Skocz do zawartości

Wymiana chłodnicy Forester SG - jaka i gdzie kupić


blady2111

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

samochód "nowy" rocznik 2007 2.0 benzyna 158 km.  Dzis sprawdzam i dużo rdzawego koloru po otwarciu korka od chłodnicy, plynu nie widac ( moze to rdza moze srodek to łatania ). W wyrównawczym wydaje sie ze nic nie ma. Wczoraj zrobilem okolo 100 km , temp w normie non stop.  W związku z tym ze nie mam czasu na siedzenie w garazu, zmuszony bylem oddac do mechanika. Wstepnie ustalilismy ze bedzie to plukal, najpierw octem potem specjalnym srodkiem. Zastanawiam sie jeszcze czy nie wybic muz glowy tego octu ale sa rózne szkoły jak widze. Mysle również czy nie olać tego bo chciałbym nei wracac jzu wiecej do tematu chlodzenia , wiec moze wyienic cala chlodnice i nie bawic sie w płukanki.  Pytanie brzmi gdzie szukać czesci na necie do forka i na jaka chlodnice sie decydowac. Czy tylko oryginal , widzialem kwota okolo 1400 zł , czy moze sa dorbe zamienniki w nieco korzystniejszej cenie. Nie chce kupowac badziewia za 300 zl na allegro.

 

z gory dzieki za info  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ipsx82 napisał:

Koyo lub mishimoto bez plastiku całe aluminiowe za okolo 1500 i problem z głowy  na lata.

Dzieki za info .

Co to znaczy bez plastiku ?  Podrzucisz moze link do jakies sprawdzonej strony gdzie mozna zamowic czy intercars badz podobne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica OEM składa się z aluminium i plastiku gdzie plastik klejony jest do aluminium i zagniatany ale to nie pomaga i dochodzi do rozszczelnienia. Zalecana chłodnica cała jest z aluminium i nie ma gdzie się rozszczelnić.

ponizej wzmacniana cała z aluminium

 

 Mishimoto – GC8.PL oryginalne części OEM Subaru

a tu oem z plastikami

image.jpeg.99511697b88a3e0d3619e41fef4531f2.jpeg

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blady2111 napisał:

Podrzucisz moze link do jakies sprawdzonej strony gdzie mozna zamowic czy intercars badz podobne ?

Wpisz w google taka frazę " chłodnica mishimoto forester SG " i wyskoczą oferty  nawet na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Daniel Janus napisał:

A po co do ssaka 2.0 grubsza chłodnica typu MM?

Bierz OEM albo zamiennik np Nissens.

 

No chyba, że ciągasz przyczepę w górach w upale;)

OEM droższy niż turboworks  i badziewny , nissens jeszcze bardziej badziewny. Forumowicz pyta o porządne by nie wracać do tematu to podaliśmy porządne alternatywy OEMa

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takowy zakupiłem ale jeszcze nie montowałem bo sobie postawiłem warunek że jak spadnie poniżej 80 C. to dopiero wtedy wymienię ale skubaniec  na razie najniżej do 81 zszedł na trasie :biglol:

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Wstepnie juz nie kombinowalem i zostawilem chlopa z tym plukaniem tylko poprosilem zeby jednak tego octu nie uzywał jak nie musi. Zgodzil sie i mowi ze wyplukal caly układ i wstepnie jest okey ( chlodnica ponoc szczelna ).  Mam zamiar dac mu nieco w palnik zeby sprawdzic czy to auto nie rozleci sie po pierwszej mocniejszej jezdzie bo nie wiem czy warto w niego inwestowac. Jesli uklad i reszat wytrzyma to git  jesli nie to wybiore jakas chlodnice. Lubie dobre rzeczy ale nie chce na wejsciu kupic chlodnicy za 1500 i po miesiacu okaze sie ze to gruz i nie warto do niego dokladac.

 

Tak czy siak trzymam kciuki zeby to nie byl gruz bo zawsze marzyłem o takim forku, chociaz w innej opcji silnikowej :P

 

przy okazji zapytam gdzie zaopatrujecie sie w ogolnie czesci do swoich samochodów , tylko allegro czy sa jakies polecane sklepy na necie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

Z 5 sklepów  internetowych będzie  które  specjalizują  się  w częściach  do subaru , obecnie trzy są  w Łodzi  jeden na dolnym Śląsku  i jeszcze gdzieś  jeden się  znajdzie.

bede wdzieczny za linki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...