Skocz do zawartości

Notebook dla mojej lepszej polowy


Wojtek K

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, po takim tytule skonkretyzuje o co chodzi. :cool:

 

Po kilku latach uzywania juz dzisiaj zlomu pod nazwa Compaq czas na lepszy sprzet. Zona uzywa laptopa glownie na biurku, noszony bedzie malo. Budzet do 3000 ale wiadomo ze im tanszy tym wiecej kasy na graty do Subaru :cool:

 

Zastosowanie: Office, poczta, Internet, DVD od czasu do czasu, trzymanie zdjec z aparatu i kamery. Koniec. Czyli inteligentna maszyna do pisania i trzymania plikow.

 

Ja sie nie znam na komputerach tak jak trzeba. Jeden mowi ze musi byc Inter Core 2 Duo, drugi ze niekoniecznie. A co Wy myslicie? Wiem ze sa tutaj fachowcy od tych klockow. Pomozcie pliz, sprawa dosyc pilna sie robi.

 

Polecaja mi to:

http://www.agito.pl/hp_compaq/hp_compaq ... hnicalInfo

http://www.agito.pl/seria_nx7400/hp_com ... 39557.html

 

A ze sklepu polecaja po prostu to:

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ ... 0-13g.aspx :cool:

 

Dzieki za wszelkie propozycje sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Filip Cz, pieknie, ale budzet? Nie ukrywam ze skierowalem tam swoje kroki ale malo sie dowiedzialem. Poza tym jak bedzie z przestawieniem sie? laptop ma sluzyc do pracy od zaraz a nie do nauki nowego systemu etc. A jak bedzie z kompatybilnoscia softu? I dostepnoscia softu, np. Office? Ooops, temat na nowy watek, ktory pewnie juz byl.

 

Deeeeevliiiiin :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Compaq nx7300, używam go od dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Spełnia wszystkie twoje wymagania.

 

Dokładnie, ja siedzę na nc6320 i do tej pory żadnych problemów (od roku).

HP ma bardzo dobrze rozwiązaną sprawę ze sterownikami i całkiem niezły serwis.

 

Bierz tego z XP i dokup sobie jeszcze 1gb ramu i będziesz zadowolony.

 

Do tego HP ma coś takiego fajnego jak ProtectTools :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip Cz, pieknie, ale budzet? Nie ukrywam ze skierowalem tam swoje kroki ale malo sie dowiedzialem. Poza tym jak bedzie z przestawieniem sie? laptop ma sluzyc do pracy od zaraz a nie do nauki nowego systemu etc. A jak bedzie z kompatybilnoscia softu? I dostepnoscia softu, np. Office? Ooops, temat na nowy watek, ktory pewnie juz byl.

 

Deeeeevliiiiin :twisted:

 

No co, prosta sprawa.

 

Serio - dołóż parę groszy i kup kobiecie MacBooka - po pierwszych dwóch dniach będzie zauroczona i nie pozwoli Ci go więcej dotknąć. Pełna kompatybilność plików, przestawienie się trwa pół dnia, soft jest w zasadzie każdy, Office jak najbardziej też - nie ma żadnych problemów, naprawdę. Jak coś - pomogę.

 

Naprawdę, warto. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip Cz, pieknie, ale budzet? Nie ukrywam ze skierowalem tam swoje kroki ale malo sie dowiedzialem. Poza tym jak bedzie z przestawieniem sie? laptop ma sluzyc do pracy od zaraz a nie do nauki nowego systemu etc. A jak bedzie z kompatybilnoscia softu? I dostepnoscia softu, np. Office? Ooops, temat na nowy watek, ktory pewnie juz byl.

 

Deeeeevliiiiin :twisted:

 

No co, prosta sprawa.

 

Serio - dołóż parę groszy i kup kobiecie MacBooka - po pierwszych dwóch dniach będzie zauroczona i nie pozwoli Ci go więcej dotknąć. Pełna kompatybilność plików, przestawienie się trwa pół dnia, soft jest w zasadzie każdy, Office jak najbardziej też - nie ma żadnych problemów, naprawdę. Jak coś - pomogę.

 

Naprawdę, warto. :cool:

 

Nie negujac tego, ze warto proponuje uwzglednic koszt oprogramowania ktore pozwoli na bycie w pelni kompatybilnym z druga strona mocy. Okazuje sie, ze trzeba wydac nie 3 tylko 4,5 na mb + dodatkowe 1,5 na maczanego office.

 

Chyba, ze nie trzeba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wiedzialem ze dyskusja zejdzie na druga strone mocy :twisted: No ale coz. Zgadzam sie ze Maki sa super, piekne i wogole ale wlasnie chodzi o koszty i freewareowosc? Czy dostepne sa darmowe pakiety/softy na Maca jak na Winde? Np. Open Office etc.

 

San_Hill, mati, dzieki za te rekomendacje, juz sprawdzam te sprzety. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze Maki sa super, piekne i wogole ale wlasnie chodzi o koszty i freewareowosc? Czy dostepne sa darmowe pakiety/softy na Maca jak na Winde? Np. Open Office etc.

 

Freewareowatości jest mnóstwo, pakietów darmowych/softów na Maca jest cała masa, naprawdę niczego nie brak. Open Office jest, a jakże. Jak masz potrzebę, to możemy więcej niż dwa słowa na ten temat zamienić, daj znak na PW, zdzwonimy się albo coś :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostepne sa darmowe pakiety/softy na Maca jak na Winde? Np. Open Office etc

Jest NeoOffice. Jeśli chodzi o te wszystkie freewary, to na Maca nic mi nie brakuje, a używam tylko Maca.

Jeżeli chcesz żonie frajdę zrobić, to polecam. Będzie ci wdzięczna. Nawet nie wiesz jak. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

 

Wtrącę swoje 3 grosze... Komputery to moje nieszczęsne zajęcie... Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje i małżonka z pewnością będzie zadowolona jak laptop będzie po prostu ładny. Mac z pewnością będzie bezkonkurencyjny bo robi specjalne "dziewczyńskie" modele, lecz z opisu Twojego budżetu na nówkę Mac'a z salonu nie masz co liczyć. Niebrzydkie, sensowne laptopy do domowego użytku robi HP są takie modele HP 530 i HP PAVILION są atrakcyjne wzorniczo, mają sensowne ceny, b.dobry na tle konkurencji serwis i niezłe wyposażenie. W Pavilionach na plus można zaliczyć wbudowaną kamerę (do np. Skype), dobrą matrycę i niezłe graty... :wink: hp 530 to typowy budżetowy notebook - w tej klasie nie dostaniesz nic lepszego. Są również inne marki ale jako reseler HP nie znam ich tak dobrze... Z pewnością unikaj ACERA ( ma tragiczny serwis można czekać nawet 2 m-ce na naprawę), TOSHIBA, LENOVO, FS mają tą samą sieć serwisową i co tu dużo mówić nie najlepszą... :cry: Na zakup udaj się do MM lub Electro bo tam na promocjach jest rzeczywiście tanio ( taniej niż ja kupuję od dystrybutora )...? Nie wierz w opowieści o żelaznym wilku, że w marketach jest coś gorszego - to te same modele które gdzie indziej kosztują więcej. :cry: A sprzedawcy opowiadają, że tylko u nich dostaniesz lepszy sprzęt. Jak chcesz dowiedzieć się coś więcej PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowania ktore pozwoli na bycie w pelni kompatybilnym z druga strona mocy

 

Co masz na myśli? O jaki soft chodzi? :shock:

Maczany office kosztuje tyle samo co blaszakowy.

 

Mialem na mysli cos w pelni kompatybilnego z MS Office. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze dokumenty stworzone w MS Office w Open/Neo/whatever beda wygladaly inaczej.

 

Oczywiscie Maci tez sa mile i fajne. Komputery traktuje jako narzedzie pracy wiec nie robi mi roznicy to czy uzywam mlotka czy tez impulsatora kinetycznego z napedem trzonkowym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do tych samych przeznaczen zakupilem sobie FS Amilo Li1818 czy jakos tak - 17" matryca cristalbrite, 160 GB dysk, 2 GB pamieci, procek 1.8, DVD-dual WiFi itp itd i uzywam od czerwca i jestem zadowolony - chodzi praktycznie bez wylaczania i nic sie nie dzieje - a filmy lepiej sie oglada niz na 15"

 

polecam i w promocyji za 2900 zakupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli cos w pelni kompatybilnego z MS Office.

Z MS Office jest ompatybilny MS Office for Mac.

 

Nie do końca... ;-) Mialem kiedys przypadek prezentacji ktora dziwnie wygladala. Byla zrobiona na macu, na pececie troszke sie slajdy rozjechaly. Sytuacje uratowalo odnalezienie na sali Maca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, skoncentruj sie na Pavillionie. Jesli ma głównie stać, to nalezy go traktować troche jak mebel. Pod względem wzornictwa jest rewelacyjny. Lakier fortepianowy itp. bardzo ładnie wkomponowuje sie w wystrój wnętrza, niezależnie czy wnętrze jest nowoczesne czy oldtime'owe.

U mnie w rodzinie jest już chyba 6 sztuk. Nikt nie narzeka. Do zastosowań jakie podałes jest OK. Jest jednak małe ograniczenie - są juz chyba tylko z Vistą. Wtedy wskazane jest dołożenie RAMu tak by miec 2GB. No i nie wszystko co chodziło z XP chodzi z Vistą.

 

Do odtwarzania multimediów dostajesz w zestawie pilota zdalnego sterowania, który chowa się we wnękę w notebook'u. Jak w trakcie gwałtu zechcesz wesprzeć swoje doznania jakims filmem, to nie musisz podchodzić do lapka i niczego przy nim uruchamiać. Dusisz klawisz na pilocie, notebook się odpala itd. Oczywiście, proaktywnie musisz miec wrzucony własciwy film w napędzie by nie było ZONKa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...