Skocz do zawartości

LEGO i podobne


Zyzol

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu poszukiwaniach w pamięci ( 1977rok).... udało mi się zdobyć mój pierwszy zestaw !  Z polskimi napisami !

Lego30_02.jpg

Lego30.jpg

 

Dzieci pewnie nie będą już pamiętać swojego zastawu ...  w tym roku na gwizdkę dostały ich 7 ....

Nie mieszczą się na półkach ...

 

 

Legodzieci01.jpg

Edytowane przez Intakwrx
dodatek
  • Super! 3
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie warto.

Nie wiem czy ta ksiazka odnosi sie do Mindstorms czy do Technic bo tam chyba tez sa jakies elementy wykonawcze i pewnie cos co mozna w mniejszym lub wiekszym stopniu zaprogramowac?

 

Jak podejdziesz do tego z glowa i cierpliwoscia (czego mi brakuje) to jestem pewien ze mlody bedzie mial zajawke na calego.

Ja mam ten problem ze jak z mlodsza corka (jest w 2 klasie) cos buduje to jestem niecierpliwy (instrukcje o ile budujesz z instrukcji) sa skomplikowane i ciezko jej czasami to poskladac, ale staram sie panowac nad soba :)

 

Ostatnio zbudowalismy dinozaura, ale oczywiscie Lego w "miedzyczasie" pozmienialo "programy do programowania" i starszej wersji nie mozna juz sciagnac a program wlasnie do tego dziada .... ehh no nic, fajnie sie budowalo :)

 

Jutro zabierzemy sie za to:

 

 

Wydaje sie mega (czywiscie dla mnie), ale mysle ze mloda bedzie miala radoche z mieszania kostka :)

 

Ale ogolnie programowanie jest fajne i przyjemne, wczesniej zrobilismy sobie skrzynke na skarby, ktora mozesz otworzyc kombinacja kolorow, albo kolejke nadbiurkowo-sznurkowa z wagonikami, gdzie moze cale to minifigowe towarzystwo moze podrozowac w te i spowrotem, i tu juz naprawde dawala czadu, bo o ile taki bardzo podstawowy program jest banalny to mloda zaraz miala kupe pomyslow a jakby...

No i te a jakby sama powoli juz rozklada na poszczegolne etapy i co musi sie "zadziac" zeby te "a jakby" zadzialaly.

 

Super zabawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piwozniak napisał:

No zdecydowanie warto.

Nie wiem czy ta ksiazka odnosi sie do Mindstorms czy do Technic bo tam chyba tez sa jakies elementy wykonawcze i pewnie cos co mozna w mniejszym lub wiekszym stopniu zaprogramowac?

 

Jak podejdziesz do tego z glowa i cierpliwoscia (czego mi brakuje) to jestem pewien ze mlody bedzie mial zajawke na calego.

Ja mam ten problem ze jak z mlodsza corka (jest w 2 klasie) cos buduje to jestem niecierpliwy (instrukcje o ile budujesz z instrukcji) sa skomplikowane i ciezko jej czasami to poskladac, ale staram sie panowac nad soba :)

 

Ostatnio zbudowalismy dinozaura, ale oczywiscie Lego w "miedzyczasie" pozmienialo "programy do programowania" i starszej wersji nie mozna juz sciagnac a program wlasnie do tego dziada .... ehh no nic, fajnie sie budowalo :)

 

Jutro zabierzemy sie za to:

 

 

Wydaje sie mega (czywiscie dla mnie), ale mysle ze mloda bedzie miala radoche z mieszania kostka :)

 

Ale ogolnie programowanie jest fajne i przyjemne, wczesniej zrobilismy sobie skrzynke na skarby, ktora mozesz otworzyc kombinacja kolorow, albo kolejke nadbiurkowo-sznurkowa z wagonikami, gdzie moze cale to minifigowe towarzystwo moze podrozowac w te i spowrotem, i tu juz naprawde dawala czadu, bo o ile taki bardzo podstawowy program jest banalny to mloda zaraz miala kupe pomyslow a jakby...

No i te a jakby sama powoli juz rozklada na poszczegolne etapy i co musi sie "zadziac" zeby te "a jakby" zadzialaly.

 

Super zabawa.

 

Ta książka jest nastawiona na Technics, ale zasady są te same, dochodzi tylko programowanie. Młodego będę uczył zabawy softem dołączonym do kompletu, sam planuję używać Pythona, bo w nim też się da pisać programy, a ma sporo większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Ta książka jest nastawiona na Technics, ale zasady są te same, dochodzi tylko programowanie. Młodego będę uczył zabawy softem dołączonym do kompletu, sam planuję używać Pythona, bo w nim też się da pisać programy, a ma sporo większe możliwości.

I bonus jest taki ze teraz dzieciaki ucza sie (w zasadzie to chyba maja w programie - jak sie panu informatykowi chce, bo jak nie to gryzmola w Paintcie przez wiekszosc czasu) scratch'a, wiec mlody bedzie mogl sobie bimbac i myslec o niebieskich migdalach na informatyce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piwozniak napisał:

I bonus jest taki ze teraz dzieciaki ucza sie (w zasadzie to chyba maja w programie - jak sie panu informatykowi chce, bo jak nie to gryzmola w Paintcie przez wiekszosc czasu) scratch'a, wiec mlody bedzie mogl sobie bimbac i myslec o niebieskich migdalach na informatyce ;)

 

Najwyżej będzie uczył nauczyciela jak ojciec kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - wszystko zalezy od nastawienia nauczyciela. Mój młody jest w 2 klasie ale ma jobla na punkcie historii zwłaszcza WW2. W sumie to wie tyle, że juz kilka razy zagiął nauczycielkę - co się dziwić, dziewczyna od wychowania wczesnoszkolnego. Skąd ma wiedzieć jaka różnica jest między Yamato i Yamamoto i który pływał do góry "brzuchem'. Ale ogarnęła mu w związku z tym starszego kolegę z 8 klasy - olimpijczyja z historii. Spotykają się czasem na przerwach i gadają - obaj aspergerowcy z zajawką ja konkretny temat. W ich wypadku ten sam więc mimo różnicy wieku widują się przynajmniej na 2 przerwach dziennie. A mogła mieć przecież to zupełnie w trąbie.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ESP napisał:

Za mały jak na Sennę, do tego ma ten "silnik" na sprężynę.

Ale mnie zagiąłeś...

Tak na szybko coś znalazłem w internetach ;-) jak dodałem odpowiedź to zobaczyłem że nawet kolory się nie zgadzają. Swoją drogą ten model Senny wygląda całkiem przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mattipk napisał:

Swoją drogą ten model Senny wygląda całkiem przyjemnie

Jest fajny, starszemu synowi (14 lat) zajęło ok 10h złożenie (z lekką moją pomocą).

Ale niestety kontrukcja z tych kruchych, szczególnie spoilera. Czyli do oglądania, nie do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...