Skocz do zawartości

Szarpanie podczas przyspieszania


Simmi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema koleżanki i koledzy. 

 

Pacjent outback 3 My05, 2.5 ben/gaz. Podczas mocniejszego przyspieszania na gazie auto szarpie i słychać z komory silnika coś jakby przedmuchy powietrza. Podobny dźwięk jak na filmach akcji przy wystrzale z tłumika (co nawiasem mówiąc nie ma nic wspólnego z realiami). Problem pojawial się wcześniej ale na jakoś czas zniknął i teraz znowu się pojawił. Wcześniej mechanik mówił mi co to może być ale nie chce nic sugerować i pytam Was szanowne grono o opinię. Podsyłam film choć nie wiem czy będzie to słychać i widać bo to bardzo krótkie zachwiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyskoczył tylko 2-3 razy przez kilka miesięcy więc nie ma szans. 

 

Doradzono mi na fb i zrobiłem inaczej: spryskałem cały silnik spryskiwaczem do kwiatów i wszędzie pojawiły się małe iskierki, praktycznie całe przewody zrobiły się niebieskie. 

 

Teraz muszę poszukać nowych. Czy ktoś może mi powiedzieć czy przewody od ej20 pasują do ej25? Czy trzeba szukać konkretnie do OBK czy w subarakach passito wszystko p&p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Simmi napisał:

Dobra... teraz pytanie jak to ustalić :-)

Spróbuj tu wklepać sobie VIN i na schematach znaleźć numer przewodów WN. Powinien być. PartSouq Auto Parts Around the World
A jak nie chcesz tak to możesz ręcznie tutaj szukać: Welcome, Subaru fans! (opposedforces.com)

Będziesz miał numer OEM to wtedy już Google powinien Ci pomóc w znalezieniu właściwego przewodu. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odswierzam temat... 

P0302... Auto jeździ jakby miało się rozpaść.

Przewody wymieniłem w kwietniu i teraz pytanie czy mógł je już szlag trafić? Drogie NGK... przed chwilą spryskalem komorę silnika woda i są iskry. Czy mogą się pojawiać przez co innego czy to raczej nie możliwe i znowu idą do wymiany?

 

Edit: jednak nie ma iskier. Albo mi się wydawało albo nie wiem. Ale auto I tak nie pracuje jak należy. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Simmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 20:18, Simmi napisał:

Odswierzam temat... 

P0302... Auto jeździ jakby miało się rozpaść.

Przewody wymieniłem w kwietniu i teraz pytanie czy mógł je już szlag trafić? Drogie NGK... przed chwilą spryskalem komorę silnika woda i są iskry. Czy mogą się pojawiać przez co innego czy to raczej nie możliwe i znowu idą do wymiany?

 

Edit: jednak nie ma iskier. Albo mi się wydawało albo nie wiem. Ale auto I tak nie pracuje jak należy. Jakieś pomysły?

Luźna gadka, ale jak planowałem wymianę kabli WN, to ludzie na naszym forum doradzali kupować przewody w oryginale. Wymieniłem, śmigam na nich ponad cztery lata i zero problemów. NGK siedzi "w temacie" i nie wiadomo co jest takiego "magicznego" w oryginałach, ale czasem "coś" jest na rzeczy, więc pytanie:

Masz kogoś z kumpli, wujka, etc. Kto jeździ Subarakiem, żeby podmienić na chwilę i potestować chwilę, na pożyczonych kablach? Wiadomo... Szansa mała, ale może ktoś akurat jeździ, albo któryś z kolegów z Forum mieszka blisko Ciebie. Każda próba, działanie przybliża do sukcesu ;)

Ps ja osobiście dolałbym w bak płynu do czyszczenia wtrysków. Koszt niewielki ,a można poobserwować, sluchać zmian pracy silnika. 

Może nagraj film pracy silnika i wrzuć na forum? Zawsze to pomaga w diagnozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...