Skocz do zawartości

Działalność komercyjna na forum


Gość only4cash

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szanowna Dyrekcjo, to nie jest tak do końca, jeśli chodzi o homologacje, czy cząstkowe homologacje :shock: Przepisy dotyczące użycia części zamiennych innych niż oryginalne , sa opisane tu: http://www.expert.org.pl/dokumenty/NW0310G.PDF . Normy GVO reguluja rynkiem części oryginalnych oraz "zamienników" obecnie nazywanych " częśc zamienna równorzędnej jakości". Pokrótce jeżeli producent posiada certyfikat zgodności TUV i bezpieczeństwa "E", "B" a większość posiada , więc nie ma żadnych przeszkód w montażu nawet samochodu na gwarancji !!! Inną kwestią jest montowanie do samochodu części przeznaczonych tylko do sportu, tu oczywiście Dyrekcja ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo, to nie jest tak do końca, jeśli chodzi o homologacje, czy cząstkowe homologacje :shock: Przepisy dotyczące użycia części zamiennych innych niż oryginalne , sa opisane tu: http://www.expert.org.pl/dokumenty/NW0310G.PDF . Normy GVO reguluja rynkiem części oryginalnych oraz "zamienników" obecnie nazywanych " częśc zamienna równorzędnej jakości". Pokrótce jeżeli producent posiada certyfikat zgodności TUV i bezpieczeństwa "E", "B" a większość posiada , więc nie ma żadnych przeszkód w montażu nawet samochodu na gwarancji !!! Inną kwestią jest montowanie do samochodu części przeznaczonych tylko do sportu, tu oczywiście Dyrekcja ma rację.

 

no a devil oczywiscie rowniez posiada taka homolgacje i z tego co wiem jest wrecz zalecany do wrxow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo, to nie jest tak do końca, jeśli chodzi o homologacje, czy cząstkowe homologacje :shock: Przepisy dotyczące użycia części zamiennych innych niż oryginalne , sa opisane tu: http://www.expert.org.pl/dokumenty/NW0310G.PDF . Normy GVO reguluja rynkiem części oryginalnych oraz "zamienników" obecnie nazywanych " częśc zamienna równorzędnej jakości". Pokrótce jeżeli producent posiada certyfikat zgodności TUV i bezpieczeństwa "E", "B" a większość posiada , więc nie ma żadnych przeszkód w montażu nawet samochodu na gwarancji !!! Inną kwestią jest montowanie do samochodu części przeznaczonych tylko do sportu, tu oczywiście Dyrekcja ma rację.

 

no a devil oczywiscie rowniez posiada taka homolgacje i z tego co wiem jest wrecz zalecany do wrxow :mrgreen:

 

no ba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Szanowna Dyrekcjo, to nie jest tak do końca, jeśli chodzi o homologacje, czy cząstkowe homologacje :shock: Przepisy dotyczące użycia części zamiennych innych niż oryginalne , sa opisane tu: http://www.expert.org.pl/dokumenty/NW0310G.PDF . Normy GVO reguluja rynkiem części oryginalnych oraz "zamienników" obecnie nazywanych " częśc zamienna równorzędnej jakości". Pokrótce jeżeli producent posiada certyfikat zgodności TUV i bezpieczeństwa "E", "B" a większość posiada , więc nie ma żadnych przeszkód w montażu nawet samochodu na gwarancji !!! Inną kwestią jest montowanie do samochodu części przeznaczonych tylko do sportu, tu oczywiście Dyrekcja ma rację.

 

Dziękuję za uwagę. TÜV zajmuje się właśnie homologacją. Czyli certyfikat to nic innego, jak potwierdzenie zgodności homologacyjnej.

Temat gwarancji proponuję w tym miejscu pozostawić na boku, aby nie komplikować.

Gwarancja podlega zupełnie innym prawom, niż odpowiedzialność producenta.

Nie jesteśmy w stanie sprawdzać każdej części sprzedawanej do Subaru w różnych firmach, ergo musimy postępować tak jak opisałem.

Określenie "części tylko do sportu" używane przez wielu producentów różnych dodatków nie jest niczym innym, niż próbą uniknięcia właśnie rzeczonej odpowiedzialności producenta.

W tym przypadku zostaje ona formalnie scedowana na klienta. Przy raktycznie pełnej świadomości wszystkich zaangażowanych (producent + sprzedawca + klient), że większość tak nazwanych części jest montowanych do normalnych samochodów poruszających się po normalnych drogach (proszę mi uwierzyć - wiem z jakich firm pochodzą części montowane do samochodów rajdowych Subaru; nie są to części - poza seryjnymi - normalnie dostępne

w sklepach motoryzacyjnych).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW Dyrekcjo droga.forum jest juz przeciez pare lat.co sie stalo ze dopiero teraz zrobila sie lekka ,,afera,, :?: przeciez nie pojawily sie zadne dziwne firmy oferujace jakis dziwny chlam...

zapytam inaczej.jesli sip ma np.zawor upustowy forge(homologowany?) a ja chce innej firmy(poleca ja pewien dealer-(nie Koper) nie jest homologowany to co wtedy w wypadku uszkodzenia silnika?

mysle ze watpliwosci jest wiele.ja derekcje absolutnie rozumiem ze chce pilnowac swych interesow ale...

 

pozdrawiam serdecznie vert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Niektóre komentarze trochę mnie dziwią :roll:

 

Od samego początku było wiadomo, że Forum nie służy do propagowania działalności komercyjnej, tym bardziej konkurencyjnej dla SIP, lub narażającej firmę i jej zarząd na problemy natury prawnej.

I na początku prawie tego nie było.

Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej, więc i reakcja musiała nastąpić.

Nie może być przecież tak, że nieprzestrzeganie zasad staje się zasadą.

 

Przyczyny wyjaśniłem. Są poważne. Jeżeli ktoś uważa, że pełna "wolność" na Forum jest ważniejsza, niż ryzyko utracenia wolności przez moją osobę - ma do tego pełne prawo.

A to, że ja jestem odmiennego zdania także wydaje się zrozumiałe.

W końcu zachowanie zdrowego instnktu samozachowawczego jest jednym z podstawowych elementów zachowania gatunku :mrgreen:

 

Pozdrowienia (także dla tych, którzy chętnie by mnie widzieli w "pudle")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś jakbyście na Plejady (nie będąc ich sponsorem) przyszli w kombinezonach Mitsubishi

 

OGS na Plejadach w Wysowej miał koszulkę Alfa Romeo i mówił, że Alfy są fajne :mrgreen:

 

Bo sa! Ale trzeba jeszcze wiecej serca wsadzic niz w SUBARU aby byly sprawne :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi kwestia Prodrive. Niestety wyspiarze, jak to wyspiarze. Nie do końca interesuje ich to, co się dzieje na kontynencie. Tym bardziej, że ich system prawny działa na innych zasadach (precedensowych). Stąd też nie wszystkie produkowane przez Prodrive elementy możemy sprzedawać, albowiem nie na wszystkie posiadają w/w homologację.

 

Tzn że akcesoria proponowane wcześniej przez SIP nie posiadają homologacji :?: Oferta na stronie subaru.pl w dziale sklep posiadała akcesoria sygnowane znakiem Prodrive. Na chwile obecną takie akcesoria poprostu są niedostępne w sieci dealerskiej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Dochodzi kwestia Prodrive. Niestety wyspiarze, jak to wyspiarze. Nie do końca interesuje ich to, co się dzieje na kontynencie. Tym bardziej, że ich system prawny działa na innych zasadach (precedensowych). Stąd też nie wszystkie produkowane przez Prodrive elementy możemy sprzedawać, albowiem nie na wszystkie posiadają w/w homologację.

 

Tzn że akcesoria proponowane wcześniej przez SIP nie posiadają homologacji :?: Oferta na stronie subaru.pl w dziale sklep posiadała akcesoria sygnowane znakiem Prodrive. Na chwile obecną takie akcesoria poprostu są niedostępne w sieci dealerskiej.

 

pozdrawiam

 

Pogrubiłem element najwidoczniej niedostrzeżony przez Barta.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi kwestia Prodrive. Niestety wyspiarze, jak to wyspiarze. Nie do końca interesuje ich to, co się dzieje na kontynencie. Tym bardziej, że ich system prawny działa na innych zasadach (precedensowych). Stąd też nie wszystkie produkowane przez Prodrive elementy możemy sprzedawać, albowiem nie na wszystkie posiadają w/w homologację.

 

Tzn że akcesoria proponowane wcześniej przez SIP nie posiadają homologacji :?: Oferta na stronie subaru.pl w dziale sklep posiadała akcesoria sygnowane znakiem Prodrive. Na chwile obecną takie akcesoria poprostu są niedostępne w sieci dealerskiej.

 

pozdrawiam

 

Pogrubiłem element najwidoczniej niedostrzeżony przez Barta.

 

 

Pozdrowienia

 

Przepraszam, najwidoczniej nie zauważyłem :oops:

 

A co z przedmiotami, które kiedyś były dostępne w sieci dealerskiej Subaru :?:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie! Czyli należy broić a potem się przyznawać i wszystko będzie ok, tak?

To prawie tak jak spowiedź. Pokuta i jest spoko.

 

Zadna spowiedz. Zadnej pokuty!

 

Duże rozczarowanie. Miałem nadzieję, że to jednak ktoś spoza mainstreamu, a już z pewnością nie ktoś, kogo dotąd szanowałem.

 

WiS - jestem rozczarowany!!!

 

g.

 

ps. O co Ciebie chodzi z tym strumieniem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS, ile mam Ci tych maili wysylac

Wystarczy. :cool:

 

może macie coś ciekawego do powiedzenia w temacie komiercji na forum, co jeszcze tu nie padło ??

W temacie komercji nie mam.

 

Natomiast mam w temacie Grubego, jego pasków oraz mojej wcześniejszej reakcji na nie.

 

Mianowicie: przepraszam Grubego, żem zwątpił w niego, dając się zwieść sygnałom widocznym, acz pozornym. Od czasów Macierewicza bowiem wiadomo, że nic nie jest takie, jakie się na pozór wydaje.

Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że - z drugiej strony - Gruby nie przedstawił żadnych niezbitych dowodów na swoją niewinność, więc w czasach Ziobry i tak jednak jest w zasadzie mordercą i agentem... :roll: :mrgreen:

 

Dziękuję za uwagę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...