Skocz do zawartości

Klocki i tarcze XV


chudy87

Rekomendowane odpowiedzi

po co chcesz wymieniać szczęki ? - one działają tylko podczas zaciśnięcia ręcznego i się w ogóle nie zużywają ( chyba że ciągle śmigasz z zaciągniętym ręcznym ) . Ile wytrzymują? wszystko zależy od twojej jazdy. oem jurid FFF przednie wymieniałem przy 75k km podczas gdy inni użytkownicy XV  ( zgodnie z wpisami z forum) te same klocki wymieniali już przy 30-35k km. Tylnie wymieniłem przy 100k km - zupełnie niepotrzebnie bo było ich jeszcze ponad połowę podczas gdy inni przy 100 nie mieli klocka wogóle. Dlatego nie sugeruj się przebiegami bo każdy śmiga inaczej i każdemu klocki ścierają się inaczej jednemu szybciej innemu później. Ważne to jak hamują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karas napisał(a):

po co chcesz wymieniać szczęki ? - one działają tylko podczas zaciśnięcia ręcznego i się w ogóle nie zużywają ( chyba że ciągle śmigasz z zaciągniętym ręcznym ) . Ile wytrzymują? wszystko zależy od twojej jazdy. oem jurid FFF przednie wymieniałem przy 75k km podczas gdy inni użytkownicy XV  ( zgodnie z wpisami z forum) te same klocki wymieniali już przy 30-35k km. Tylnie wymieniłem przy 100k km - zupełnie niepotrzebnie bo było ich jeszcze ponad połowę podczas gdy inni przy 100 nie mieli klocka wogóle. Dlatego nie sugeruj się przebiegami bo każdy śmiga inaczej i każdemu klocki ścierają się inaczej jednemu szybciej innemu później. Ważne to jak hamują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudy87 napisał(a):
3 minuty temu, Karas napisał(a):

po co chcesz wymieniać szczęki ? - one działają tylko podczas zaciśnięcia ręcznego i się w ogóle nie zużywają ( chyba że ciągle śmigasz z zaciągniętym ręcznym ) . Ile wytrzymują? wszystko zależy od twojej jazdy. oem jurid FFF przednie wymieniałem przy 75k km podczas gdy inni użytkownicy XV  ( zgodnie z wpisami z forum) te same klocki wymieniali już przy 30-35k km. Tylnie wymieniłem przy 100k km - zupełnie niepotrzebnie bo było ich jeszcze ponad połowę podczas gdy inni przy 100 nie mieli klocka wogóle. Dlatego nie sugeruj się przebiegami bo każdy śmiga inaczej i każdemu klocki ścierają się inaczej jednemu szybciej innemu później. Ważne to jak hamują

Rozwiń  

Stał mi przez jakiś czas na zaciągniętym ręcznym w garażu i szczęki się zblokowały. Mechanik powiedział, że mam do wymiany tarcze i klocki bo zjechane. A przez to, że się zblokowały to i szczęki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 18:28, Agnieszka1 napisał(a):

to co się pisze na Forum to fantazja.

Nie zrażając się tą tezą, napiszę, że przedwczoraj wymieniłem z przodu tarcze i klocki na Juridy. Na razie przejechałem tylko kilka kilometrów wokół „komina”, ale udało mi się w tym czasie parokrotnie skutecznie zahamować. Znaczy działają... ;)

 

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RedSasza napisał(a):

Nie zrażając się tą tezą, napiszę, że przedwczoraj wymieniłem z przodu tarcze i klocki na Juridy. Na razie przejechałem tylko kilka kilometrów wokół „komina”, ale udało mi się w tym czasie parokrotnie skutecznie zahamować. Znaczy działają... ;)

 

Kryterium, jakby powiedzieć, z niskiej półki wymagań ;) ?

 

Coś z moim jeżdżeniem (albo z samym pojazdem) jest nie halo bo nawet na przeglądzie 75 kkm nic mi nie mówiono o konieczności wymiany czy to tarcz czy to klocków.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Kryterium, jakby powiedzieć, z niskiej półki wymagań ;) ?

 

Coś z moim jeżdżeniem (albo z samym pojazdem) jest nie halo bo nawet na przeglądzie 75 kkm nic mi nie mówiono o konieczności wymiany czy to tarcz czy to klocków.

 

Może zwyczajnie płynnie jeździsz. U mnie też hamulce zużywaja się raczej w tempie, które pozwala mi zapomnieć o tym kiedy i co było założone. Ale gdybym jeździł tak jak większość kierowców jakich obserwuję na ulicach to nie dość, że hamulce zużywałyby się szybciej to moja żona i córka wciąż narzekałyby i marudziły, że szarpię i źle się czują.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Może zwyczajnie płynnie jeździsz

Gdy trzeba ostro hamować albo przyspieszyć to robię to ale kiedyś przyszło mi na myśl, że do mojego stylu jazdy pasował by napęd e-boxer. I jeszcze żeby był PHEV :drool: .

 

W korkach płynnie za mnie jeździ tempomat+AVH+wyłączony start/stop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Gdy trzeba ostro hamować albo przyspieszyć to robię to ale kiedyś przyszło mi na myśl, że do mojego stylu jazdy pasował by napęd e-boxer. I jeszcze żeby był PHEV :drool: .

 

W korkach płynnie za mnie jeździ tempomat+AVH+wyłączony start/stop.

 

Od razu widać, że masz "inżynierskie" podejście :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Kryterium, jakby powiedzieć, z niskiej półki wymagań ;) ?

Już jutro moje wymagania znacząco wzrosną, bo rano na kilka dni zostawię z tyłu gdańskie kominy, żeby sprawdzić skuteczność nowych hamulców w 3 osoby + bagaż + 3 rowery na dachu. :) 

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RedSasza napisał(a):

Już jutro moje wymagania znacząco wzrosną, bo rano na kilka dni zostawię z tyłu gdańskie kominy, żeby sprawdzić skuteczność nowych hamulców w 3 osoby + bagaż + 3 rowery na dachu. :) 

Zaraz przestawię pojazd bliżej i w takie miejsce żeby spacerowicze nie porobili mi nowych wgniotków i przez cały długi weekend będę od czasu do czasu patrzył na Szarego Mnicha. Ręcznego nie zaciągnę żeby mi się szczęki nie zablokowały.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...