Skocz do zawartości

Nareszcie obiektywny Test Subaru STI


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

W magazynie Auto motor i sport numer 7 z lipca 2004 roku, jest Test porównawczy 11 aut sportowych. Testują Tomasz Kuchar i Robert Butora.

Test na pięknym torze w Brnie.

Auta:

Alfa 147 6V GTA

Ford Modeno ST 200

Hyundai Coupe 2.7 v6

Mazda RX-8

Nissan 350z

Opel Zafira Turbo 2.0 16v OPC

Peugeot 206 RC

Renault Clio V6

Skoda Fabia RS

Volvo S60 R

No I oczywiście Subaru Impreza 2.0 WRX STI.

 

Zanim zabrałem się za czytanie pierwsza myśl !

No to Subarynkę na suchym torze zrównają z ziemią!

Hmm a tu zaskoczenie :!:

 

Nie była, co prawda pierwsza, ale trzecia. (Pierwsza Mazda, potem Nissan) No, ale autorzy widać wiedzą, czym jest SUBARU! :P

 

Cytaty:

 

Zauważyłem specyficzne zachowanie u niektórych osobników

-cokolwiek byś nie postawił do jazd testowych, oni zawsze chcą SUBARU.

Oczywiście Subaru Imprezę, a najchętniej Subaru Impreza STi. Zauważyłem również, ze dopóki ktoś nie wsiądzie do Imprezy i nie przejedzie choćby kilku kilometrów pełnym ogniem, to z jakaś sadystyczna wręcz satysfakcją pastwi się nad brzydotą tego auta.

(Hmm, Kto mi powie, co jest ładniejszego od Błękitnego Demona Drogi?)

 

A co powiedział Tomasz Kuchar:

 

A gdyby posypać piasku na tor?

Subaru znokautowałoby konkurentów ...

 

Polecam lekturę, jest tam jeszcze parę tekstów które poprawią nastraja ludzką chorym na subarofobie.

 

Dodam tylko ze Alfy nie przetestowali, bo, no wiecie, Alfa wygląda obłędnie, tylko ...

 

Artykuł powinien poprawić nastrój tym, których boli szesnaste miejsce STI w dziwnych testach w TopGear http://www.bbc.co.uk/topgear/powerlaps/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł powinien poprawić nastrój tym, których boli szesnaste miejsce STI w dziwnych testach w TopGear http://www.bbc.co.uk/topgear/powerlaps/

 

Ja wiem czy to 16 miejsce jest takie złe, zobaczcie jaka tam jest doborowa obsada, większość z tych aut ma moc dwukrotnie większą od STI, i praktycznie wszystkie są samochodami typowo szosowymi.

Uważam że Subaru wykręciło całkiem ładny czas.

Jedyne co może boleć to przegrana z EVO.

 

ps.

co to za Alfa 3.7 GTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem czy to 16 miejsce jest takie złe,

.....

Jedyne co może boleć to przegrana z EVO.

 

Dokładnie, jest super.

 

Dokładnie, w tym rankingu tylko Evo może być brane pod uwage jako konkurent, niestety szybszy... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wiekszość uważa boli przegrana w EVO ale wydaje mi sie ze ta 1 sec. to nie koniec świata ja jestem zadowolony tym bardziej ze to EVO VIII a to przeciez nowe.

 

Trudno nie mozna być ciągle lepszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Evo VIII jest porównywalne z Subaru STI to wiadomo, a ta 1s to dopuszczalny margines błędu. :P

Poza tym w teście TopGear Mazda RX8 przegrywa z Sti, a tescie Auto motor i sport jest odwrotnie. Więc widać jak mogą być testy nie obiektywne i przy różnicach 1s nie ma co kopii łamać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były kryteria? Bo np. dziwi mnie pozycja 350Z gdzie nie da się wyłączyć kontroli trakcji i LFB jest prawie niemożliwe. RX8 skręca bardzo ładnie i daje sporo frajdy ale nie jest super lekkie i nie ciągnie zbyt rewelacyjnie. Pewnie RX8 jednak daje więcej przyjemności z umiejętnej jazdy niż STi z jazdą w stylu point and shoot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem czy to 16 miejsce jest takie złe,

.....

Jedyne co może boleć to przegrana z EVO.

 

Dokładnie, jest super.

 

Dokładnie, w tym rankingu tylko Evo może być brane pod uwage jako konkurent, niestety szybszy... :twisted:

 

Tylko pytanie którą z wersji EVO VIII wzięto do testów, bo na rynku brytyjskim jest ich kilka, z mocami od 261 - 349 PS???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVNMacho (© Rekin)

 

Już tak nie przesadzaj z tymi kopyleftami. Lepiej byś się udał do nich w celu przetłumaczenia kolejnego Klaksona i podszepnięcia im słowa na temat, co sądzą o nich ich widzowie. No chyba żem nie target, to wtedy przepraszam Szanowną TNVMacho.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byś się udał do nich w celu przetłumaczenia kolejnego Klaksona

 

"Nowa seria", może być? ;-)

 

podszepnięcia im słowa na temat, co sądzą o nich ich widzowie.

 

Pierwsze podejście odbiło Twoje (i nie tylko) zdanie szerokim strzalem w tzw. ryj. Ale po Kormo jestem ustawiony z człowiekiem wyżej w hierarchii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...