Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Jumpman napisał(a):

Kiedyś to były zapoznania... aż się micha cieszy :)

 

Miło się wspomina ;)

 Kiedyś z rowu wyciągała mnie fadroma, z którą uniknąłem czołówki, wybierając ów rów ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ciekawe jakie macie prognozy na ten rajd i cały rok ? 

 

Ja myślę ze czeka nas o wiele bardziej ekscytujący sezon. Oczywiście Kalle nie można nic odbierać ale trzeba przyznać ze konkurencja sporo pomogła przez pierwsza polowe sezonu. 

Teraz wygląda to zupełnie inaczej bo wszyscy wiedza na czym stoją i sprzętowo sie to wyrównało. 

 

Dla mnie jest trzech kierowców których Kalle musi sie obawiać w tym roku w kontekście sezonu.

 

Jest nim przede wszystkim Neuville. Auto jest w końcu konkurencyjne a w zespole zapanował spokój po odejściu Tanaka wiec Therry może się w końcu koncentrować na swoim zadaniu. Myślę ze moze nawet wygrać to Monte. 

 

Drugim jest Evans. Miał fatalny początek w zeszłym roku i myślę ze w połowie sezonu po prostu odpuścił,  stracił fokus i przez to tez bylo później trochę głupich błędów. 

Mysle ze to tez kandydat który spokojnie może wygrać Monte. 

 

Trzecim jest oczywiste Tanak ale no właśnie tu jest sporo ale.

Myślę ze przede wszystkim moim zdaniem musi zaliczyć dobre Monte bez napinania sie. Po prostu poznać samochód i wywieść dobre punktu. Mysle ze nawet P4 to był by dobry początek sezonu na którym można zacząć budować fundament,  no chyba ze po tym Hyundaiu z ta Puma tak kliknie ze będzie prędkość bez żadnej napinki w co wątpię.

 

 Z perspektywy całego sezonu myślę ze ma trochę utrudnione zadanie ( zresztą Therry tez ) bo nie ma kolegów zespołowych tak mocnych jak ma Toyoty i myślę ze tam leży ich największą przewaga. 

Toyota ma 3 kierowców którzy odbierają reszczie punkty bo ich kierowcy sa zawsze w okolicy P1-P3.

Ciekawostka będzie na pewno Lappi,  myse ze przy dobrych wiatrzach jest w stanie zaliczyć pare P3 ale myślę ze wyżej bedzie bardzo ciężko. 

Loubet tez jest na pewno wart śledzenia i może ze wizyta w P5 pare razy bedzie można uznać za dobry wynik przy tej stawce. 

 

Za to to co będzie się działo w Rally2 to material na osobny wątek chyba. 30 aut w Monte i mam nadzieję że WRC+ poświęci trochę więcej czasu tej klasie w tym roku bo walka bedzie rownie dobra jak nie lepsza jak w Rally1 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym i oczywiście najciekawszym pytaniem jest Tanak. 

I to w kilku aspektach. Jego psychika, jego forma, jego motywacja. Z tym ostatnio różnie było.

No i jeszcze jego sprzęt. Czy równie mocno wystartuje, jak w zeszłym roku i czy jeśli będzie miał tą prędkość, to czy będzie dojeżdżał?

 

Ja bym zawęził walkę z 4-ech do 3-ech. Pomijam Evansa w walce o tytuł. Dobry, ale bez tego czegoś.

No i Monte klasycznie dla Seba, tym razem tego na O.

Dobrze jakby do walki włączył się Lapi i np. powtórzył swój najlepszy wynik w Szwecji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte, obstawiam że wyjmie jeszcze Seb.
W skali sezonu obstawiam walkę na linii Kalle - Tanak.
Z drugiej strony na tych filmach z testów mialem wrażenie że ta Puma jakoś tak się niemrawo zbierała z nawrotów, a Toyota odjeżdżała jak petarda. No ale rajdy to jednak głównie balans i zawias.

W Neuvilla jako mistrza WRC już jakoś nie wierzę. On zawsze coś głupio zmaści żeby finalnie być drugi. Nigdy też nie utrzymał najwyższej formy przez cały sezon.

Evans to zagadka. Przez wiele lat ewidentnie nie miał tego czegoś. Potem eksplozja formy w 2020 i 2021 i znowu kiepski sezon 2022. Jak będzie w 2023?

Lappi wg mnie nie jest materialem na mistrza, ale to fajny chłop i obym się mylił.

No ciekawie będzie, ciekawie. Już jutro pierwsze karty na stół

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adija trochę boje sie niezawodność tej Pumy. Jednak było z tym trochę problemów a sezon znów będzie na budżecie.

 

@Bosman myślę Monte tez będzie Seba. Z Lappim to cielawa sprawa bo w sumie prędkość musi miec. Nikt nie wsiada po takiej przerwie do topowego auta i robi czasy w pierwszej 3 trójce. Sezonow w Fiescie i Citroenie ciezko oceniać bo auta byly po prostu pascie.

Oczywiście na tle Kalle to kazdy blado wygląda ale myślę ze om moze zrobić niespodziankę. 

Z Evansem sam nie wiem ale rownie dobrze moze byc petarda jak w 20 i 21. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bosman napisał(a):

W drugim przejeździe już Kalle.
Gorzej że Fordy w czarnej..... 2s straty na obu przejazdach.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Mysle ze Tanak chce pojechać ten rajd na spokojnie i bez napinki zeby dobrze zacząć sezon. 

Seb z kolei nie ma nic do stracenia więc ryzyko które może podjąć jest o wiele wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lappi na luzie. Mowi ze nie zna odcinka I na połowie zakrętów hamowal za wcześnie tak ze wie gdzie gubi czas i ze łatwo nadrobić. 

 

Jourdan Sen z kolei na onbordzie tak jechał ze ja bym szybciej tym autem pojechał. Ogólnie fajnie ze ktos sie bawi ale to mistrzostwa świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...