Skocz do zawartości

Życie po WSMce...


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, adamW202 napisał(a):

No i ja ciągle piszę o Szczecińskiej. 

Wiem ;)

 

PM i UM to takie dwa bękarty, podlegamy pod 2 ministerstwa, ale jak mieli dać  "podwyżki" ( :facepalm: ) to żadne się do nas nie chciało przyznać  :lol:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Blixten napisał(a):

Takie bywają skutki przyjmowania wszystkich na studia, na które nadaje się niewielu. Brak poważnych badań lekarskich przed, brak egzaminów itp. itd. ...

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aga napisał(a):

Takie bywają skutki przyjmowania wszystkich na studia, na które nadaje się niewielu. Brak poważnych badań lekarskich przed, brak egzaminów itp. itd. ...

 

 


Za moich czasów, przed 1 semestrem była 2-tygodniowa praktyka kandydacka na statku szkolnym (ja trafiłem na m/s „Zenit”), podczas której odbywały się pierwsze szkolenia, kursy BHiP, Ppoż, pierwszej pomocy, ratownictwa… 

Pamiętam, że z różnych powodów kilku nie przeszło… 

 

Pamiętam, że po 2 roku, na rejsie „Darem Młodzieży”,  było parę osób, które nie przezwyciężyły lęku wysokości … ale wtedy nikt ich nie zmuszał żeby włazili na reje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał(a):


Za moich czasów, przed 1 semestrem była 2-tygodniowa praktyka kandydacka na statku szkolnym (ja trafiłem na m/s „Zenit”), podczas której odbywały się pierwsze szkolenia, kursy BHiP, Ppoż, pierwszej pomocy, ratownictwa… 

Pamiętam, że z różnych powodów kilku nie przeszło… 

 

Pamiętam, że po 2 roku, na rejsie „Darem Młodzieży”,  było parę osób, które nie przezwyciężyły lęku wysokości … ale wtedy nikt ich nie zmuszał żeby włazili na reje. 

To, co się teraz dzieje na kandydatce i jakie mają podejście młodzi ludzie do obowiązków ma się nijak do naszych czasów  ;)

Kiedyś przy kawie chętnie pogadam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tremba napisał(a):

raczej ta robota nie jest dla każdego

 

Poza Azjatami, tam każdy pracował, pracuje lub będzie pracował na statku   :mrgreen:

 

 

4 godziny temu, Blixten napisał(a):

Albo

 

To artykuł sprzed 3 lat, temat przysypał piach, muł i ił  ;)

 

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
17 minut temu, Aga napisał(a):

Jutro uroczysta inauguracja na skwerze dla świeżaków.

Też tam będę, zrobili mnie opiekunem 1 roku ... :facepalm: a ostatnio byłam tam jak sama ślubowałam przy sztandarze :mrgreen: :mrgreen:


Jaki strój obowiązuje dzisiejszych studentów ?
Ja ślubowalem 2x na Skwerze Kościuszki drugi raz z kałachem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blixten napisał(a):


Jaki strój obowiązuje dzisiejszych studentów ?
Ja ślubowalem 2x na Skwerze Kościuszki drugi raz z kałachem ;) 

Ślubujący przy sztandarze mają mundury, reszta na galowo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Aga napisał(a):

Gdyż?

 

 

 

Gdyż, ślubowanie za czasów WSM wyglądało trochę tak, hmm, wyjatkowo: mundury, kompania honorowa, czuło się że chodzimy do wyjątkowej szkoły. Niestety zostało z tej "wyjątkowości" tylko jedno, słowo: Morska.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamW202 napisał(a):

Gdyż, ślubowanie za czasów WSM wyglądało trochę tak, hmm, wyjatkowo: mundury, kompania honorowa, czuło się że chodzimy do wyjątkowej szkoły. Niestety zostało z tej "wyjątkowości" tylko jedno, słowo: Morska.

Kompania honorowa jest, orkiestra MW była, a skąd wziąć w tydzień mundury dla 1000 świeżaków? ;)

 

Za moich czasów na moim wydziale w ogóle nie było szans na mundur, ja przy sztandarze stałam w garsonce.

 

Niemniej, opowiadanie na inauguracji dzisiaj o polskiej marynarce handlowej jest, IMHO, żenujące  ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...