Skocz do zawartości

OBK MY'21 aktualizacja systemu i dodatkowe funkcje


leszekrusin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W zasadzie to wszystkich trochę przepraszam, bo zacząłem wątek, a okazuje się, że sam tutaj najrzadziej zaglądam:biglol: Muszę jakieś powiadomienia na maila sobie ustawić. 

Czyli jak widać, da się włączyć różne opcje w ASO - czyli instrukcja nie kłamie.

Swoją drogą, czy da się włączyć jakąś opcję, czy trzeba samemu włączyć światła w trakcie deszczu, wszystko to nic, po tym jak w ostatni weekend wracałem z Austrii, praktycznie całą drogę przez noc w śnieżycach... jedno wiem... ja już chyba nigdy nie będę chciał innego samochodu...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Straszne mnie wnerwia funkcja start/stop.

Często zapominam o jej wyłączeniu. Przede wszystkim dlatego, że nie jest ta funkcja widoczna na ekranie głównym po uruchomieniu auta.

Czy można ją wyłączyć na stałe? (standardowo włącza się z powrotem po wyłączeniu i uruchomieniu zapłonu)

W USA mają ikonę do wyłączenia tego ustrojstwa na ekranie głównym panelu bezdotykowego.

Czy ktoś coś wie, czy w EU w końcu to dodadzą w jakiejś aktualizacji???

 

P.S. W moim poprzednim Outbacku miałem po prostu guzik po lewej stronie z diodą i było ok.

 

Pozdrawiam,

Kamil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Brownstone said:

WItam,

Straszne mnie wnerwia funkcja start/stop.

Często zapominam o jej wyłączeniu. Przede wszystkim dlatego, że nie jest ta funkcja widoczna na ekranie głównym po uruchomieniu auta.

Czy można ją wyłączyć na stałe? (standardowo włącza się z powrotem po wyłączeniu i uruchomieniu zapłonu)

W USA mają ikonę do wyłączenia tego ustrojstwa na ekranie głównym panelu bezdotykowego.

Czy ktoś coś wie, czy w EU w końcu to dodadzą w jakiejś aktualizacji???

 

P.S. W moim poprzednim Outbacku miałem po prostu guzik po lewej stronie z diodą i było ok.

 

Pozdrawiam,

Kamil.

 

 

Było to już poruszane na forum:

 

I pewnie będzie to poruszane jeszcze wiele razy z takim samym skutkiem <_<

 

W internecie natknąłem się na coś takiego:

 

https://www.autostopeliminator.com/collections/subaru

 

 

Podejrzewam, że w Europie pasowałaby wersja australijska, ponieważ wersje na oba rynki są produkowane w Japonii.

Edytowane przez ivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

pozwólcie, że dodam krótką uwagę odnośnie kwestii aktualizacji oprogramowania stacji AVN w OBK, gen. 6.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że najlepiej w takich przypadkach kontaktować się bezpośrednio z SIP, a konkretnie z Panem:

Bartosz Wójtowicz

Specjalista ds. Części Zamiennych i Akcesoriów

bartosz.wojtowicz@subaru.pl

 

lub z @DZIAŁ TECHNICZNY na priv.

 

Jednocześnie warto wiedzieć, że ww. aktualizacje mogą być wykonywane przez ASO bezpłatnie w ramach przeglądów okresowych, o ile tylko zostanie to wyraźnie zakomunikowane ASO.

Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem, tj. kilkanaście dni przed planowanym przeglądem, tak aby dać ASO szansę na wcześniejsze pobranie plików aktualizacyjnych z serwera i przygotowanie się do planowanej aktualizacji.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ivo napisał(a):

W internecie natknąłem się na coś takiego:

 

https://www.autostopeliminator.com/collections/subaru

Mogę tylko potwierdzić, że widziałem jak to urządzenie działa i rzeczywiście działa. Nie wywala całkowicie funkcji AUTO start/stop ale po prostu zapamiętuje wybór. Koszt to chyba 100USD. z tego co pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ivo napisał(a):

 

Było to już poruszane na forum:

 

I pewnie będzie to poruszane jeszcze wiele razy z takim samym skutkiem <_<

 

W internecie natknąłem się na coś takiego:

 

https://www.autostopeliminator.com/collections/subaru

 

 

Podejrzewam, że w Europie pasowałaby wersja australijska, ponieważ wersje na oba rynki są produkowane w Japonii.

 

 

 

 

Kiedyś do nich pisałem odnośnie wersji EU.

 

 

Oto co otrzymałem w odpowiedzi. Cyt

 

"Filip,

 
We have sold some AE022s to the EU, and they have worked as far as we know (nobody has contacted us to return them). However, we have not tested them ourselves and therefore cannot guarantee the device will work in your vehicle.
 
If you are considering purchasing to try, watch the video for the Australian Outback and see if you have the same module under your front LEFT seat (Driver's seat in Poland).
 
If you have the same module with the same connector, the AE022 will physically fit in your vehicle so you may decide to try it, but we still cannot guarantee it will work. If you purchase and wish to return, the normal return policy will apply, the shipping cost to Poland is not refunded, you would be responsible for return shipping, and there will be a 20% restocking fee. The full return policy is here.
 
The price of the item is $99.99 and UPS Shiping is $57.84. If you wish to purchase, you may do so on our website, just understand the terms above.
 
Jessica Lambert
TRL Automotive"
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zamontowania tego ustrojstwa u siebie, pewnie po nowym roku. Na razie zdołałem wyrobić w sobie nawyk wyłączania tego po każdym uruchomieniu silnika, ale chętnie bym się tego nawyku pozbył :D

Gdyby ktoś chciał przetestować wersję AU, mogę przytachać do PL latem, przy okazji pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak wracając to sedna tematu (aktualizacja oprogramowania i powiązanie włączenia świateł z pracą wycieraczek), to jestem właśnie po przeglądzie i w sumie i na jednym i na drugim temacie ASO poległo. Jeśli chodzi o aktualizacje systemu to powiedzieli że coś źle robię (robią ze mnie głupka, że nie miałem włączonej opcji automatycznej aktualizacji) i żebym spróbował jeszcze sobie raz. A jeśli chodzi o połączenie automatycznego włączenia świateł przy rozpoczęciu pracy wycieraczek to że się nie da. Piszę bo może ktoś jest mądrzejszy z tym temacie, a mi to nie chce coś dać spokoju ;) 

1 (2).jpg2 (2).jpg3 (2).jpg4 (2).jpg5 (2).jpg

 

Edytowane przez leszekrusin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, leszekrusin said:

Tak wracając to sedna tematu (aktualizacja oprogramowania i powiązanie włączenia świateł z pracą wycieraczek), to jestem właśnie po przeglądzie i w sumie i na jednym i na drugim temacie ASO poległo. Jeśli chodzi o aktualizacje systemu to powiedzieli że coś źle robię (robią ze mnie głupka, że nie miałem włączonej opcji automatycznej aktualizacji) i żebym spróbował jeszcze sobie raz. A jeśli chodzi o połączenie automatycznego włączenia świateł przy rozpoczęciu pracy wycieraczek to że się nie da. Piszę bo może ktoś jest mądrzejszy z tym temacie, a mi to nie chce coś dać spokoju ;) 

1 (2).jpg2 (2).jpg3 (2).jpg4 (2).jpg5 (2).jpg

 

 

Widzę, że po minucie wywala się instalacja. Też jeżdżę wersją Cross i nie miałem problemu z instalacją, ale trwała ona dość długo. Może nie masz stabilnego połączenia internetowego i plik mógł pobrać się z jakimś błędem, a skoro instalacja wywala się tak szybko to może powodem jest błąd podczas sprawdzana integralności pobranej aktualizacji? Szczerze mówiąc to takie trochę wróżenie z fusów, co mogło pójść nie tak.

Przyszedł mi do głowy jeden pomysł, wrzucałeś filmik jak wejść do Dealership Mode, tam jest Diagnostics Recorder, może gdyby go włączyć, następnie spróbować zainstalować aktualizację i wyeksportować dane diagnostyczne na pendrive i jeśli te dane diagnostyczne to jakiś w miarę prosty format pliku to może zapisze się w nich jakaś informacja która podpowie co jest nie tak z aktualizacją? Nigdy tego nie robiłem, po prostu taki pomysł przyszedł mi do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ivo napisał(a):

 

Widzę, że po minucie wywala się instalacja. Też jeżdżę wersją Cross i nie miałem problemu z instalacją, ale trwała ona dość długo. Może nie masz stabilnego połączenia internetowego i plik mógł pobrać się z jakimś błędem, a skoro instalacja wywala się tak szybko to może powodem jest błąd podczas sprawdzana integralności pobranej aktualizacji? Szczerze mówiąc to takie trochę wróżenie z fusów, co mogło pójść nie tak.

Przyszedł mi do głowy jeden pomysł, wrzucałeś filmik jak wejść do Dealership Mode, tam jest Diagnostics Recorder, może gdyby go włączyć, następnie spróbować zainstalować aktualizację i wyeksportować dane diagnostyczne na pendrive i jeśli te dane diagnostyczne to jakiś w miarę prosty format pliku to może zapisze się w nich jakaś informacja która podpowie co jest nie tak z aktualizacją? Nigdy tego nie robiłem, po prostu taki pomysł przyszedł mi do głowy :)

No niby jest i zasięg, połączenie jest ok (próbowałem z różnym sieciami, z połączeniem przez telefon), sygnał jest mocny itd. Wszystko teoretycznie w porządku, ale cały czas taki sam efekt - wywala się instalacja. Jak to komputery - coś się wysypało i pewnie trzeba to wgrać z jakiegoś poziomu diagnostycznego czy coś, tylko właśnie po to się jedzie do ASO, żeby w takim razie ogarnęli sprawę... żebym ja się nie musiał doktoryzować z tematu ... a w ASO mi powiedzieli, że na pewno coś źle robię... Nie sądzę, żeby aktualizacja systemu zmieniła coś w moim życiu :biglol:, tylko jak się kupuje nowy samochód, na gwarancji, za konkretne pieniądze, to chciałoby się też być odpowiedzialnie potraktowanym... nawet jeśli chodzi o pierdołę, tak dla zasady... 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 16:22, leszekrusin napisał(a):

2. Pozostawienie świateł mijania włączonych po wyjściu i wyłączeniu samochodu przez kilka/kilkanaście sekund (do wyboru),
 

Tzw. "coming home" włączamy migając światłami drogowymi po wyłączeniu zapłonu. Z tego co pamiętam będą świecić 30 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jako, że wychodzi na to, że lubuje się w wyszukiwaniu funkcji, które nie działają choć powinny.... czy działa Wam funkcja wietrzenia pojazdu? Tzn. jak przytrzymuje na pilocie guzik otwierający to powinny się opuścić wszystkie szyby, a jak przytrzymuje guzik zamykający to powinny się zamknąć wszystkie szyby. Miałem to w zasadzie w każdym aucie, a w OBK to nie działa albo nie ma ....chociaż chyba znowu gdzieś widziałem w instrukcji, że powinno takie coś być. Sprawdzałem zarówno przy włączonej blokadzie szyb, przy wyłączonej blokadzie szyb, przy skręconych kołach, prostych itp.

Obiecuję, że nie będę specjalnie szukał kolejnych problemów :biglol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, leszekrusin said:

A jako, że wychodzi na to, że lubuje się w wyszukiwaniu funkcji, które nie działają choć powinny.... czy działa Wam funkcja wietrzenia pojazdu? Tzn. jak przytrzymuje na pilocie guzik otwierający to powinny się opuścić wszystkie szyby, a jak przytrzymuje guzik zamykający to powinny się zamknąć wszystkie szyby. Miałem to w zasadzie w każdym aucie, a w OBK to nie działa albo nie ma ....chociaż chyba znowu gdzieś widziałem w instrukcji, że powinno takie coś być. Sprawdzałem zarówno przy włączonej blokadzie szyb, przy wyłączonej blokadzie szyb, przy skręconych kołach, prostych itp.

Obiecuję, że nie będę specjalnie szukał kolejnych problemów :biglol:

 

 

 

Domyślnie ta funkcja jest wyłączona, przy jednej z wizyt w ASO poprosiłem o jej włączenie i włączyli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ivo napisał(a):

 

Domyślnie ta funkcja jest wyłączona, przy jednej z wizyt w ASO poprosiłem o jej włączenie i włączyli ;)

To trzeba zrobić listę takich ficzerów ktore można ustawić w ASO.

 

A najlepiej by było by taka lista była w instrukcji.

 

2 godziny temu, leszekrusin napisał(a):

A jako, że wychodzi na to, że lubuje się w wyszukiwaniu funkcji, które nie działają choć powinny.... 

Obiecuję, że nie będę specjalnie szukał kolejnych problemów :biglol:

 

 

Spokojnie. Jest nas więcej:biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dirkdiggler said:

To trzeba zrobić listę takich ficzerów ktore można ustawić w ASO.

 

A najlepiej by było by taka lista była w instrukcji.

 

Niestety, jest to porozrzucane po instrukcji. Może byłoby łatwiej sporządzić listę takich ficzerów od strony ASO, które ma dostęp do oprogramowania. Pewnie kilka screenshotów starczyłoby aby mieć ją kompletną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 20.12.2022 o 12:11, ivo napisał(a):

 

Było to już poruszane na forum:

 

I pewnie będzie to poruszane jeszcze wiele razy z takim samym skutkiem <_<

 

W internecie natknąłem się na coś takiego:

 

https://www.autostopeliminator.com/collections/subaru

 

 

Podejrzewam, że w Europie pasowałaby wersja australijska, ponieważ wersje na oba rynki są produkowane w Japonii.


 

Potwierdzam - pasuje i działa zgodnie z opisem producenta (Outback 21MY). Nie trzeba już pamiętać o wyłączaniu tej funkcji za każdym razem po uruchomieniu silnika.

Montaż szybki i banalnie prosty pod lewym przednim siedzeniem.

Jeżeli ktoś z Was będzie miał dodatkowe pytania proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...