Skocz do zawartości

Nowe sprzęgło Exedy brzęczy na 2 na niskich obrotach


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Forester 2.0 2006. Ostatecznie zdecydowałem się na wymianę bo stare było już twarde i skrzypiało okrutnie. Zaraz po odebraniu auta zauważyłem jednak, że na dwójce poniżej 2000 obrotów jest jakby brzęczenie, wibracje, które ustępują powyżej tej granicy. Zjawisko nie występuje na żadnym innym biegu. Pytanie czy to reklamować i czy reklamacja zostanie uznana. Panowie w serwisie potwierdzają objaw ale nie dają gwarancji, że reklamacja u producenta zostanie uznana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed wymianą ani nigdy wcześniej objaw nie występował. Pojawił się zaraz po wyjeździe z warsztatu po wymianie. Pan w serwisie po wzięciu auta na podnośnik i dokładnym sprawdzeniu z jeszcze jednym mechanikiem mówi, że to wadliwe sprzęgło ale jeździć można bez obaw. Podobno już jeden taki przypadek mieli ale właściciel, cytuję : "olał to"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Nowe sprzeglo moze powodowac inne napiecia na walku w skrzyni. To tu bym szukal przyczyny a nie w wadliwym sprzegle ktore brzeczy na okreslonym biegu przy okreslonych obrotach

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować, nie czekać, nie było hałasu  a teraz jest, a kasa wydana...

Mają zrobić tak aby nie brzęczało.

 

Naprawdę w takich sprawach zastanawiasz się czy zostawić spieprzoną robotę?!

 

Mam nadzieję, że trzymałeś się "złotej" zasady, że rozrząd, sprzęgło i jeszcze parę kluczowych elementów, kupuje się od warsztatu wraz z usługą...

Edytowane przez artaa
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś dał do zrobienie profesjonalnemu zakładowi który sam zakupiłby sprzęgło i je zamontował to byłaby rękojmia i gwarancja i miałbyś teraz nowe sprzęgło... B)

A teraz może uznają może nie kto to wie

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karas napisał:

gdybyś dał do zrobienie profesjonalnemu zakładowi który sam zakupiłby sprzęgło i je zamontował to byłaby rękojmia i gwarancja i miałbyś teraz nowe sprzęgło... B)

A teraz może uznają może nie kto to wie

Dokładnie tak zrobiłem. Tylko pan w warsztacie twierdzi, że reklamacji może nie uznać producent sprzęgła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gentile napisał:

Dokładnie tak zrobiłem. Tylko pan w warsztacie twierdzi, że reklamacji może nie uznać producent sprzęgła. 

a to zwracam honor chociaż w takiej sytuacji mechanik wogole nie powinien marudzić o odrzuceniu gwarancji tylko zamówić nowe i zaprosić na ponowny montaż .  @artaa wszystko wyżej napisał. Co innego gdybyś przyszedł do warsztatu ze swoim sprzęgłem i kazał zamontować no chyba że ten warsztat to jakaś szopa bez OC z gwarancją do bramy to wtedy faktycznie może być problem

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karas napisał:

a to zwracam honor chociaż w takiej sytuacji mechanik wogole nie powinien marudzić o odrzuceniu gwarancji tylko zamówić nowe i zaprosić na ponowny montaż .  @artaa wszystko wyżej napisał. Co innego gdybyś przyszedł do warsztatu ze swoim sprzęgłem i kazał zamontować no chyba że ten warsztat to jakaś szopa bez OC z gwarancją do bramy to wtedy faktycznie może być problem

Tak to sobie wyobrażam w swojej prostolinijności. Natomiast niepokoi mnie zachowanie pana z warsztatu. Kiedy zgłosiłem dziś, że reklamuję sprzęgło, zaczął coś kluczyć, wspominać o tym, że jeżeli nie uznają reklamacji to będę musiał, (uwaga! )...sam pokryć koszt nowego sprzęgła. Coś mi tu zaczyna dziwnie pachnieć.  Nie jest to firma krzak a najbardziej znany w Gdańsku serwis Subaru, nie licząc Zdanowicza.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek SH 2.0 NA 2012 identyczny objaw. U mnie dodatkowo na 3 biegu też potrafi brzęczeć. Po z głoszeniu w warsztacie, że coś jest nie tak, dokładnie takie same odpowiedzi. Od pół roku jeżdżę i nic poza tym się nie dzieje. Ale denerwujące. Może Exedy schodzi na psy? Brzęczenie 1600-2000 obrotów. Wcześniej przed wymianą sprzęgła tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gentile napisał:

Tak to sobie wyobrażam w swojej prostolinijności. Natomiast niepokoi mnie zachowanie pana z warsztatu. Kiedy zgłosiłem dziś, że reklamuję sprzęgło, zaczął coś kluczyć, wspominać o tym, że jeżeli nie uznają reklamacji to będę musiał, (uwaga! )...sam pokryć koszt nowego sprzęgła. Coś mi tu zaczyna dziwnie pachnieć.  Nie jest to firma krzak a najbardziej znany w Gdańsku serwis Subaru, nie licząc Zdanowicza.

Nie ściemniaj, tylko pisz jaki konkretnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, braun napisał:

Forek SH 2.0 NA 2012 identyczny objaw. U mnie dodatkowo na 3 biegu też potrafi brzęczeć. Po z głoszeniu w warsztacie, że coś jest nie tak, dokładnie takie same odpowiedzi. Od pół roku jeżdżę i nic poza tym się nie dzieje. Ale denerwujące. Może Exedy schodzi na psy? Brzęczenie 1600-2000 obrotów. Wcześniej przed wymianą sprzęgła tego nie było.

 

Wszystko schodzi na psy, jakość części i jakość usług.

 

Coraz więcej wymieniaczy, coraz mniej naprawiaczy, a diagnostyków to już całkiem brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest problem z częścią czy z usługą?

Jeśli wymieniacz sprzęgła na nowe to jest ten zły, to czy powinno się umyć, przynitować, splanować i będzie się wtedy tym dobrym?

Edytowane przez mirasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak już z 10 lat temu w Imprezie z nowym EXEDY, brzęczał tylko na 2gim biegu. @Carfit mi to zdemontował i stwierdził, że sprzęgło nie ma żadnej wady poza tym dźwiękiem. Zmieniłem na OEM bo mnie to wkurzało i sprzedałem za jakieś grosze... :facepalm:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem ;-)

 

Przestałem do nich jeździć, bo nigdy nie mają czasu, terminy z d...

A po co mi mechanik co nie ma czasu aby naprawić mój samochód ;-)

 

90% rzeczy da się zrobić w normalnym warsztacie i to od razu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 18:32, braun napisał:

Forek SH 2.0 NA 2012 identyczny objaw. U mnie dodatkowo na 3 biegu też potrafi brzęczeć. Po z głoszeniu w warsztacie, że coś jest nie tak, dokładnie takie same odpowiedzi. Od pół roku jeżdżę i nic poza tym się nie dzieje. Ale denerwujące. Może Exedy schodzi na psy? Brzęczenie 1600-2000 obrotów. Wcześniej przed wymianą sprzęgła tego nie było.

Rozumiem że reklamować nie zamierzasz... W sumie można z tym żyć tylko trzeba pamiętać o tym aby albo nie deptać mocno gazu poniżej 2000 obrotów albo kręcić wysoko na jedynce i wrzucać 2 kiedy jest już powyżej. Ale to pierdzenie jest upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do wymiany. Mówicie że tylko z OEM nie ma problemów? OEM exedy ma podobno inny tłumik drgań ( 2 sprężyny) niż exedy na aftermarket to prawda? Co ze sprzęgłami aisin? Nadają się - widziałem że maja jeszcze inaczej zbudowany tłumik drgań . Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 16:59, gentile napisał:

Rozumiem że reklamować nie zamierzasz... W sumie można z tym żyć tylko trzeba pamiętać o tym aby albo nie deptać mocno gazu poniżej 2000 obrotów albo kręcić wysoko na jedynce i wrzucać 2 kiedy jest już powyżej. Ale to pierdzenie jest upierdliwe.

Pomysł z d... ;-)

 

Ja mam założone COŚ, co warsztat tanio i szybko znalazł ze 4 lata temu, na 99% nie OEM i jest OK

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sytuacja niejako wymusza takie pomysły :( Co to za wynalazek, jaki warsztat? z ciekawości. Obawiam się, że wyślą "pacjenta" do reklamacji a tam uznają, że jest zdrowy bo generalnie działa,  a brzęczenie to tylko nieistotny efekt dźwiękowy nie wpływający na funkcjonowanie. I wtedy będę musiał pokazać panu w warsztacie tę zalinkowaną wyżej stronę bo na bank będzie problem a wchodzić w jałowe polemiki nie planuję. Na razie utopiłem ponad 2k i jestem w miejscu, które zlokalizowałeś

Edytowane przez gentile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o moje sprzęgło, to jak pisałem nie wiem, klękło mi rano w drodze do pracy, zajechałem o 8 do Regemetu i o 15 odebrałem naprawione.

Jak będę to zapytam, ale po latach to raczej mogą nie wiedzieć...

 

Wg warsztatu ASHIKA 718 wymiana w 2017.

 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie okazało się że poprzednio ASO (słynne w 3M...) dało ciała, bo wymieniając sprzęgło przy 200t nie wymieniło tej łapy która je wyciska...

(pewnie jak zwykle nie mieli na stanie ;-)

Zgadnij z jakim przekoszeniem pracowała zużyta łapa i jak dociskała łożysko (praktycznie z jednej strony), więc i tak sporo wytrzymało ok 70tys

 

A i oczywiście byłem zgłosić ASO że coś to nowe OEM sprzęgło gorzej pracuje niż stare po 200tys, ale jak zwykle olali, jest dobre co Pan chcesz...

a po minięciu gwarancji na robotę się "przypadkiem popsuło"... ;-))

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...