Skocz do zawartości

GD 2.0 STi 2005r 265km


Adrian Adek Szałata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy w świecie subaru i wiem na ten temat może z 30% albo i więcej :) 

 

szukam jak w tytule GD 2.0 STi 265km

jest szansa ze kupie granicach 36tys zł już coś fajnego do jazdy? 

może ktoś z was, może doradzi Mi na co zwracać uwagę przy zakupie Auta?, 

sporo osób Mi mówiło aby unikać 2.5, 

jakie bolączki auto posiada. gazu nie planuje po zakupie wsadzać z góry mówię.

pozdrawiam  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, za 30 tys. to Ty nawet WRX nie kupisz, a o STI to możesz pomarzyć. Za dobre WRX trzeba wybulić 40 tys. wzwyż, zależnie od stanu. Jak od zeszłego roku szukałem WRX i STI, to za 30 000 zł MOŻE kupiłbyś WRX'a z UK, ale to ceny za takie sprzęty oscylowały w okolicach 6000 funda, więc to mało opłacalny byznes.

Edytowane przez Panbenonium
Dopisek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu 2.5T nie? :)
I 2.0T i 2.5T mają swoje bolączki.
Pierwsze co mi przyszło na myśl: 2.0T - panewki, 2.5T - UPG.
Wszystko zależy od tego czy ktoś użytkował z głową i dbał o regularny serwis.

 

Za 36k pln, bez problemu kupisz Legacy z 2.5T, i jeszcze zostanie kasy na jakiś fajny mod, np. lepszą hamulcownie.

 

Ja też szukałem Imprezy tylko, że WRX i miałem podobny budżet ale ciężko było o coś "rozsądnego". Teraz z perspektywy czasu, odkąd mam Legacy to się cieszę, nie jest to STI, ale na pewno jest mocniejszy od WRX i jest "cichociemny", nie rzuca się tak w oczy jak Impreza, a potrafi zaskoczyć. :)

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adrian Adek Szałata napisał:

dalo Mi to sporo do myslenia i dzięki za pomoc na pewno będę terwz inaczej na to patrzył:) 


Powiem Ci dodatkowo, że właśnie odbudowuję WRXa z 2006 i na same części i robote póki co wydałem ok 25 000 zł, a robię tylko silnik :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, thomson0073 napisał:

Za 36k pln, bez problemu kupisz Legacy z 2.5T, i jeszcze zostanie kasy na jakiś fajny mod, np. lepszą hamulcownie.

Przy Imprezie 2.5T to bym w pierwszej kolejności wymienił smok olejowy a potem resztę :D

Edytowane przez Alkanick
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kasę ciężko może wrx ale to też będziesz miał pewnie trochę do zrobienia. 2.0 to jest silnik którego powinieneś szukać chyba że 2.5 ale już zakute ale to na bank nie za te pieniądze. Na co uważaj to na ruda bo ona lubi subaru. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, barbapapa11 napisał:

Już lepiej ściągnąć coś z Japonii, ceny w uk są na tyle wysokie, że za ładny egzemplarz wyjdzie podobnie.

Nie tak do końca ładny import to 12plus i to 100k mil przebiegiem a za 10k już UK sti wyrwie i to zwłaszcza teraz po virusie dużo ludzi chce się pozbyć takiego auta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Panbenonium napisał:

z kierą po złej stronie

Dodam coś nie na temat ale co tam. Jak dla mnie to my mamy kierownice po złej stronie, ileś set lat temu mieliśmy normalny ruch a nie to co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Panbenonium napisał:

Co z tego, jak za 50 000 zł (10 tys funta), plus 3000 transportu, plus 5000 opłat, ma STi z kierą po złej stronie ( plus 20 000 zł) i z tykającą bombą pod maską (kolejne 20 000 zł).

Interes życia.

Za 7k już kupisz sti 400f transport nie wiem jakie opłaty ale i tak wolał bym angola silnik niż polski przekręcony 8x po 3x dzwonach i jeszcze sprowadzany z Niemiec lub USA to dopiero interes życia. 

W UK ludzie mają chajs i większość dba tu o te samochody. Jedyny problem tu to nadmierna wilgotność i przez to ruda je lubi nawet bardziej niż w pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ThatSubiBoy napisał:

Za 7k już kupisz sti 400f transport nie wiem jakie opłaty ale i tak wolał bym angola silnik niż polski przekręcony 8x po 3x dzwonach i jeszcze sprowadzany z Niemiec lub USA to dopiero interes życia. 

W UK ludzie mają chajs i większość dba tu o te samochody. Jedyny problem tu to nadmierna wilgotność i przez to ruda je lubi nawet bardziej niż w pl. 

W Polsce też kupisz STi JUŻ za 35 000 zł, ale co z tego ? To jest mega dolna granica. Przechodziłem etap szukania w UK STI (też tutaj temat o tym zakładałem) i realia opisałem. 9 000 funtów realnie licz, że kupisz egzemplarz, że sie nie doczepisz do niczego. Co nie znaczy, że to będzie jakiś mega egzemplarz. Ja odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ThatSubiBoy napisał:

W UK ludzie mają chajs i większość dba tu o te samochody.

 

Ciekawa opinia. Do tej pory wiele razy słyszałem, że w UK ludzie nie bardzo dbają o samochody, ze względu na wysokie koszty serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kilka razy dotykać aut sprowadzonych z UK. Na teksty że ludzie tam dbają o auta ogarnia mnie pusty śmiech. Jedno auto każda świeca inna, polowa uszczelniaczy cieknie, pod deklem błoto jakby olej 100kkm nie był zmieniany. Drugie auto każda opona inna, klocki hamulcowe z tyłu zmieszane dwóch różnych producentów. Kolejne auto - import z JP, silnik strojony pod japońskie PB100. Urwany kabel od knock sensora, żarówka wyjeta z zegarów żeby nie waliło po oczach. Silnik trzeba było remontować. I te kwiatki nie pojawiły się dopiero po przekroczeniu granicy, jak to bywa przy autach z DE...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gomis napisał:

 

Ciekawa opinia. Do tej pory wiele razy słyszałem, że w UK ludzie nie bardzo dbają o samochody, ze względu na wysokie koszty serwisu.

nie dbaja o zwykle samochody bo to fak koszty serwisu nie sa duze ale ja mowie o subi. Nie kazdy sobie pozwoli na subaru tu bo cena ubezpieczenia jest ogromna. Nie mowie ze 100% ludzi dba ale jestem na wiekszosci forum w Uk i widze jak ludzie sie obchodza z Sti/Wrx. Znak tez sie z kolesiami z 2ch garazy co kolesie w obu buduja samochody 700+ plus i widze ile maja roboty i jakie maja terminy a nie sa tani ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skwaro napisał:

Miałem okazję kilka razy dotykać aut sprowadzonych z UK. Na teksty że ludzie tam dbają o auta ogarnia mnie pusty śmiech. Jedno auto każda świeca inna, polowa uszczelniaczy cieknie, pod deklem błoto jakby olej 100kkm nie był zmieniany. Drugie auto każda opona inna, klocki hamulcowe z tyłu zmieszane dwóch różnych producentów. Kolejne auto - import z JP, silnik strojony pod japońskie PB100. Urwany kabel od knock sensora, żarówka wyjeta z zegarów żeby nie waliło po oczach. Silnik trzeba było remontować. I te kwiatki nie pojawiły się dopiero po przekroczeniu granicy, jak to bywa przy autach z DE...

 

 

Ktos kupil poprostu kupe i wad nie zuwazyl przy kupnie . Mnie tez by ogarnial taki pusty smiech bo to co do pl zjezdza to sama kupa bo handlaz chce zarobic. A jesli ktos jedzie sam i sciaga kupe no to do kogo ma pretesje nie zna sie to sie nie bierz za to ... Wszedzie znajda sie przekrety takze w Uk. Widze po znajomych garazach specjalistow subi

ile kolesie maja roboty jakie maja ceny i wolne terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ktos kupil poprostu kupe i wad nie zuwazyl przy kupnie . Mnie tez by ogarnial taki pusty smiech bo to co do pl zjezdza to sama kupa bo handlaz chce zarobic. A jesli ktos jedzie sam i sciaga kupe no to do kogo ma pretesje nie zna sie to sie nie bierz za to ... Wszedzie znajda sie przekrety takze w Uk. Widze po znajomych garazach specjalistow subi
ile kolesie maja roboty jakie maja ceny i wolne terminy.


To były auta ściągane przez właścicieli, nie przez handlarzy. A auta, które są naprawdę zadbane wcale nie są wiele tańsze niż u nas i kompletnie nie opłaca się takich sprowadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...