Skocz do zawartości

Zgrzytanie przy wrzucaniu 3 biegu?


arosiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... proponuje po pierwsze zmienic olej na Shell Gear Oil 80w90 - wtedy zobaczysz czy cos sie poprawi - jak nie to ...

Ceramizer i ewentualnie trochę ropy :wink:

 

...żeby nie było - to taki żarcik, ale w Betach sposób idealny

,a to co napisał Adam to wbrew pozorom nie taka głupia rada :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mialaby sie sprawa przy dosc porzadnym zgrzycie podczas wrzucania wstecznego w imprezie 95? Ma ktos jakies sugestie? Bo slyszalem juz gdzies wyrok, ze to koniec skrzyni moze byc, co by mnie mocno zmartwilo...

BZDURA

1. Wyciągnąć 5 dywanów z pod pedłu sprzęgła ew. dokładnie wciskać pedał

2. Wyregulować sprzęgło

3. przyjrzeć się pracy sprzęgła

 

ps; dlaczego się tak dzieje pisałem proponuje poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, Olleo - wymiana synchronizatora to kompletny demontaż skryni, a wiec zestaw uszczelek nowych + wszystko co wyjdize, mogąbyć zużyte łożyska luzy na przesuwkach... trudno oszacować. Rozbiórka i montaz skrzyni to zależnie od warsztatu kilkaset PLN.

Przed wymiana sprzegla piskalo mi (o ile dobrze pamietam) "lozysko na wale sprzeglowym" (jest cos takiego?). Przy okazji sprzegla Marek z Dzierzoniowa mi wymienil i to lozysko. Niestety wymiana nie pomogla zbyt wiele - ot, zamiast piskac na zimnym zawsze i bardzo glosno, zaczelo piskac tylko czasami i ciszej. Co sie mialem zebrac i zadzwonic do Marka, to przestawalo, ale nie na dlugo.

 

Moze mi to zrobi na gwarancji i od razu synchronizator wymieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, Olleo - wymiana synchronizatora to kompletny demontaż skryni, a wiec zestaw uszczelek nowych + wszystko co wyjdize, mogąbyć zużyte łożyska luzy na przesuwkach... trudno oszacować. Rozbiórka i montaz skrzyni to zależnie od warsztatu kilkaset PLN.

 

Właśnie przerabiam ten temat wiec już służę szczegółami:

 

- demontaż, rozebranie i przepatrzenie skrzyni, montaż- 800 PLN

- synchronizator z przesuwka 1 szt 450 PLN

 

Ceny krakowskie

 

I pytanie: gdzie i za ile mniej więcej kupie w Kraku lub okolicach polecany przez Was olej do skrzyni Shell Gear Oil 80w90 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze doprecyzuje. Zgrzyta, to moze za mocne slowo - po prostu przy pewnych obrotach, jak dokladnie nie wcisne sprzegla (przy czym przy innych biegach to nic nie szkodzi) i zbyt szybko zechce wbic trojke, to czasem przyhaczy.

 

Duzo mi jeszcze do wyszczerbienia zebow zostalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze doprecyzuje. Zgrzyta, to moze za mocne slowo - po prostu przy pewnych obrotach, jak dokladnie nie wcisne sprzegla (przy czym przy innych biegach to nic nie szkodzi) i zbyt szybko zechce wbic trojke, to czasem przyhaczy.

 

Duzo mi jeszcze do wyszczerbienia zebow zostalo?

 

moze nie zgrana noga z reka - i jak chcesz szybko zmienic bieg juz zaczynasz odpuszczac sprzeglo a dopiero wbijasz bieg ;) - czasami tez mi sie to zdarza jakos tak jak sie zamysle troche

 

ja dzisiaj odebralem auto - skrzynka chodzi jak zloto - Zbyszek na Bajecznej na prawde wzorowo ogarnia skrzynki - calosc mu zajela lacznie 6-7 godzin - w ciagu dwoch dni, bo w miedzyczasie jeszcze silnik zlozyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax, teoretycznie tak, ale zdarza sie tylko i wylacznie przy trojce (pomijam wsteczny - szczegolnie, jak jeszcze obroty >jalowego, lub zaraz po jedynce).

 

ze swoich spostrzezen

 

jedynke wbijasz zanim ruszysz - masz na to troche czasu

dwojke wbijasz ciagnac dzwignie do siebie - szybszy i silniejszy ruch

trojke wbijasz odpychajac dzwignie od siebie - dluzszy i wolniejszy ruch niz przyciagniecie do siebie

czworke wbijasz znowu ciagnac dzwignie do siebie

a na piatce to juz nik sie nie sciga - wiec masz troche czasu na wrzucenie jej i robisz to dokladniej

 

przyuwaz jak to Ci idzie ze zgraniem sprzegla i biegu - ja to u siebie zauwazylem - od tamtej pory dokladniej wyciskam sprzeglo i pilnuje, zeby bylo wcisniete tak dlugo az bieg bedzie zapiety - oczywiscie czasami trafi sie misshift :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...