Jump to content

Forester - przednia szyba.

ObywatelX
 Share

Recommended Posts

Witam,

w ciągu jednego roku drugi raz pękła mi przednia szyba mimo , że nie robię nie wiadomo jakich przebiegów (najprawdopodobniej odprysk kamieniem). No i teraz pytanie czy to kwestia auta czy kwestia pecha. Wcześniej jeździłem zwykłymi sedanami i nigdy nic takiego nie miało miejsca. A teraz taki zonk. Czy możliwe, że przez to że to SUV szyba jest ustawiona bardziej pionowo stąd częściej pęka od uderzenia kamieniem?

11 minut temu, pininfarin01 napisał:

W SFie szyba mi pękła w prawym dolnym rogu, sytuacja powtórzyła się w OBK żony, pęknięcie w tym samym miejscu. 

Takie sytuacje eliminuje rozpórka montowana na przednich kielichach.

• Like 1

20 minut temu, ipsx82 napisał:

Takie sytuacje eliminuje rozpórka montowana na przednich kielichach.

Mało tego, dokładając jeszcze drugą z tyłu to czuć, że buda robi się bardziej zwarta :)

Czasem jest tak że ruda szmata pod szybą powoduje jej pęknięcie, W jednym samochodzie tak miałem. Pękło od dołu do góry tak z 5cm i później poszło do środka szyby.

Edited by ewemarkam

U siebie znalazłem ślady po kamieniu zarówno teraz jak i rok temu i od tych miejsc poszło pęknięcie. Przy okazji poznałem inflację.. Ten sam producent szyby ten sam zakład:

rok temu 550 z montażem w tym roku 900:/

• Sad 1

W dniu 24.01.2022 o 08:44, ewemarkam napisał:

Czasem jest tak że ruda szmata pod szybą powoduje jej pęknięcie, W jednym samochodzie tak miałem. Pękło od dołu do góry tak z 5cm i później poszło do środka szyby.

U mnie pękła od rdzy na lewym słupku.

• Like 1

• 2 weeks later...