Skocz do zawartości

WĘDKARSTWO


kebabudaniela

Rekomendowane odpowiedzi

ok kolego zjadłeś też bym zjadł , ale kup subaru i nie chce widzieć tego vw w tle ;):P A tak na poważnie to suma tez miałem na kiju w zeszłym roku, zero doświadczenia z takimi bestiami, pecionka 0,18 kij do 45 g, nawet nie mogłem go podciągnąć o cm, tak jak napisałeś tapczan, myśle że był spory, bardzo szybko dał dyla na środek wisły z nurtem, tam przykęciłem hamulec i plecionka poszła.

 

Wróciłem z mazur, ze "swojego " jeziora nawiady. Troche lipa - pierwsze dni upały ryba nawet rano nie brała, potem ochłodzenie, i dwa dni brań, natomiast nic powyżej 50cm. 2 szczupaki 40 cm i 47cm, jeden okon 22cm, no i trochę brań kilka konkretnych, i.... jeden spięty szczupak w połowie holu...już go widziałem ok 45 - 50 cm, trochę szkoda, mam niedosyt ale z pogodą i braniami to tak bywa. Pływałem trochę z echosondą - moje miejscówki mi potwierdziła, kilka nowych fajnych znalazłem, ryba generalnie jest, czasami to pokazywało takie echa że nie mogłem uwierzyć jakie ryby tam pływają ( to było moje pierwsze dośw. z echo, ale nie ma wątpliwości ze to były ryby), kolejne co zauważyłem że faktycznie ryba przebywa do 10 m. a częściej pomiędzy 4 a 6 metrów głebokosci, czasami cos na 15 metrach tez się pojawi. Może dlatego trudno tam złowić takiego szczupca pow 70cm, jakbyly fajne echa to w toni, z jakeis 20 metrów od stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak sukcesy panowie? Jesień się zaczęła...Byłem na mazurach, super pogoda - może to było przeszkodą znowu. Zmieniłem taktykę mianowicie machałem sporą gumą 13 cm i ....ani jednej wyholowanej ryby. Guma pocięta zębami równo, jeden szczupak spięty, brań z osiem. Widocznie same gluty brały. Zrzucę winę na pogodę bo ani latem ani teraz nie było typowo szczupakowej pogody, tylko cały czas słońce ( wiem że czasem w słońce tez biorą :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprzedam bardzo fajny sprzęt pływający do połowu ryb: wódkę z silnikiem elektrycznym,przyczepka,echosonda ale też kapoki,ciężarki kotwiczne.Komplet.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/75598-łódź-wędkarską-na-przyczepce-z-silnikiem-i-echosonda/

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej wam

 

Coś umarł wątek, mam nadzieję że wy życie i lowicie.

 

Byłem na nawiadach i nawiadkach, ale polowilem 13 szczupaków pomiędzy 40 50 cm. Masa bran, kilka ryb zeszło z haka. Fajnie się lowilo. Jeszce zielsko słabo rozwinięte to same efektywne prowadzenia przynęty. Teraz jadę w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chyba bardzo niedzielni z nas wędkarze bo nie mamy wypraw żeby o nichnpisac.

Tak jak pisałem byłem na nawiadach w czerwcu i juz lipa... Naprawdę tam bierze w maju a potem to trzeba mieć fart, albo adr czasu na wędkowanie.

Ostatnio wracając z Płocka przez okolice troszyna szukam miejsc ale sama płytka woda bez ryb.. ktoś coś może polecić na spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak tam minął sezon? Był ktoś na rybach?

Ja byłem Jeszce w październiku i jeden 60 cm szczupak. Trochę sam się ograniczylem bo pierwsze dni lowilem na za lekkiej glowce7 g. Dopiero dnia ostatniego zmieniłem na 10 g i od razu brania. Powinienem od razu tak łowić bo woda typwo letnia , trzcicna zielona , zielska Jeszce sporo. Ale jakaś lekcja jest na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Halo halo

 

Ruszacie pielęgnować swe pasje w maju? Ja zamiast na plejady w tym terminie wybieram Mazury i zębate. Mam plan zweryfikować dwie górki na których wcześniej nie mówiłem i skupić się na głębszej części jeziora...cholernie trudne to technicznie bo jest ostry zjadz od brzegu na 25-30 metrów, jest kilka plytszych zatok i pełno ryb na echu. Więc spróbuje. Oczywiście połowie też na 6-5 metrowej wodzie bo tam szczupaki jeden koło drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...