Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie Lappi jest bardziej utytułowany, ma 1 wygraną i ok 10 podiów w WRC.
Ale obaj z Breenem są skuteczni w podobnych rajdach, czyli szybkich typu Szwecja, Finlandia, Estonia, gdzie z kolei Dani sobie nie radzi. I Breen i Lappi dobrze się z Sordo uzupełniają. Zobaczymy czy Lappi więcej wskóra niż Breen w zeszlym roku.

BTW czy ta jego wycieczka w zaspę to był zwykły błąd czy efekt delaminacji opony, bo mi umknęło?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bosman napisał(a):

W sumie Lappi jest bardziej utytułowany, ma 1 wygraną i ok 10 podiów w WRC.
Ale obaj z Breenem są skuteczni w podobnych rajdach, czyli szybkich typu Szwecja, Finlandia, Estonia, gdzie z kolei Dani sobie nie radzi. I Breen i Lappi dobrze się z Sordo uzupełniają. Zobaczymy czy Lappi więcej wskóra niż Breen w zeszlym roku.

BTW czy ta jego wycieczka w zaspę to był zwykły błąd czy efekt delaminacji opony, bo mi umknęło?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Delaminacja opony. Kolce odpadly tuz przed zakretem wiec nie mogl nic zrobic. Szkoda bo bylo by dobre miejsce i w sumie totalna dominacja Hyundaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem Kajto nie pali sie do startowania w rajdach gdzie jest najmocniejsza obsada. Nie blo go tez w Szwecji. Od dawien dawna kierowcy uzywaja tego rajuz jako test i zeby sie czegos nauczyc , robil to Holek , Kuzaj , Kulig czy choc by Gryazin w tym roku a po naszych chlopcach ani sladu. Zobaczymy ich na Madagaskarze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdziGT napisał(a):

w tym roku a po naszych chlopcach ani sladu. Zobaczymy ich na Madagaskarze

Miko jeszcze w Grudniu mowil ze chce sie pojawic juz na Monte Carlo wiec to raczej nie kwestia chęci, a wlasnie kasy od sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne pojedzie Meksyk, Safari, Chile i Japonię.
A z pozostalych pewnie Estonię, Grecję i może te Europę Srodkową albo Chorwację.

Monte, Szwecja i Finlandia to rozumiem decyzję o opuszczeniu, bo chyba sa zbyt specyficzne i dobrze obsadzone by się ich uczyć od nowa w jego wieku. Dodatkowo Monte i Finka to ogromne ryzyko poważnego gruzu auta.

Bardziej martwi cisza po stronie Miko...

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bosman napisał(a):

Czyli zapewne pojedzie Meksyk, Safari, Chile i Japonię.
A z pozostalych pewnie Estonię, Grecję i może te Europę Srodkową albo Chorwację.

Monte, Szwecja i Finlandia to rozumiem decyzję o opuszczeniu, bo chyba sa zbyt specyficzne i dobrze obsadzone by się ich uczyć od nowa w jego wieku. Dodatkowo Monte i Finka to ogromne ryzyko poważnego gruzu auta.

Bardziej martwi cisza po stronie Miko...

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Sorry, nie wiem jak jest teraz, ale powinien być termin np. 15.01 każdego roku na podanie programu bez możliwości jego edycji, nie byłoby wtedy, a przynajmniej w mniejszym stopniu,  kombinowania kalendarzem startów. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób wykosiłbyś pewnie ponad połowę stawki wrc2, gdzie zawodnicy większość sezonu poświęcają na walkę o kasę i mało kto ma budżet na caly rok dopięty do 15.01.

Nie ma tu chyba niestety dobrego rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła pora na kolejny rajdowy rozdział- sezon 2023.


Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić, iż wraz z Szymon Gospodarczyk rally co-driver będziemy kontynuować nasze starty w WRC - FIA World Rally Championship Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2. Na pewno wystartujemy w Portugalii, Sardynii, Estonii oraz Finlandii, gdzie wykorzystamy nasze ubiegłoroczne doświadczenie. Chciałbym, żebyśmy również zaliczyli jedną z rund Mistrzostw Świata poza Europą. O pozostałych rajdach będziemy decydować na bieżąco, w trakcie sezonu w ramach naszych możliwości. 

 

Bardzo chciałbym, żebyśmy pojawili się również na odcinkach w Polsce. Na ten moment mogę potwierdzić nasz start w Rajdzie Barbórka, ale zrobię co w mojej mocy, żeby to nie był nasz jedyny start przed polską publicznością

 

 

https://www.wrc.com/en/news/2023/wrc2/marczyk-unveils-new-car-for-wrc2-challenge/?fbclid=IwAR2Srd6f6Ib1-pFkkidmGAZZ3JlDTcW8YS1rA7fPKXdV6PhHBlDHiUXYNIc

 

 

 

333290147_745927073567893_377248714172334312_n.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szubaru napisał(a):

Dobre wieści ale widać, że jest ciężko zebrać budżet :(

 

Nie ma lekko, szczególnie że nie chodzi o milion czy dwa a o naprawdę grube siano.  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bosman napisał(a):

W przypadku Miko bardzo dobrze że celuje w mocno obsadzone europejskie rundy. On ma jeszcze czas na naukę, a to będzie bardzo dobra i szybka nauka.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Wie że pucharki i łatwe punkty, choć marketingowo błyszczą, to nie droga na szczyt a właśnie walka z najlepszymi, czyli starty w mocno obsadzonych rundach i zbieranie oklepu... ale do czasu. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...