Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX STi SPRT 2.5 2006 320 KM


boyscout1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Impreze z 2006 STi . Niestety urwał się smok i zatarł się silnik. Szukam mądrego rozwiązania tej sytuacji. Remont silnika raczej nie wchodzi w grę.

Rozpatruje dwie opcje. Kupić używany silnik- ale póki co nic nawet w średnim stanie nie udało mi się znaleźć. Może tutaj ktoś coś mi podpowie, gdzie szukać, albo ktoś może ma chociaż słupek w dobrym stanie.

 

Druga opcja, to jestem skłonny go sprzedać. Auto miało 56tys przebiegu, całkowity oryginał. Wersja SPRT , 320KM z kilkoma dodatkami.

Zdjęcia wrzucę w przyszłym tyg.

20210721_123150.jpg

20210721_123208.jpg

20210721_123224.jpg

20210721_123227.jpg

20210721_123240.jpg

Edytowane przez boyscout1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawne ej257 w nieznanym stanie patrząc po allegro to ~15k, lepiej te pieniądze wydać na remont lub coś takiego https://gc8.pl/produkt/shortblock-impreza-sti-2-5-ej257-type-ra-na-wzmocnionych-tlokach/

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co remont jak nowy shortblock do 2.5 kosztuje 9-10k ;) najrozsądniej.

gdybys jednak uparcie cisnął temat drugiego silnika, celuj w bloki z forestera. Do tego lepszy smok np podróba killer B, do kupienia w pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko remont u doświadczonego mechanika. Kupowanie byle czego to może być potężna wtopa. Może i trochę drożej, ale po remoncie to praktycznie pewniak. Wydajesz 15 - 18 kzł i masz spokojny sen. Ja po remoncie mam prawie 30 kkm i chodzi jak burza. Oleju zero, mimo że zakuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...