Jump to content

Subaru Ascent

Agent_1
 Share

Recommended Posts

2 minuty temu, aflinta napisał:

Nie jestem wprawdzie @Dyrekcja, ale odpowiedź znam: nie będzie Subaru Ascent w Europie - to model produkowany w USA na Amerykę północną, jak wszystko z silnikiem 2,4DiT.

Tribecka też była produkowana w USA. Jeśli nie Ascent to może Evoltis ma szanse. Evoltis jest sprzedawany w Azji i Ameryce Południowej, więc raczej ma odpowiednie światła i wyposażenie. Zostaje tylko homologacja a bardziej spalanie i policzenie kar z tego tytułu.

10 minut temu, FilipBB napisał:

Zostaje tylko homologacja a bardziej spalanie i policzenie kar z tego tytułu.

I prawdopodobnie właśnie dlatego tego auta u nas nie ma. Ktoś policzył, że się nie opłaci. Zresztą demograficznie Europa nie jest rynkiem na takie auta.

45 minut temu, FilipBB napisał:

Jeśli nie Ascent to może Evoltis ma szanse

Przecież Evoltis i Ascent są tym samym autem.

Europa nigdy nie była rynkiem na takie auta. 

Z USA można ściągnąć 

20 godzin temu, aflinta napisał:

I prawdopodobnie właśnie dlatego tego auta u nas nie ma. Ktoś policzył, że się nie opłaci. Zresztą demograficznie Europa nie jest rynkiem na takie auta.

Kiedyś Subaru się zarzekało, że nie będzie płacić żadnych kar w EU, a już chyba zaczęli płacić, więc Evoltis w Europie to tylko kalkulacja czy Europa przyjmie takie auto za 270 tysięcy złotych. Czy jest coś podobnej wielkości z silnikiem turbo w Europie?

19 godzin temu, mechanik napisał:

Przecież Evoltis i Ascent są tym samym autem.

Europa nigdy nie była rynkiem na takie auta. 

Z USA można ściągnąć 

To jest taka gra słów, bo Dyrekcja może napisać, że nie planuje się Ascenta w Europie ale to nie będzie oznaczało, że nie będzie Evoltisa. Generalnie Ascent to tylko nazwa na Amerykę Północną. W Europie na 99% byłby to Evoltis.

1 godzinę temu, Agent_1 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w sprowadzaniu  aut SUBARU z USA? jakieś kontakty?

To raczej nie jest temat do poruszania w pytaniach do dyrekcji oficjalnego importera.

2 minuty temu, Juan Rapru napisał:

Ba! A co, jeżeli oficjalny importer nie importuje Subaru które się chce mieć?

Można pytać się gdzie indziej. Jaką rolę w sprowadzenia auta z USA miałby pełnić oficjalny importer? To zbędna komplikacja.

Gdzieś mi się obiło o uszy że subaru na rynku europejskim jest niszową marką i przez to nie dotyczą jej te kary za pojemności silnika. Coś się zmieniło w tym temacie ?

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Gdzieś mi się obiło o uszy że subaru na rynku europejskim jest niszową marką i przez to nie dotyczą jej te kary za pojemności silnika. Coś się zmieniło w tym temacie ?

To był fake news.

W dniu 16.03.2022 o 19:07, Agent_1 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w sprowadzaniu  aut SUBARU z USA? jakieś kontakty?

Niedawno sprowadziłem dla siebie Crosstreka. Pośrednik z Białegostoku.W moim przypadku spisał się b.dobrze.Mogę podać namiary na pw.

• Upvote 1

• 2 weeks later...
  • Ojciec Założyciel
W dniu 15.03.2022 o 20:31, aflinta napisał:

Nie jestem wprawdzie @Dyrekcja, ale odpowiedź znam: nie będzie Subaru Ascent w Europie - to model produkowany w USA na Amerykę północną, jak wszystko z silnikiem 2,4DiT.

Zgadza się (niestety).

Samochód nie ma homologacji EU, nie spełnia też warunków homologacyjnych.

Ponadto, nawet gdyby spełniał, to wpłynąłby na ceny wszystkich modeli w Unii (podwyższenie emisji flotowej CO2).