Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, szubaru napisał:

 

Brawo Marczyk, wygrał pierwszy miejski os! 

pojechał koncertowo !

świetny film jest zrobiony z testów i przygotowania do rajdu FIN. 

bez gwiazdorstwa, bez udawania komika czy kreatora mody.... ;) 

 

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szubaru napisał:

Solberg na dzisiaj skończył jazdę:

 

FZYF4ZYX0AA_jgL.jpeg


 

I to na pierwszym zakręcie :( 

 

https://www.wrc.com/en/news/2022/wrc/watch-solberg-rolls-out-on-fridays-opening-stage/?fbclid=IwAR2MnG-zuKtvwRfHHz-BwhPdj6Uyg1FtNbse7VN-LIIbSYqNnpvTko6Wz48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Durbos napisał:

Szkoda Solberga, tak się cieszył z możliwości startu Wurcem w Finlandii, ech

Szczerze, to kiedyś liczyłem na nową falę Kalle i Oli, ale chyba w tym drugim przypadku to nie ten rozmiar kapelusza. Za dużo tego wszystkiego, a i tempa topowego brak. Gdyby nie nazwisko to byśmy go już nie oglądali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przymar napisał:

Szczerze, to kiedyś liczyłem na nową falę Kalle i Oli, ale chyba w tym drugim przypadku to nie ten rozmiar kapelusza. Za dużo tego wszystkiego, a i tempa topowego brak. Gdyby nie nazwisko to byśmy go już nie oglądali.

Tak to niestety wygląda, może coś jednak kliknie wkrótce i wskoczy na wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, turdziGT napisał:

Ale Tanak idzie piecem. Powiedział ze nie czuje sie komfortowo ale thats the way it is.....Szacun !

"It's a bit tricky. My hands are shaking a bit after a run like this. I'm not enjoying it."

Zaczynam mieć obawy czy nie idzie ponad stan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, przymar napisał:

Szczerze, to kiedyś liczyłem na nową falę Kalle i Oli, ale chyba w tym drugim przypadku to nie ten rozmiar kapelusza. Za dużo tego wszystkiego, a i tempa topowego brak. Gdyby nie nazwisko to byśmy go już nie oglądali.


 

Za szybko do WRC, rok czy dwa w WRC2 by mu lepiej zrobiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak po prostu rozwala system dzisiaj w tych lasach jeżeli ten samochód jest tak ciezki do prowadzenia jak mowi. 

Podejście mega. Nie ma co narzekać,  trzeba zakasac rękawy i do roboty będzie co będzie.Jezeli wydzwoni to zrobi to w wielkim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Durbos napisał:

Szkoda Solberga, tak się cieszył z możliwości startu Wurcem w Finlandii, ech

Strasznie mi go żal. Ma tak chłopak pod górkę. Jest w ciężkim  miejscu w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Durbos napisał:

"It's a bit tricky. My hands are shaking a bit after a run like this. I'm not enjoying it."

Zaczynam mieć obawy czy nie idzie ponad stan 

Myślę ze idzie 110 % bo wie ze tylko dzisiaj może zrobić przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przymar napisał:

Szczerze, to kiedyś liczyłem na nową falę Kalle i Oli, ale chyba w tym drugim przypadku to nie ten rozmiar kapelusza. Za dużo tego wszystkiego, a i tempa topowego brak. Gdyby nie nazwisko to byśmy go już nie oglądali.

Myślę ze to trochę niesprawiedliwa ocena. Chłopak ma tak na prawdę bardzo ciężki start.

Łatwo się go ocenia z perspektywy Kalle gdzie wszystko klika jak trzeba ktory i wsiada się do topowych fabrycznych zespołów najpierw Skoda teraz Toyota.

Olivier zaczynał w Hyundaiu na kienckich programach. W R5 miał mnóstwa problemów z samochodem bo auto było słabo przygotowane poza tym Hyundai w R5 to przeciętne auto w porównaniu do Fabi.

To samo w WRC. I20 to specyficzne auto i mało kierowców się z nim dogaduje co choć by pokazuje Tanak , Mikkelsen albo Loubet który wręcz błyszczy w Fordzie w przeciwieństwie do tego co pokazywał w Hyundaiu. 

Tegoroczne auto to dramat i widac ze ma ogromne problemy z utrzymaniem auta na drodze. Juz nawet na shakedownie odjechało mu dokładnie tak jak teraz gdzie wydzwonił,  wiec ciężko go tak na prawdę winić skoro auto jest totalnie nieprzewidywalne. Trzeba też pamiętać ze ma też szarpany program a nie cały sezon co tez nie pomaga. Jak wszytko grało to był w stanie robić na prawdę imponujące czasy choć by w zeszłym roku w Szwecji gdzie jechał pierwszy raz tym autem po tej nawierzchni. Myślę ze w tej chwili powinien się dobrze zastanowić nad przyszłością i ewentualną zmiana zespołu. Jestem przekonany ze w Fordzie by zdecydowanie więcej pokazał bo to na prawdę szybki kierowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest.

Ten hybrydowy Hyundai ewidentnie im za bardzo nie wyszedł, co zresztą nie dziwi biorąc pod uwagę bałagan w zespole na przełomie 2021/2022.

Szkoda, bo po świetnych sezonach 2017-2021 i emocjach Monte 2022, zrobiło się trochę nudnawo z tą dominacją Kalle i Toyoty.

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bosman napisał:

Coś w tym jest.

Ten hybrydowy Hyundai ewidentnie im za bardzo nie wyszedł, co zresztą nie dziwi biorąc pod uwagę bałagan w zespole na przełomie 2021/2022.

Szkoda, bo po świetnych sezonach 2017-2021 i emocjach Monte 2022, zrobiło się trochę nudnawo z tą dominacją Kalle i Toyoty.

 

No niestety. 

Z drugiej strony to fundamentalnie nie może być az tak źle auto. Prędkość ma, inaczej Ott nie był by w stanie robić takich czasów jak robi. Myślę ze ono jest po prostu malo dopracowane , pewnie mnóstwo małych rzeczy których suma powoduje że jest jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bosman napisał:

No ale patrzę właśnie na wyniki OS7.

Jeśli Kalle czyszcząc trasę w Finlandii traci tylko 2,2s na 12km (ze średnią 130km/h :) ), to albo on jest kosmitą, albo Tanak nie jedzie aż tak szybko (albo jedno i drugie).

Ciężko powiedzieć ile tego czyszczenia w Finlandii na pewno nie tyle co na innych rajdach ale tez trzeba sie liczyc z tym ze jutro odkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał:

No ale patrzę właśnie na wyniki OS7.

Jeśli Kalle czyszcząc trasę w Finlandii traci tylko 2,2s na 12km (ze średnią 130km/h :) ), to albo on jest kosmitą, albo Tanak nie jedzie aż tak szybko (albo jedno i drugie).

Wczoraj padało, szutry wilgotne więc mniejszy problem dla otwierającego, jutro zobaczymy czy to fenomenalna forma Tanaka czy jednak czysczenie, brak linii i punktów hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni odcinek który jechali dwa razy MEGA. Kalle miał mega moment,  pilot prawie sie zesrał a mody sie śmiał :biglol:

Lappi sie rozkręcił na drugiej pętli no ale bez wątpienia bohaterem dnia jest Ott. Co za jazda. Po raz pierwszy od dawna widać ze fokus i zdeterminowanie jest tam gdzie. To chyba najlepszy dzien sezonu w wykonaniu jednego zawodnika biorąc pod uwagę okolicznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...