Skocz do zawartości

Zdjęcia Subaru do oceny


marlowe277

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem właścicielem Subaru Forester, rok prod.2007. Pierwszy dłuższy wyjazd nad polskie morze i w drodze powrotnej awaria, pękła tylnia sprężyna.

Naprawili mi to w warsztacie, ale wydaje mi się że przed naprawa tylne podwozie było o wiele wyżej nad tylnimi kołami, teraz takiego "citroena" chca mi oddać.

Dzis dzwonili z warszatu że samochód zrobiony i do odebrania, niestety spóźniłem się juz mieli brame zamkniętą, ale zrobiłem 2 zdjęcia jak to wygląda. Bardzo prosze o poradę czy dobrze myślę że jest tył jest zdecydowanie za nisko??

 

Może zdjęcia tak bardzo tego nie oddają, ale na żywo to już bardzo razi oko, bo wysokośc podwozia od kół z przodu jest duża, tak z 20-30 cm a z tyłu masakra, max 5-10 cm i to przy pustym samochodzie

 

 

 

subaru2.jpg

subaru1.jpg

Edytowane przez marlowe277
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mrk2607 napisał:

Po pierwsze zapytaj jakie części zamontowali. Do wglądu stare części. A może tylko jak parkował zaciągnął ręczny jak jeszcze się  toczył i tył przysiadł. Przejedź  się przed odbiorem i zobacz znowu.

Na ręcznym sprężyna  i amor nie przysiadzie , a tym bardziej aż tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz77b napisał:

Zwykle sprężyny pod SLs nie podejdą już to przerabiałem . Jak dla mnie jest za nisko , i moim zdaniem zamontowali kiepski zamiennik bo oryginału z dnia na dzień nie dostanie chyba ze wsadzili używkę , której ja osobiście bym nie montował 

Dlaczego? Jak da się założyć sprężynę SLS do zwykłego amortyzatora to chyba w drugą stronę też się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanior próbował ale nie poszło . 
co do zdjęcia to mój forek z bagażnikiem na hak na 2 rowery wraz z rowerami oraz walizka w bagażniki i butla lpg stoi o wiele wyżej i nigdy tak nisko nie siedział wiec moim zdaniem ten na zdjęciu stoi za nisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mariusz77b napisał:

Zwykle sprężyny pod SLs nie podejdą już to przerabiałem . Jak dla mnie jest za nisko , i moim zdaniem zamontowali kiepski zamiennik bo oryginału z dnia na dzień nie dostanie chyba ze wsadzili używkę , której ja osobiście bym nie montował 

Nie pisałem o zwykłych sprężynach pod SLS , tylko odwrotnie.

Jak zamontujesz sprężynę dedykowaną do SLS pod standardowy amorek.

Kolega pewnie ma zamontowane zwykłe amorki , dobrali nowe sprężyny po VIN i wyszło jak wyszło.

I da się tak zrobić , bo poprawiałem taki błąd już w dwóch Forkach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ada///m napisał:

Nie pisałem o zwykłych sprężynach pod SLS , tylko odwrotnie.

Jak zamontujesz sprężynę dedykowaną do SLS pod standardowy amorek.

Kolega pewnie ma zamontowane zwykłe amorki , dobrali nowe sprężyny po VIN i wyszło jak wyszło.

I da się tak zrobić , bo poprawiałem taki błąd już w dwóch Forkach ;)

 

A to zmienia punkt widzenia.  Tak się da, sam tak przez chwilę miałem jak czekałem na nowe sls. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mariusz77b napisał:

A to zmienia punkt widzenia.  Tak się da, sam tak przez chwilę miałem jak czekałem na nowe sls. 

Ale nawet jeżeli założyli zwykłe sprężyny na SLS, to coś jest nie tak, bo nie powinien stać tak nisko, chyba że nie skończyli roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sls potrzebuje popracować aby się podnieść mówi o tym manual

 

ostatnio kupowałem z ASO SLS po 1,1k sztuka

 

mam je z różowymi sprężynami FXT STI i zakładam na ew wakacyjne aby po załadowania rowerów i bagaży nie wyglądał jak A6 czy outlander szorujący dupą po asfalcie.

na co dzień seryjny amortyzator Forester STI ze sprężyna STI i jest mega twardo.

sls wymieniłem juz n kompletów ale nie zrezygnuję :evil2:

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dodzwoniłem i powiedziałem że strasznie to wygląda, że tył jest zdecydowanie za nisko. Facet mówił że sprężyna to sprężyna i tam za wiele nie da się zrobić. Ale dziś jeszcze go wezmą na warsztat i popatrzą, maja dzwonić po 15:00.

Ja się totalnie nie znam.

Zaintrygowało mnie co powiedział w tym wątku Adam:

 

"Kolega pewnie ma zamontowane zwykłe amorki , dobrali nowe sprężyny po VIN i wyszło jak wyszło.

I da się tak zrobić , bo poprawiałem taki błąd już w dwóch Forkach"

 

Czyli co powinni zrobić żeby samochód miał wyższy tył ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć zwykłe sprężyny od KYB a nie OEM od SLSa , Do tego modelu auta są dwa rodzaje amortyzatorów:

Zwykłe 

Z samo poziomowaniem podczas pracy SLS

Do SLSa sprężyny są dużo słabsze niż do zwykłego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marlowe277 napisał:

Facet mówił że sprężyna to sprężyna i tam za wiele nie da się zrobić.

To zwykłe lekceważenie, -nie wie , próbuje pozbyć się klienta. Koledzy już pisali, ale dla jasności:

Możesz mieć zawieszenie  z  sls  i  wtedy idzie słabsza sprężyna -średnica drutu ok. 11 mm.

Albo zwykłe i wtedy spręzyna powinna być mocniejsza   13 do 14 mm.

Te średnice to z pamięci gadam, ale weź suwmiarkę ,bo tego w takich kompletach należy używać.

Chyba ,że musisz kawałek przejechać, ale tak to sls chyba by nie siadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marlowe277 napisał:

Dziś się dodzwoniłem i powiedziałem że strasznie to wygląda, że tył jest zdecydowanie za nisko. Facet mówił że sprężyna to sprężyna i tam za wiele nie da się zrobić. Ale dziś jeszcze go wezmą na warsztat i popatrzą, maja dzwonić po 15:00.

Ja się totalnie nie znam.

Zaintrygowało mnie co powiedział w tym wątku Adam:

 

"Kolega pewnie ma zamontowane zwykłe amorki , dobrali nowe sprężyny po VIN i wyszło jak wyszło.

I da się tak zrobić , bo poprawiałem taki błąd już w dwóch Forkach"

 

Czyli co powinni zrobić żeby samochód miał wyższy tył ??

Zamontować sprężyny dla pojazdów bez systemu samopoziomującego.

 

Sprężyny dla pojazdów z systemem samopoziomującym są cieńsze.

Jak dobrze pamiętam to

średnica drutu 12-12,5mm  a bez systemu coś około 14mm.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat wciąż aktualny, nie pisałem bo byłem poza PL. Mam takie sprężyny zamontowane takie jak na poniższych zdjęciach, to sa pudełka od moich aktualnych sprężyn:

Tak więc jak byk widać SLS, a koleś mówił że napewno nie samopoziomujące

Będę sprawe wyjaśniał w tygodniu, czyli rozumiem że muszą być KYB RA 6028 ?

A jeszcze jakbym chciał sprawdzić amortyzatory, to po czym je poznać czy zwykłe czy sls??

 

1663073361098.jpg

1663073361092.jpg

Edytowane przez marlowe277
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...