Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Bojler Ariston Pro Plus 80 V, przykładowa fotka panelu sterowania:

 

3931473a3e3811e090e2000129a35274_4796b6c

 

Urządzenie jest wyposażone w elektroniczny termostat wpinany od spodu zbiornika oraz panel sterujący z programatorem połączony z termostatem.

Wczoraj wszystko zaczęło mrugać, nie wyświetla żadnego błędu, nie grzeje, przyciski reagują sporadycznie.

Wczoraj pogrzebałem przyciskami i udało mi się go odpalić, ale po kilku godzinach znowu to samo.

Wywaliłem całą elektronikę i spiąłem wszystko na krótko z zaleceniem, aby żona nie grzała dłużej niż 1,5h bo będzie niebezpiecznie, grzałka działa.

Te moduły są dostępne i nie uśmiecha mi się teraz wywalać kupę kasy na nowy bojler, a nie też chcę kupować obu modułów, bo zapewne tylko jeden z nich jest uwalony.

Do tego wszystkiego części są polutowane bez ołowiu, a mój aktualny domowy sprzęt kiepsko sobie z tym radzi :wacko:

 

Może ktoś ma doświadczenie z tymi sprzętami, to będę wdzięczny za info, ew. dobrą cenę na moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakis "zimny lut"? mimo że to jest lutowane "bezołowiówką" to możez luty poprawic cyną z dodatkiem olowiu,

o ile sprzęt pozwoli na lutowanie komponentów małych rozmiarów (SMD). Sprawdz dokładnie lutownia zwłaszcza przy prockach

i w ich okolicach.

 

Pozdro

Edytowane przez Kam1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do AGD.

Będę urządzał kuchnię.

Jakie macie przemyślenia co do sprzętu AGD, w końcu kilka lat minęło, od założenia wątku?

Sprawdź pełną ofertę w IKEA. Może kosztuje drożej niż zbieranie wszystkiego po trochu, ale masz gwarancję na wiele lat albo dożywotnią. Oferowane wyposażenie ma teraz wysoką jakość . Za całą kuchnię zapłacisz z montażem między 15 a 20 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale masz gwarancję na wiele lat albo dożywotnią.
o qrde o tym nie wiedziałem ...:P

Nie orientujesz się może na co dają dożywotnią? i jak wygląda sprawa z Serwisem tego sprzętu?
Kiedyś gdzieś usłyszałem że sprzęty z Ikei to zbieranina różnych i słabych jakościowo marek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z IKEI nie nadaje sie do niczego. Większość ma gorsze parametry niż konkurencja "wolnorynkowa" przy wcale nie istotnie lepszej cenie. Poza tym nie ma w ofercie opcji "wypas" - 1,5 roku temu nie znalazłem np u nich piekarnika z pyrolizą, za którą moja żona przepada. Mają tylko katalizę, która jest duuużo gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do AGD.

Będę urządzał kuchnię.

Jakie macie przemyślenia co do sprzętu AGD, w końcu kilka lat minęło, od założenia wątku?

Zależy od preferencji i budżetu. U mnie wszelkie sprzęty AGD są dość intensywnie użytkowane i od 12 lat to co się popsuje wymieniam na Miele. Jak na razie Miele jeszcze nie wymieniałem, prawdę powiedziawszy nie miałem najmniejszej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zależy od preferencji i budżetu. U mnie wszelkie sprzęty AGD są dość intensywnie użytkowane i od 12 lat to co się popsuje wymieniam na Miele. Jak na razie Miele jeszcze nie wymieniałem, prawdę powiedziawszy nie miałem najmniejszej awarii.

Ano, to słuszna koncepcja. U mnie niedługo Miele'ąca pralka zagości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie niedługo Miele'ąca pralka zagości

To polecam jeszcze suszarkę. Mam ją od niespełna roku, a już nie pojmuję, jak do tej pory bez tego się dawało żyć ;)

Masz pralkę i suszarkę? U mnie miejsca jest na tylko 1 urządzenie i być może będzie to pralkosuszarka, ale cena trochę zabija - bo Miele 7k zł i chyba w przypadku pralkosuszarki wybór padłby na Sharp'a(3,5 - 4k zł)  - od niedawna mają w ofercie pralki, więc trochę kupowanie w ciemno, ale LCD ichnie mam i jest the best!

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam jedno i drugie. Stoi "w słupku"  - suszarka na pralce :)

CO do pralkosuszarek nie mam doświadczenia. Po prostu pralkę mam od 4 lat, rok temu dokupiłem suszarkę, ale bez problemu dobrałem ją z tej samej linii modelowej, więc fajnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie pralka chodzi już kilka lat bez zarzutu. :)

U mnie Ariston działa od około 10 lat(raz był wezwany serwisant - jeszcze na gwarancji, a potem tylko kosmetyczne usterki - coraz głośniejsze łożysko, kruche plastiki i rdzewiejąca miejscami obudowa :/ ), a Tamat 500 działał kilkanaście jak nie kilkadziesiąt ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie niedługo Miele'ąca pralka zagości

To polecam jeszcze suszarkę. Mam ją od niespełna roku, a już nie pojmuję, jak do tej pory bez tego się dawało żyć ;)

 

a jak żyjesz z wyższym rachunkiem za prąd bo suszarki średnio mają od 2000 do 3000 wat , moja Whirlpoola ma 2500 wat  i korzystam z niej sporadycznie w zimę lub w deszczowe dni gdy nie ma gdzie wywiesić prania 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jak żyjesz z wyższym rachunkiem za prąd bo suszarki średnio mają od 2000 do 3000 wat
   Policz ile to na prawdę kosztuje. 2500W X 1,5h (już musi być mocno mokre i trudne do wysuszenia) x nawet 15 dni w miesiącu (jak dzieci mocno się brudzą) - założyłem wartości nieco hardcorowe, ale żeby nikt nie mówił, że zbyt optymistyczne ;) x 0,60 zł/kWh = 33,75 zł/m-c ;)

IMO za ten komfort warto tyle zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sprzęt Samsunga, zwłaszcza pralki i lodówki, które codziennie produkuję niedaleko Poznania ;)

 

z ciekawostek, tygodniowa produkcja w naszej fabryce to 70tys szt. pralek i lodówek (50/50) ;) kto to kupuje ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...