Skocz do zawartości

WĘDKARSTWO


kebabudaniela

Rekomendowane odpowiedzi

7 wysp, kamienne łachy, głęboczki i górki. Woda przejrzysta jak na Komorzu (łączy je jeszcze jedno- nad jednym i drugim wczesnośredniowieczne grodzisko)

Było kiedyś w jakiejś gazetce opisywane. Połowa bzdety, ale mapka pewnie  była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 09:20, Adam12 napisał:

Koledzy. Szukam fajnych miejscówek na łowienie z łodzi w tym roku. Od lat jeżdżę nad Komorze ale czas na zmiany. Warunki: rynnowe, głębokie z urozmaiconą linią brzegową,  z możliwością zwodowania łodzi. Z góry dziękuję za "inspiracje".

889470795 irena kowalska? jak tam pare lat temu podjechalem na rekonesans bo tez nie moglem niczego znalesc to spisalem sovie numer, ale nie wiem czy aktualny,  oni tam mieszkaja i wynajmuja. Nie byly to super kwatery mysle ze taki wedkarski klimat lat 80 90 tych :) to jest bezposrednio we wsi ktora jest nad jeziorem. Z tego domu jest z 100- 300 metrów w dol droga do jeziora i tam zwodujesz lodke, tam jest miejscowa "przystan" forkiem dasz rade bez problemu. Nie nocowalem tam. 

Edytowane przez MateuszWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w gassach... dawno nie byłem na  tych dalszych glowkach i to co zobaczylem jest mega  smutne, pamietajac wisle z przed 10 15 lat temu. Stan wisly juz abstrachujac od tego ze jest nisko teraz, stan opadl widac po roslinnosci i lini brzegowej ma stale o conajmniej metr. Wyspy ktore byly 15 lat temu okresowymi lachami  , potem lacha z trawa , teraz stały sie wlasciwie brzegiem:( 

Wyniki to o 6 rano maly klenik i potem juz taki ladniejszy dotknal nosem w obrotowke, a po wypogodzeniu juz nic. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MateuszWwa.  Dziękuję za informację. Zadzwonię do Pani i sprawdzę. Wybieram się tam w Maju więc wiele czasu nie zostało. Wczoraj pierwsze wodowanie na Odrze. Lekki rekonesans i sprawdzenie sprzętu. Woda niska jak nigdy.  Słabo to wygląda.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozpocząłem sezon jeziorowy na Mazurach.  Szczupaków zlapalem rano 4 , plus 2 spady, 2 odprowadzenia, 2 brania, wiec naprawde fajnie. Jedynie rozmiar nie powalal wszystkie ok 47 50cm. 

Okon wogole jeszcze nie byl aktywny.

Zlowilem pierwsze ryby na duza gume :) 17cm abu Garcia beast. Nie sadzilem ze o taka rewelacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Plywam juz drugi wypad z echosonda. Super urzadzenie, jeszcze jak naucze sie kiedys rozpoznawac szczupaki duze na nim to bedzie bajka. Ale narazie stoki , drobnica to mi wystarczy. Mam funckje mapowania , juz zmapowalem sobie dokladnie podwodna gorke i szukam kolejnych ciekawych miejsc na pozor nieciekawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bylem na mazurach znow, pozdrawiam  tez zlote outback subaru ktore chyba bylo tam na wakacjach :)

Okon troche sienl rusza. Wczesnuej bylem tydzien na urlopie ale mocno średnio jesli chodzi o brania. 

odkrywam kolejne gorki i wzniesienia podwodne  :) pasjonujące,  a lodka jak mapuje jezioro to niczym odkrywanie ladow w grze settlersi 2 golsld edition

20200730_053732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak tam dzieje sie cos nad woda? Ja bylem 2 tyg temu i raptem 3 okonie ponad 20 , reszta drobiazg. 

 

Natomiast widzialem stada sieji na echu. Nie raz widziałem jak rybacy wyjmuja z toni te srebrne ryby. W szoku bylem na 20 metrach piekne lawice. 

I tak sobie mysle ze jak nast razem na nie trafie to zarzucam czeburaszke z gumowa imitacja widlaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cienko. Fajny ryby stoją w toni pod ławicami na 7-9 metrach. Nie jestem w stanie się do nich dobrać. Dla woblerów za głęboko, gumy idą do dna. Trolla też próbowałem i nic. Chociaż sandacza prawie 80 cm w maju przytuliłem na 2' gumkę i wędkę do 4 g.
Trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bylem teraz na nawiadach i lipa...Trafilem na zmiqne pogody 1dzien niemilosiernie wialo, ledwo wrocilem, bo grzywy byl juz pokazne a ja w malej 3 metrowej lodce. Disiaj lepiej, zlapalem kilka okonkow ale trudno to nazwac fajnym wedkarsko dniem. Na echu ryba juz przy dnie i rzadsze ale mega lawice, 16stopni woda dzis, ale w srode wieczorem przed zmiana chociaz corka zaliczyla plaże i kąpiel w jeziorze :) i ja tez.

 Widzialem 1 raz w życiu dzięcioła zielonego to rzadkość ponoc. 

Za dwa tyg tam wracam i mam nadzieje ze trafie na stabilna pogodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ten sezon wedkarsko mam nietrafiony. Za kazdym razem jak jestem trafiam na zmiane pogody z jednej na drugą ! Rewelacja... jak jestem w warszawie , pieknie pochmurno stabilnie...jak tam pojade zmiana slonecznie wietrzyście .

Dzis ostatni raz bylem nad jeziorem i byla totalna klapa, zero brań. Stałem nad ławicami mnieszymi i wiekszymi i zero reakcji.

 

Fajna zabawa z ta echosonda. Można powiedzieć ryb nauczyłem sie na pamięc gdzie tam przebywają, chodz wiadomo zdarza sie ze lawice gdzies odplyną , ale ich miejsca sa powtarzalne. 

W przyszłym roku chyba bardziej poplywam za szczupakami, bo piekne kabany stoją  w lato w toni....a na jesieni blizej dna. Jedyny sposob brać jeden kij i przynety tylko szczupakowe , bo inaczej zawsze probuje szukać okoni :)

Zeszłym razem wirujący ogonek ze spinmada pieknie mi w toni szczupak zaatakowal , jednak firmowa podwojna kotwica nie dala rady, tzn nie zapieła sie wogole ryba, tylko slad zebow na lakierze.

 

Teraz tyko wkra mi została, choć jak w tym roku bylem nad nią to też na zero.  Obawiam się ze konkretnie to juz nie polapie w tym roku - jakas klatwa :) 

A Wisła to lepiej nie pytajcie.... ogolem mialem 2 brania sandaczy najpewniej , oraz jeden spad czegoś , ale nic dużego.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ktos cos ?:) 

Jak z tematem pstragow na mazowszu? Ktos go zgłębial? Ja w zeszlym roku nawet skladki na wody gorskie wykupilem i nie mialem czasu zatrzymac sie i szukac. Najbardziej ciekawi mnie czy w gornym biegu wkry sa pstrągi,  ponoc tak. 

Maj to szczupak mam tyle tych gum wielkich itd trzeba to wykorzystac,  ale tez moze jakis splawiczek . 

Jedyne co mnie martwi to ze coraz mniej czasu na wędkowanie i nie moge sie wylowic do bólu- chyba dopiero na emeryturze. 

A jak u was?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś opłacam składki i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu otworzę sezon na Mszance (może nawet na Dunajcu ^_^:D

W zeszłym roku (w związku z zawirowaniami pandemicznymi) szczęśliwie udało mi się spędzić ponad 5 tygodni nad Glommą i... nie wyłowiłem się -_- co prawda co dziennie tylko ~4 h nad wodą ale dla mnie to i tak baaardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozpocząłem sezon dwoma szczupaczkami ok 40 cm na wirujacy ogonek . Na duze gumy kompletne zero. Zimna woda 7C i wiatr. Wlasciwie na echu ryb nie bylo, wialo bardzo i bylem ograniczony do 1 dnej miejscowki. Za miesiac wroce na jezioro, mysle ze ciepla woda duzo zmieni :)

received_919101618913566.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Miałem racje- ciepła woda dużo zmieniła - 2 szczupaki wymiarowe, plus 4 sztuki miedzy 45 50  plus kilka brań szczupaków. Stała, upalna pogoda , brak fali zrobilo swoje i ryby brały. Może nie było to branie za braniem, lecz w miarę regularne co jakiś czas szarpanie wędką, bez jakiejś furi złości ale też bez jakiś delikatnych brań ot poprostu zwykłe brania. 

Okoń tradycyjnie niereagujący o tej porze roku - druga sprawa sprawdzałem go tylko wirujacym ogonkiem i obrotówką. Natomiast przy sprawdzaniu okonia padły dwa szczupaki na wiruss ss od corona fishing 9g... bardzo czesto siadają szczupaki na to. Ogólnie wirujący ogonek to moje odkrycie i naprawdę mega przynęta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...