Skocz do zawartości

Strefa 500+


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

Są Moderatorzy i moderatorzy.

 

Z tymi pierwszymi można normalnie i w miarę sensownie.

 

Resztę trzeba traktować dokładnie tak samo, jak traktują użytkowników. Zwłaszcza jeśli sami wybiórczo stosują zasady, na które tak często, się powołują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, chojny napisał:

 

Wszystkie treści są dostępne, możesz wybierać co Cie interesuje, możesz oceniać jak chcesz i co chcesz, Ty jesteś najważniejszy, Ty decydujesz o tym co i gdzie robisz. 

 

Generalnie w internecie wszystko jest dostępne, jest bardzo wiele treści darmowych ale też płatnych czy dostępnych po spełnieniu pewnych warunków. 

 

"Chce i już", "należy mi się", "teraz, natychmiast" i pozostały wachlarz roszczeniowych postawy jest obecnie bardzo popularny, więc zdziwiłbym się gdyby takich głosów nie było na Forum.

 

Skomentowałem decyzję ludzi władnych na tym forum o tym aby pewne tematy schować przed ludźmi którzy mają zbyt mało postów.

Nie podoba mi się to i tyle. Napisałem o tym w taki a nie inny sposób.

 

Nie rozumiem Twojego podejścia. Gdzie tu masz roszczeniową postawę?

Zapewniam Cię, że z tą oceną mojej osoby pomyliłeś się o jakieś 100% ;)

 

45 minut temu, chojny napisał:

Jako ciekawostkę dodam, że nadal też otrzymujemy zapytania i pretensje o braku dostępu do "Jadę nielegala". :mrgreen:

 

Ekstra nawiązanie, gratuluję!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukaswoj napisał:

Zapewniam Cię, że z tą oceną mojej osoby pomyliłeś się o jakieś 100% ;)

 

 

To bardzo dobrze, po wcześniejszym wpisie można było odnieść błędne wrażenie. Szczególnie przez wielkie litery oznaczające w internecie krzyk.  

 

Sprawa postawy wyjaśniona. 

 

 

12 minut temu, lukaswoj napisał:

Nie podoba mi się to i tyle.

 

 

Mi też się wile rzeczy nie podoba ale przyjmując do wiadomości że ludzie są różni, mają różne wymagania, przekonania, mniej lub bardziej ograniczone punkty widzenia, czy doświadczanie życiowe, trzeba na pewne rzeczy przymykać oko, przyjmować do wiadomości aby jakoś sensownie w społeczności, społeczeństwie funkcjonować. 

 

 

10 minut temu, lukaswoj napisał:

Ekstra nawiązanie, gratuluję!

 

Nawiązanie jest jak najbardziej poprawne, pretensje o brak dostępu. W obu przypadkach dostęp jest ale warunkowy. 

 

Rozumem że do forum moderatorskiego też byś chciał mieć dostęp? Bo wiesz... mamy tu takie, jest dostępne ale również warunkowo.  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chojny napisał:

Rozumem że do forum moderatorskiego też byś chciał mieć dostęp? Bo wiesz... mamy tu takie, jest dostępne ale również warunkowo.  ;)

o właśnie, ja miałem, a nie mam, z czego to wynika, czemu degradujecie zasłużonych użytkowników:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chojny napisał:

 

No i co teraz? Człowiek nie wie czy banować czy lajkować. :mrgreen:

 

Ostatecznie można odpisać i vice versa, więc jedziemy na jednym wózku :P

 

Banuj, tylko to Ci zostało :D

Krytyka z mojej strony (nie koniecznie ad personam) jest, była i będzie.

Taka równowaga w przyrodzie.

Edytowane przez dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

o właśnie, ja miałem, a nie mam, z czego to wynika, czemu degradujecie zasłużonych użytkowników:D

 

 

Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię... po tobie.

 

:mrgreen:

 

 

2 minuty temu, dako napisał:

Banuj, tylko to Ci zostało :D

 

 

Szczery chłopak :thumbup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dako napisał:

Tylko zanim to zrobisz - podeślij na priv pełnomocnictwo , podpisane, zgodnie z zasadami KRS ;)

 

 

Stosunki, jakie łączą Moderatorów z SIPem to sprawa Moderatorów i SIP ale zapewniam, że są unormowane, a dalsze szczegóły stanowią tajemnice przedsiębiorstwa i jako takie nie będą omawiane publicznie. ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chojny napisał:

Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię... po tobie.

 

:mrgreen:

:biglol:

czy ja wiem. Nikt się nie skarży, żadnych zgłoszeń, totalny spokój. W chwili jakiejś aferki mogę wejść z popcornem i popijać drineczkiem z palemką i jeszcze się zastanawiać co dołożyć od siebie:biglol:. Po latach coraz bardziej to wszystko doceniam:mrgreen:;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

:biglol:

czy ja wiem. Nikt się nie skarży, żadnych zgłoszeń, totalny spokój. W chwili jakiejś aferki mogę wejść z popcornem i popijać drineczkiem z palemką i jeszcze się zastanawiać co dołożyć od siebie:biglol:. Po latach coraz bardziej to wszystko doceniam:mrgreen:;)

Emeryt :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, chojny napisał:

Mi też się wile rzeczy nie podoba ale przyjmując do wiadomości że ludzie są różni, mają różne wymagania, przekonania, mniej lub bardziej ograniczone punkty widzenia, czy doświadczanie życiowe, trzeba na pewne rzeczy przymykać oko, przyjmować do wiadomości aby jakoś sensownie w społeczności, społeczeństwie funkcjonować. 

 

Ja może w sumie nie wiem o czym my tutaj dyskutujemy bo to zdanie mi nie pasuje.

 

Może zrobię krok wstecz i zadam pytanie.

Jakie są przyczyny ograniczenia dostępu do pewnej części forum dla użytkowników 500+ ?

 

Hmm, teraz jak zadałem to pytanie to widzę w czym problem w naszej dyskusji

 

Ja przyjmuję do wiadomości, że na forum powstał dział 500+ i ma takie a nie inne zasady. Tutaj sprawa jasna.

 

W takim razie ostatecznie zadam takie pytanie:

Dlaczego do nowego działu zostały przeniesione wybrane, już istniejące tematy?

 

48 minut temu, chojny napisał:

Nawiązanie jest jak najbardziej poprawne, pretensje o brak dostępu. W obu przypadkach dostęp jest ale warunkowy. 

 

Aha, OK.

Dział którego nie zobaczę jeśli nie nabiję 500. postów VS dział do którego mogę wejść, pokonując jeden krok więcej (doczytać jakie jest hasło).

 

Nawet jeśli nielegal kiedyś wymagał większych wygibasów niż wpisanie TAK to ja rozumiem, że ta "blokada" istnieje bo to oficjalne forum Subaru i jakaś ta granica pomiędzy tym co oficjalne a "scenowe/aftermarketowe" musi być wytyczona (+ kultura/wymóg nie promowania usług/produktów nie-ASO)

 

Przepraszam, nadal nie widzę związku.

 

Teraz jeszcze bardziej ciekawy jestem oficjalnemu powodowi istnienia działu 500+ :D

 

Tylko, żeby nie było - możemy zrobić EOT i już sobie idę. Dostanie się "tam" nie jest wcale moim największym marzeniem ale niektóre absurdy przekraczają jakąś granicę i po prostu muszę się odezwać :)

Daj tylko znać i znikam ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukaswoj napisał:

Jakie są przyczyny ograniczenia dostępu do pewnej części forum dla użytkowników 500+ ?

 

 

Podjęliśmy taką decyzję na bazie wieloletnich doświadczeń, tak aby tematy trudne, czy generujące podwyższone emocje były dostępne dla użytkowników, którzy poznali specyficzny charakter i tradycje The Forum. 

 

Pomysł był mój, sprawdził się na innej platformie a czy sprawdzi się tutaj dowiemy się za jakiś czas.

 

Forum przez swoje prawie 20 lat istnienia ciągle ewoluuje. Nie mamy rewolucji a ewolucje, jedne się sprawdzają inne znikają i nikt nawet tego nie zauważa.

 

16 minut temu, lukaswoj napisał:

Dlaczego do nowego działu zostały przeniesione wybrane, już istniejące tematy?

 

Ponieważ tematy te spełniają kryteria, które były powodem podjęcia decyzji o powstaniu Strefy 51. 

 

16 minut temu, lukaswoj napisał:

Nawet jeśli nielegal kiedyś wymagał większych wygibasów niż wpisanie TAK to ja rozumiem, że ta "blokada" istnieje bo to oficjalne forum Subaru i jakaś ta granica pomiędzy tym co oficjalne a "scenowe/aftermarketowe" musi być wytyczona (+ kultura/wymóg nie promowania usług/produktów nie-ASO)

 

Nigdy nie wymagał innych.  

 

16 minut temu, lukaswoj napisał:

Dział którego nie zobaczę jeśli nie nabiję 500. postów VS dział do którego mogę wejść, pokonując jeden krok więcej (doczytać jakie jest hasło).

 

Tak, oba są dostępne pod pewnymi warunkami, warunki są zgoła inne ale wstęp jest jednak warunkowy. 

 

16 minut temu, lukaswoj napisał:

Tylko, żeby nie było - możemy zrobić EOT i już sobie idę. Dostanie się "tam" nie jest wcale moim największym marzeniem ale niektóre absurdy przekraczają jakąś granicę i po prostu muszę się odezwać :)

Daj tylko znać i znikam ;)

 

Pewnie nie zauważyłeś ale dzięki tej rozmowie jesteś o kilka postów bliżej do rozwiązania problemu, który nie daje Ci spokoju a więc: 

 

6 godzin temu, lukaswoj napisał:

Ja chcę dostęp do wszystkich treści, z których TO JA wybiorę co mnie interesuje - w mojej ocenie, to jedyne słuszne i akceptowalne rozwiązanie.

 

Jestem pewien, że dobicie do 500 postów zajmie mi kilka lat, jeśli w ogóle do tego dojdzie.

 

 

W tym tempie to max kilka tygodni. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

Pomysł był mój

 

No to już wszystko jasne i nie mam więcej pytań. 

 

A dawanie użytkownikowi @lukaswoj urlopu (chociaż to tylko 24h ale zawsze) , tylko dlatego, że miał czelność się zapytać o prawdziwe powody takiej decyzji, świadczy nie tylko o niskim poziomie Twojej moderacji, ale również o braku dystansu do siebie. Forum to nie Twój prywatny folwark i daj  innym normalnie z niego korzystać.

 

Dodam, że nie znam  ww., ale gada z sensem. Ja lubię czasem  posłuchać ludzi mądrzejszych od siebie.

 

Nikt z nas pijany, żeby sobie ulżyć,  tutaj przecież nie przychodzi ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dako napisał:

 

No to już wszystko jasne i nie mam więcej pytań. 

 

A dawanie użytkownikowi @lukaswoj urlopu (chociaż to tylko 24h ale zawsze) , tylko dlatego, że miał czelność się zapytać o prawdziwe powody takiej decyzji, świadczy nie tylko o niskim poziomie Twojej moderacji, ale również o braku dystansu do siebie. Forum to nie Twój prywatny folwark i daj  innym normalnie z niego korzystać.

 

Dodam, że nie znam  ww., ale gada z sensem. Ja lubię czasem  posłuchać ludzi mądrzejszych od siebie.

 

Nikt z nas pijany, żeby sobie ulżyć,  tutaj przecież nie przychodzi ... ;)

 

 

Piękny wywód ale nie dałem użytkownikowi @lukaswoj ani ostrzeżenia ani urlopu. 

 

 

Rozumiem że to dotyczy jakiegoś świata alternatywnego, czy może mam odczytywać Twoją jakże (tu nie wiem co wstawić) ocenę niezaistniałej sytuacji jako swego rodzaju performace? 

 

 

Jeden z fajniejszych, tegorocznych przykładów jak dowalić moderatorowi... za coś czegoś nie zrobił. :mrgreen:

 

 

 

@radekk, zaczynam Ci zazdrościć, praca w tak abstrakcyjnym środowisku jest wyniszczająca. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem ślepy:

 

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

I 24h odpoczynku za spam... 

 

Z jednej strony każecie nabijać posty, no bo jak traktować inaczej "limity wejść"  teraz za to każecie - zdecydujcie się.

Wracam do off-topa, tam liczniki nie działają.  Nikt mnie nie posądzi o cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...