Skocz do zawartości

Subaru Wilderness/ Outback


Mlody Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy możecie przybliżyć temat modelu Wilderness? Auto jest już jakiś czas na rynku za Oceanem, jak ono sie technicznie sprawdza, jakie jednostki napędowe sa stosowane, jakie zawieszenie jest tam wstawione, jaki osprzet zastosowany (czy auta bazuja na podzespolach seryjnych czy tuningowych jak np. Perrin, RaliiTEK)?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

https://www.subaru.com/vehicles/outback/wilderness.html

 

Wszystko czarno na białym jest napisane.

BTW.

Jeżeli chcesz go sprowadzić to bierz pod uwagę że niektóre elementy karoserii są tylko w tym modelu i czas oczekiwania na nie bedzie trochę dłuższy ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mlody Technik napisał(a):

Cześć,

 

Czy możecie przybliżyć temat modelu Wilderness? Auto jest już jakiś czas na rynku za Oceanem, jak ono sie technicznie sprawdza, jakie jednostki napędowe sa stosowane, jakie zawieszenie jest tam wstawione, jaki osprzet zastosowany (czy auta bazuja na podzespolach seryjnych czy tuningowych jak np. Perrin, RaliiTEK)?

 

Pozdrawiam,

Wyższy niż zwykły outback, czarne zderzaki, felgi 17(większy balon), silniki jak w zwykłych, inne elementy nadwozia(dedykowane). Dużo tego po ulicach jezdzi

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 11:03, Rob C napisał(a):

Wyższy niż zwykły outback, czarne zderzaki, felgi 17(większy balon), silniki jak w zwykłych, inne elementy nadwozia(dedykowane). Dużo tego po ulicach jezdzi

Ja z War-Maz, jeszcze takiego tu nie widzialem. Postsram sie u ‘Wojtka’ w GDN podpytac moze ktos z klientow ma - dziekuje za strone/ odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mlody Technik napisał(a):

Ja z War-Maz, jeszcze takiego tu nie widzialem. Postsram sie u ‘Wojtka’ w GDN podpytac moze ktos z klientow ma - dziekuje za strone/ odpowiedzi.

Pisząc na ulicach mam na myśli północne przedmieścia Chicago. Tutaj Subaru jest bardzo popularne, ja mam 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić aczkolwiek nie dzisiaj. Mój młody będzie odbierać części od dealera to cyknie kilka fotek. Ja mam w domu zwykle 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 15:48, michal9049 napisał(a):

 

BTW.

Jeżeli chcesz go sprowadzić to bierz pod uwagę że niektóre elementy karoserii są tylko w tym modelu i czas oczekiwania na nie bedzie trochę dłuższy ;)

Które dokładnie części? Porównywałem sobie zdjęcia z zewnątrz i poza innym kolorem plastików chyba nie ma różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni i tylni zderzak, grill, plastikowe osłony progów, dolne dekoracyjne listwy drzwi przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno auta przeznaczonego na inny rynek to proszenie się o kłopoty.

A kupno rzeadkiego auta przeznaczonego na inny rynek to gwarantowane kłopoty i to tylko kwestia czasu.

 

O ile auto jest wyjatkowe, klasyczne, zabytkowe itp nieużytki codzienne to ok, postoi 3-4mce to nic się nie stanie ale samochod ktory ma jezdzić codziennie wymaga obsługi, szybko dostępnych części i wiedzy. A tego nie ma u nas.

 

Głupie potrącenie zwierzaka potrafi uziemić pojazd na wiele tygodni.

Albo kamień w szybę. Gdzie kupisz szybę przednią do auta ze stanów, kto skalibruje amerykański eyesight.

Itd. 

 

 

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Kupno auta przeznaczonego na inny rynek to proszenie się o kłopoty.

A kupno rzeadkiego auta przeznaczonego na inny rynek to gwarantowane kłopoty i to tylko kwestia czasu.

 

O ile auto jest wyjatkowe, klasyczne, zabytkowe itp nieużytki codzienne to ok, postoi 3-4mce to nic się nie stanie ale samochod ktory ma jezdzić codziennie wymaga obsługi, szybko dostępnych części i wiedzy. A tego nie ma u nas.

 

Głupie potrącenie zwierzaka potrafi uziemić pojazd na wiele tygodni.

Albo kamień w szybę. Gdzie kupisz szybę przednią do auta ze stanów, kto skalibruje amerykański eyesight.

Itd. 

 

 

 

Zapewne masz racje ale z tego co widzę to sporo takich aut na forum macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 14:41, Rob C napisał(a):

Zapewne masz racje ale z tego co widzę to sporo takich aut na forum macie.

 

A poza forum... W moim małym Tomaszowie Lubelskim ktoś chyba znalazł dobre źródło utrzymania i naciąga wszystkich swoich kolegów bo przez ostatnie pół roku mamy wysyp Lincolnów, Mustangów i wszelkiej maści krótkich tablic rejestracyjnych. Oczywiście nie ma tu porównania do nowego Outbacka bo większość tych aut to lata 2000-2010 ale idea z częściami jest podobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 08:42, dirkdiggler napisał(a):

Kupno auta przeznaczonego na inny rynek to proszenie się o kłopoty.

A kupno rzeadkiego auta przeznaczonego na inny rynek to gwarantowane kłopoty i to tylko kwestia czasu.

 

O ile auto jest wyjatkowe, klasyczne, zabytkowe itp nieużytki codzienne to ok, postoi 3-4mce to nic się nie stanie ale samochod ktory ma jezdzić codziennie wymaga obsługi, szybko dostępnych części i wiedzy. A tego nie ma u nas.

 

Głupie potrącenie zwierzaka potrafi uziemić pojazd na wiele tygodni.

Albo kamień w szybę. Gdzie kupisz szybę przednią do auta ze stanów, kto skalibruje amerykański eyesight.

Itd. 

 

Pozwolę się z tym nie zgodzić. Miałem kilka napraw blacharskich w moim OBK US i nie trwało to długo. 

 

Obecnie jestem na stadium analizy czy sprowadzić OBK Wilnderness i wstępnie wygląda na dość prostą sprawę. Jedynie przewiduje, że auto trzeba sprowadzić wraz nowymi zderzakami. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Orear napisał(a):

 

A poza forum... W moim małym Tomaszowie Lubelskim ktoś chyba znalazł dobre źródło utrzymania i naciąga wszystkich swoich kolegów bo przez ostatnie pół roku mamy wysyp Lincolnów, Mustangów i wszelkiej maści krótkich tablic rejestracyjnych. Oczywiście nie ma tu porównania do nowego Outbacka bo większość tych aut to lata 2000-2010 ale idea z częściami jest podobna. 

Ciekawe jak długo te krótkie tablice będą, żeby je mieć nie wystarczy auto z US/Jap. Ciągną takie auta bo tutaj za grosze je można kupić. 
Nowe Outback wyładniało w najnowszym wydaniu i jest bardzo popularne. Nie wiem tylko jak się sprawują nowe silniki 2.4.

Pozdrawiam ziomala, pochodzę z Zamościa

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 05:46, Mlody Technik napisał(a):

Hello RobC,

 

A czy moglbys podzielic sie kilkoma fotkami (at Your discretion): komory silnika i zawieszenia…

Przepraszam kolego ale na dzień dzisiejszy nie maja wilderness na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.07.2023 o 22:54, Lukosek napisał(a):

Z tymi częściami to może być kłopot, ale kto nie ryzykuje…. temu zostaje 2.5 i 169 kucy. 
jak potrzebujesz jeszcze jakis zdjęć daj znać. :)

IMG_8398.jpeg

IMG_8402.jpeg

 

No to już są minimum 2 na forum :D

 

image.png.dafe57d12950193e7978703d03c216f0.png

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 21:40, Rob C napisał(a):

Inne są tylko duperele i tak jak pisałem 

https://www.kbb.com/car-news/2022-subaru-outback-wilderness/

Skrzynia ma inne przełożenia, to jest największa różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, coocer napisał(a):

Skrzynia ma inne przełożenia, to jest największa różnica. 

Jak CVT może mieć przełożenia, przecież to melex. Ona może co najwyżej imitować przełożenia a to jedno g….. W Ascentach skrzynie padają po przebiegu 40-60 tys mil.

Ja poprzednie auto sprzedałem po 2,5 roku z przebiegiem 12tys mil tylko dlatego, że był a skrzynia CVT. Teraz mam 9cio biegowy automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rob C napisał(a):

Jak CVT może mieć przełożenia, przecież to melex. Ona może co najwyżej imitować przełożenia a to jedno g….. W Ascentach skrzynie padają po przebiegu 40-60 tys mil.

Ja poprzednie auto sprzedałem po 2,5 roku z przebiegiem 12tys mil tylko dlatego, że był a skrzynia CVT. Teraz mam 9cio biegowy automat

 

Może mieć inne przełożenia mostów i zakres na przekładni CVT. To robi dużą różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rob C napisał(a):

Jak CVT może mieć przełożenia, przecież to melex. Ona może co najwyżej imitować przełożenia a to jedno g….. W Ascentach skrzynie padają po przebiegu 40-60 tys mil.

Ja poprzednie auto sprzedałem po 2,5 roku z przebiegiem 12tys mil tylko dlatego, że był a skrzynia CVT. Teraz mam 9cio biegowy automat

image.png.1eede4cd1a5dc5e7892fb7cb25b12dc3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, coocer napisał(a):

image.png.1eede4cd1a5dc5e7892fb7cb25b12dc3.png

To zrozumiałe, że musieli to wzmocnić do większego silnika. Ja cyferkowy nie jestem ale wiem, że outbackiem nie pojechałbym w teren. Mamy 3 Subaru w domu, żony 2012 outback’, syna 2011 STI i do zabawy 2015 WRX. Ja mam na codzień większego nissana. Outback do codziennej jazdy jest rewelacyjny, bardzo wygodny i pakowny. 

Edytowane przez Rob C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final drive jest zmieniony w stosunku do XT, czy onyx który ma ten sam silnik. 

 

Podobny zabieg zastosowali w foresterze wilderness który ma zwykły 2.5. 

 

Co do terenu, to pewnie będzie mniej dzielny od mojego SG ale bardziej że względu na cenę niż możliwości :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...