Skocz do zawartości

Subaru Impreza STI 2008


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

rezygnujesz i z MY08 i z X? W

 

Od pół roku biję się z myślami, co widać wyraźnie na forum :twisted: - raz koncepcja jest taka, raz inna. Wszystko przez to, że nowe modele nie rzuciły w ostatecznym rozrachunku na kolana i teraz trzeba wybrać kompromis, a to jest zawsze najtrudniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starym samochodem

 

Szczególnie, że ten "stary" ma rok i 11 miesięcy :).

Co nie zmienia faktu ze w tym czasie byl jeden facelift i pojawil sie nowy model.

Kiedys jeden model samochodu byl produkowany z niewielkimi zmianami srednio przez 7 lat. Teraz jak auto ma 2 lata to jest juz stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arno, :lol: :cool:

 

[...]

Z drugiej strony czytalem w kilku zrodlach, ze jest szybsze i zdecydowanie lepiej sie prowadzi od poprzednika - i to moze byc argument #1 zeby wybrac Subaru zamiast Miska.

O ile STI jest lzejsze od EVO???

 

W tym teście jest STI (308KM) / Evo (280KM). Oba mają moment obrotowy 422Nm, co jest ch...nie ważnym parametrem. Wygooglowałem, że w EU będzie sprzedawany Evo (295KM). Misiek jest lżejszy, a do tego otarłem się o jakieś ceny wstępne w $ gdzie STI jest droższą alternatywą :shock:

Skrzynia DSG w miśkach na pewno wspomoże użytkowników i różnica 13KM nie powinna być bardzo odczuwalna.

 

Również uważam że Evo X > STI '08

Najładniejszy = WRX/STI '03-'05

Przy obecnej sytuacji cenowej wybrał bym Evo IX, który na pewno by mi sie nie psuł :grin:

 

PS. A jak ze skrzyniami w STI będzie? Tylko manuale, czy coś subaru szykuje... bo nie grzebałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze '08 to koniec podsterownosci w Subaru :?:

W ostatnim Car&Driver jest test porownawczy WRX'a z MSP3, Volvo C30 i Dodge Caliber SRT4. Wygrala Mazda, WRX drugi, ale najwazniejsze jest to ze testerom najbardziej podobalo sie prowadzenie WRX'a i caly czas pisali o nim jako "budget BMW". WRX przegral dlatego ze mial za glosny silnik i duzo palil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale biednie wyglada ta galeczka zmiany biegow w exoX

 

Obrazek

 

a tu sti 08

 

Obrazek

 

biednie? :roll:

w Mitsu jest 100% klasyczny look, bez zadnych tam alu/carbon/blah blah blah wstawek :mrgreen:

 

poza tym, czy tylko ja widze, ze sam lewarek w Mitsu jest znacznie krotszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Car&Driver jest test porownawczy WRX'a z MSP3, Volvo C30 i Dodge Caliber SRT4. Wygrala Mazda, WRX drugi, ale najwazniejsze jest to ze testerom najbardziej podobalo sie prowadzenie WRX'a i caly czas pisali o nim jako "budget BMW". WRX przegral dlatego ze mial za glosny silnik i duzo palil.

 

Bardziej irytuje fakt z czym w ogóle porównywana jest Impreza :shock:

 

Mazda będzie mogła max co zrobić to powąchać spaliny, jak tylko zrobi sie mokro lub spadnie śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zawiązku z tym, że z przymusu musiałem się pozbyć mojego STI zostałem zdany na model 2008. Tak się biję z myślami od 3 tyg., ale już powoli się przekonuję do "nowego". Czy nie uważacie, że po raz pierwszy od zawsze czarny wygląda lepiej niż blue mica?? Nawet zawsze dla mnie odrażający srebrny nie jest na tej budzie takim dramatem.

Poza tym tak szukam tych plusów i doszedłem jeszcze do jednego, że bardziej humanitarnie będzie wozić psa w bagażniku w STI 2008 niż STI 2007;))

 

 

Info dla Zielonych:

Tak naprawdę to jeździł do tej pory na przednim fotelu;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pojeździliśmy dziś troszkie i zajefajnie to MY08 w odpowiedniej wersji jeździ. Szczególnie z odpowiednią wkładką mięsną. (proszę nie wydzwaniać z pytaniami bo jestem zagramanicą :mrgreen: )

 

Napisać tak mało o takim temacie to sadyzm !!!

 

Nie daj się prosić Az :!: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl jeden facelift

 

Polegający na zastąpieniu czarnych zaślepek w przedniej plastikowej osłonie zderzaka, zaślepkami w kolorze samego zderzaka :mrgreen:.

 

No chyba, że słowo "facelift" traktujemy szerzej, tj. myślimy nie tylko o wyglądzie (-> face) - wówczas ok, dochodzi jeszcze TorSen z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...