Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE: Szwecja, Finlandia, Łotwa (od 2 do 18 lipca 2023) - AKTUALIZACJA


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, instancja_wyższa napisał(a):

Sztokholm z mandatów od turystów zrobił sobie niezłe źródło dochodów.

Nie tylko Sztokholm. W każdym dużym mieście jest mało miejsc parkingowych więc stójkowi kasują. Generalnie zawsze jest problem z opłatami, oczywiście okiem cudzoziemca, wszędzie apki lub zapłata sms'em. Zawsze staramy się parkować na parkingu za szlabanem gdzie dostajesz bilecik, często jest obsługa i łatwiej jest wybrnąć z braku informacji w języku angielskim czy innym zrozumiałym:faja:

@instancja_wyższa @arkadio Słyszeliście o frycowym?:D

Edytowane przez koziolek
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadio, @instancja_wyższa - powiedzcie mi proszę kochani, jak wygląda w Szwecji sprawa z gotówką?

U nas w kantorach nie ma koron, podobno Szwecja przenosi się jedynie na płatności cyfrowe.

Jak to wygląda w praktyce? Szukać gdzieś na miejscu bankomatu by mieć choć trochę gotówki czy też wszędzie są już terminale?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Panzerpferd napisał(a):

@arkadio, @instancja_wyższa - powiedzcie mi proszę kochani, jak wygląda w Szwecji sprawa z gotówką?

U nas w kantorach nie ma koron, podobno Szwecja przenosi się jedynie na płatności cyfrowe.

Jak to wygląda w praktyce? Szukać gdzieś na miejscu bankomatu by mieć choć trochę gotówki czy też wszędzie są już terminale?

Ano @Panzerpferd sprawa wygląda tak, że ja nawet nie wiem jak wygląda korona szwedzka. Wszystko płatne kartą.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arkadio napisał(a):

Ano @Panzerpferd sprawa wygląda tak, że ja nawet nie wiem jak wygląda korona szwedzka. Wszystko płatne kartą.

Nawet na tych lalapupu (pchle targi), co Instancja tak je napadała? Wiesz, moja Niezrównoważona łapki zaciera na myśl o nich :biglol:

Edytowane przez Panzerpferd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panzerpferd napisał(a):

 ....na tych lalapupu (pchle targi), co Instancja tak je napadała?....

Na tych, tych nie było nic ciekawego. Odwiedziliśmy z pięć "loppisów" i na szczęście na żadnym nic ciekawego nie było przynajmniej dla @instancja_wyższa :P

W kieszeni miałem eurosy. Myślę, że jak coś to bym się dogadał, jakoś :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj wielbicieli hambuksów jest piękny i zajedwabisty. A po ostatnim ataku inflacji śmiem twierdzić, że ceny w Szwecji są porównywalne a nawet czasem mniejsze niż u nas. Może też być tak dlatego, bo na każdym kroku nie czuję, że jak to śpiewał Grabaż: "żyję w kraju w którym każdy chce mnie zrobić w ciula na moją kasę". 

Chcesz wydać pieniędzy jak król - wydasz. Ale w większości zjesz i kupisz smacznie i tanio, bo lokalsi dbają a nie dybają na siebie. A cena paliwa? Przy tutejszej ekonomicznej jeździe wychodzi tyle samo :D

@Vikking. i Rodzino. Dzięki za wspólny czas. Macie jaja. Trasę na którą nas zabrali zjeździli sami... zimą. Do zobaczenia mam nadzieję szybciej niż za rok.

Poniżej garść fotek. Pozdrowienia z promu Vaasa do Finlandii! 

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...