja u nich kupuję laptopy chyba od 10 lat.

Ostatni, który wziąłem do domu rok temu też był z oferty wyprzedażowej.

 

Proponuję żebyś zadzwonił do Marcina Hryniewickiego - szefa sklepu Karen w Białymstoku

telefon.: (85) 674 30 58; 674 30 59. On Ci ściągnie do sklepu sprzęt, który zamówisz. Wtedy żona będzie mogła obejrzeć, czy jej się podoba i ewentualnie kupić.

 

Oczywiście jeśli masz gest to możesz zapłacić za Mac'a 6000zł, albo kupić inny topowy model. Tylko po co? Ja rok-dwa to co teraz jest na topie i tak już na nim nie będzie.

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delvin tutaj masz co zawiera MacBook♠ i proszę powiedz mi co takiego on ma co nie jest PC? Nie będę używał żadnych epitetów i liczę na konkretne fakty.

 

- procesor Intel Core 2 Duo 2 GHz;

- 4 MB pamięci podręcznej L2 działającej z pełną prędkością,

- ekran panoramiczny 13,3"; rozdzielczość 1280x800,

- 1GB RAM (2x512MB SODIMM)

- 80 GB dysk twardy,

- wbudowany napęd combo (DVD-ROM, CD-RW)

- wbudowany Bluetooth 2.0, karta WiFi 802.11 b/g

- wbudowana kamera wideo iSight

- techologie Ethernet, USB 2.0 x 2, FireWire 400,

- pilot zdalnego sterowania Apple Remote

- karta graficzna Intel GMA 950 z 64MB DDR2 SDRAM

- oprogramowanie: Mac OS X Tiger, iLife '06

(opcjonalne systemy do zainstalowania we własnym zakresie: Windows XP Home/Pro, Linux, Unix)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na każdym PC można zainstalować Mac OS X Tigera

Można ale nie wolno. I chyba nie na każdym.

 

W sklepie apple.pl jest dostępny polski OS Mac X 10.4 Tiger na platformę Intela - czy mógłbyś mi podać choć jeden powód dla którego nie mógłbym zainstalować go na moim HP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delvin tutaj masz co zawiera MacBook♠ i proszę powiedz mi co takiego on ma co nie jest PC? Nie będę używał żadnych epitetów i liczę na konkretne fakty.

 

- procesor Intel Core 2 Duo 2 GHz;

- 4 MB pamięci podręcznej L2 działającej z pełną prędkością,

- ekran panoramiczny 13,3"; rozdzielczość 1280x800,

- 1GB RAM (2x512MB SODIMM)

- 80 GB dysk twardy,

- wbudowany napęd combo (DVD-ROM, CD-RW)

- wbudowany Bluetooth 2.0, karta WiFi 802.11 b/g

- wbudowana kamera wideo iSight

- techologie Ethernet, USB 2.0 x 2, FireWire 400,

- pilot zdalnego sterowania Apple Remote

- karta graficzna Intel GMA 950 z 64MB DDR2 SDRAM

- oprogramowanie: Mac OS X Tiger, iLife '06

(opcjonalne systemy do zainstalowania we własnym zakresie: Windows XP Home/Pro, Linux, Unix)

To ja wolę wydac 4750 PLN [Click Me]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delvin tutaj masz co zawiera MacBook♠ i proszę powiedz mi co takiego on ma co nie jest PC? Nie będę używał żadnych epitetów i liczę na konkretne fakty.

 

– integracja systemu z softem użytkowym oraz peryferiami

– płynność pracy i jej bezproblemowość

– logika działania systemu

– wygoda

– bezpieczeństwo

 

oraz wiele innych

 

Porównywanie klocków z których się składają nie ma większego sensu, tak naprawdę.

 

Bart, to jest trochę tak, jak z kupieniem kurtki na zimę - można kupić w tesco za 200 zł, można wydać 2000 za rossignola. W obu jest ciepło. Albo z telefonem - można kupić alcatela za 90 zł, albo (tak, wiem, że to zły przykład) iPhone albo N95. Z obu można zadzwonić. Więc są identyczne, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwników Windowsa jest tyle samo wśród użytkowników Apple jak i Linuxa. Udowadnianie na siłę teorii wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia to tylko filozofia. Każdy może wybierać to co mu się podoba ( i dobrze!). Ja sam używam właśnie Linuxa na co dzień ale 95% użytkowników PC ma właśnie Windows, trudno mi sobie wyobrazić, że tak dużo ludzi właśnie się myli?

Apple to świetna marka, superancki design, splendor z Jabłuszka na pokrywie, inny OS, tylko że to nadal tylko osobisty komputer. Jeśli ktoś uważa, że warto jest wydać więcej pieniędzy na taki sprzęt to OK nie ma w tym nic złego, ale pisanie o nich jak o "boskich" komputerach strasznie mnie denerwuje... Ale widać marketing Apple jest tak skuteczny, że potrafi zjednać sobie zażartych zwolenników na śmierć i życie. Proszę Was tylko nie obrażajcie innych userów innych OS'ów. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady do wad Windowsa należy zaliczyć przede wszystkim jego popularność... Właśnie z tego powodu są na niego np. wirusy a nie ma ich pod Linuxa ( choć tu w zasadzie już są) czy Mac OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delvin tutaj masz co zawiera MacBook♠ i proszę powiedz mi co takiego on ma co nie jest PC? Nie będę używał żadnych epitetów i liczę na konkretne fakty.

 

– integracja systemu z softem użytkowym oraz peryferiami

– płynność pracy i jej bezproblemowość

– logika działania systemu

– wygoda

– bezpieczeństwo

 

oraz wiele innych

 

Porównywanie klocków z których się składają nie ma większego sensu, tak naprawdę.

 

Bart, to jest trochę tak, jak z kupieniem kurtki na zimę - można kupić w tesco za 200 zł, można wydać 2000 za rossignola. W obu jest ciepło. Albo z telefonem - można kupić alcatela za 90 zł, albo (tak, wiem, że to zły przykład) iPhone albo N95. Z obu można zadzwonić. Więc są identyczne, prawda?

 

Wszystko co opisujesz to OS którego mogę mieć w moim HP, ja z kolei używam Linuxa który może mieć to samo co Twój Mac i Win XP czy Vista a w dodatku jest za darmo. Sprzęt na którym pracujesz ( hardware ) to właśnie PC, i każdy inny użytkownik PC może mieć Mac OS X. Zostań więc orędownikiem Mac OS X bo cała reszta to tylko marketing i design Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie apple.pl jest dostępny polski OS Mac X 10.4 Tiger na platformę Intela - czy mógłbyś mi podać choć jeden powód dla którego nie mógłbym zainstalować go na moim HP?

Licencja.

 

Mógłbyś jaśniej? Chcesz powiedzieć, że Apple strzela sobie w kolano i nie pozwala instalować Mac OS X na innym komputerze niż Mac? Chciałbym rzeczowy argument tzn zapis takiej umowy licencyjnej jeśli można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...