Skocz do zawartości

Wyższe opony 65 zamiast 55.


Michu80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Czy montował ktoś wyższe opony i może mi polecić bądź odradzić taką opcję? Standardowe na jakich jeździłem to 225/55 r17, teraz stałem się zakłopotanym posiadaczem opon 225/65 r17. Proszę o poradę.

Samochód Subaru XV 2017(wcześniejsza wersja tego rocznika)

Edytowane przez Michu80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 225/65R17 bez problemu mieszczą się i o nic nie obcierają w XV II (2018). Nie wiem jak będzie starszym modelu.

Auto jest wyższe o całe 0,5'', a wskazanie prędkościomierza jest na granicy dopuszczalnego - tj. jest równe (nie wyższe) od GPS.

Edytowane przez keyman
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla XV II standardowy rozmiar to 225/55/18 który można zamienić na 225/65/17 bo  różnica nie przekracza 3% i wynosi tylko 20 mm , a we wersji XV I przy podanych rozmiarach przez autora postu różnica jest ponad 6% co jest już niedopuszczalne 

 

Edytowane przez Henryk82
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

Ale dla XV II standardowy rozmiar to 225/55/18 który można zamienić na 225/65/17

 

Dokładnie to wg homologacji można zamienić na 225/60/17. Mam właśnie taki zestaw na zimę i jest git

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2023 o 10:38, Henryk82 napisał(a):

Ale dla XV II standardowy rozmiar to 225/55/18 który można zamienić na 225/65/17 bo  różnica nie przekracza 3% i wynosi tylko 20 mm , a we wersji XV I przy podanych rozmiarach przez autora postu różnica jest ponad 6% co jest już niedopuszczalne 

 

Dokładnie standardowy rozmiar dla XV II to 225/55/R18 i 225/60/R17 , ja ma oryginalnie zainstalowany ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...