Skocz do zawartości

Praca licencjacka kwestionariusz ankiety


kulczyk.jr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Podobnego wątku tutaj nie znalazłem, ale wiem, że część tego forum to też studenci.

 

Moja luba jest studentką trzeciego roku, Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu profilaktyki społecznej i resocjalizacji wydziału stosowanych nauk społecznych i resocjalizacji o specjalności: wychowanie resocjalizujące.

W jej imieniu zwracam się do was z prośbą do wszystkich chętnych i tych co mają trochę wolnego czasu o wypełnienie ankiety.

Praca jest pt. „Poziom jakości życia i psychologicznego dystresu w grupie dorosłych dzieci alkoholików"

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIlrtkQkiiLuL_8ElWdQ1045GAkcEN2cXbqMXSgaQuUzQ4kQ/viewform

 

Ankieta jest ANONIMOWA.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy wypełnili ankietę :wub:

 

Zachęcam też innych studentów do podsyłania swoich ankiet. Myślę, że jako forum możemy dołożyć cegiełkę do statystyk ankiet 

Edytowane przez demsoNs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aga napisał:

Kwestionariusz ankietowy nie ankieta, poza tym już na pierwszej stronie są pytania z błędami.

 

Chętnie bym wypełniła, ale nie da się ;)

 

Oj tam, oj tam. Nie mów, że mimo błędów nie rozumiesz pytań ;) ...ja rozumiem, skrzywienie zawodowe, ale na Forum możesz w imię pomocy młodym odpuścić ^_^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Neutrino33 napisał:

Nie mów, że mimo błędów nie rozumiesz pytań ;) 

Nie ma dla mnie odpowiedzi :OO:

 

11 minut temu, Neutrino33 napisał:

skrzywienie zawodowe, ale na Forum możesz w imię pomocy młodym odpuścić ^_^ 

Ja właśnie niosę pomoc  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aflinta napisał:

I krużganek kaganek oświaty ;)

 

Naganek chyba, z wpisem do dzienniczka... niech się cieszy, że nie pała z automatu i powtarzanie semestru. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aga napisał:

Kwestionariusz ankietowy nie ankieta, poza tym już na pierwszej stronie są pytania z błędami.

 

Chętnie bym wypełniła, ale nie da się ;)

 

Ale anonimowo pytanie jest o wiek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kulczyk.jr zmienił(a) tytuł na Praca licencjacka kwestionariusz ankiety

Może zamiast pisać uszczypliwe, prześmiewcze komentarze. Poprosiłbym o sugestię na priv, które będę mógł przekazać autorce w celu poprawy tych błędów. 

Dodam też, że kwestionariusz ankiety został zatwierdzony przez opiekuna pracy.

W mojej opinii humorystyczny hejt jest w tej sprawie nie na miejscu ;)

Edytowane przez demsoNs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podanie wieku dla was nie jest anonimowe, proszę o nie wypełnianie ankiety.

Co do dopisku żeby odpowiedź była zapinana cyfrą, jest to dosyć ważne żeby wykres wieku ankietowanych się nie wykrzaczył.

Zdarzało się, że ktoś zapisał słownie i nagle powstał nowy słupek, który zaburza całą ankietę. Stąd ten dopisek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, demsoNs napisał:

żeby odpowiedź była zapinana cyfrą

Ale jedną cyfrą?

Ja mam zastrzeżenia co do budowy pytań chyba, że one specjalnie są tak skonstruowane podchwytliwie? np. Godzę się z tym, że wszystko zależy ode mnie.

Serio tam nie brakuje „nie” przed wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standaryzowany kwestionariusz który używają psychiatrzy i psycholodzy.

Pytania są osobne bo badają różne stany psychologiczne oraz sfery.

 

Nie potrafię bardziej tego skomentować bo niewiele wiem o psychologi

 

 

Edytowane przez demsoNs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, demsoNs napisał:

Może zamiast pisać uszczypliwe, prześmiewcze komentarze. Poprosiłbym o sugestię na priv, które będę mógł przekazać autorce w celu poprawy tych błędów. 

Dodam też, że kwestionariusz ankiety został zatwierdzony przez opiekuna pracy.

W mojej opinii humorystyczny hejt jest w tej sprawie nie na miejscu ;)

 

Humorystyczny hejt jest sola tego Forum i mam wrażenie działaniem stricte statutowym :biglol:

Albo masz dystans i odpowiadasz równie uszczypliwie i prześmiewczo...albo się obrażasz i żadnego pożytku z całej akcji nie masz.

"Always look on the bright side of life" ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, demsoNs napisał:

W mojej opinii humorystyczny hejt jest w tej sprawie nie na miejscu ;)

Trudno, co zrobić. Albo się przyzwyczaisz, albo nie :mrgreen:

 

4 godziny temu, demsoNs napisał:

Dodam też, że kwestionariusz ankiety został zatwierdzony przez opiekuna pracy.

To jest oczywista oczywistość.

 

Co do moich uwag, to w skrócie i w odniesieniu tylko do pierwszej strony. Dalej nie przeszłam, bo musiałabym skłamać. 

 

Tytuł badania sugeruje, że badanie jest skierowane tylko do określonej grupy (DDA). We wstępie nie ma nic na ten temat i respondent może mieć poważne wątpliwości, czy w ogóle sobie zawracać tym głowę. Szczególnie, że to nie dotyczy preferencji w kwestii lodów ;)

 

Wyniki ankiety będą wykorzystane w celach naukowych. Jakich? Praca licencjacka nie jest pracą naukową. 

 

Wiek lepiej podawać w przedziałach, bo wówczas jest większe prawdopodobieństwo, że respondent nie skłamie. Poza tym, jak mam za tydzień urodziny, to mam podać jaki wiek? Zgodny z rocznikiem, czy z datą urodzin? Lepsze są przedziały. I tak w opracowaniu omawia się poszczególne grupy wiekowe. 

 

Wykształcenie - nie wiem co to jest "wyższe doktoranckie". Pierwszy raz się spotykam z takim podziałem, na dodatek tak szczegółowym. Jak już tak szczegółowo ma być, to co mają zaznaczyć doktorzy habilitowani i profesorowie? ;)

W opracowaniach używa się wykształcenia podstawowego, średniego, wyższego.

 

Stan cywilny. No tu też jest rozjechane, ale dla mnie nie ma miejsca. Mój stan cywilny, to rozwódka. To co mam zaznaczyć? :P

 

Więcej nie pamiętam, moje uwagi z życzliwości żeby nie było. Lubię studentów ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczególnie z musztardą :twisted:

 

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wypełniłem.
Albo czegoś nie dostrzegłem, albo jest mała niespójność w ankiecie. Bo jest pytanie o korzystanie ze wsparcia rzecznika konsumentów, i mimo odpowiedzi „nie, nigdy”, w następnym pytaniu trzeba kliknąć powód skorzystania.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, B-52 napisał(a):

Wypełniłem.
Albo czegoś nie dostrzegłem, albo jest mała niespójność w ankiecie. Bo jest pytanie o korzystanie ze wsparcia rzecznika konsumentów, i mimo odpowiedzi „nie, nigdy”, w następnym pytaniu trzeba kliknąć powód skorzystania.

Dziękuję, masz rację, nie zauważyłam tego i tak poszło  ;)

Za szybko niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...