Skocz do zawartości

Forester II radio fabryczne


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem fotka II MY06 polift, radio fabryczne 2 Din ze zmieniarką nie działa. 

Czy w jego miejsce uda mi się zamontować fabryczne radio z forka  III?

 

https://allegro.pl/oferta/radio-subaru-forester-2008-2012-7934507682?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Czy będzie pasowało bez rzeźbienia ramki i czy uda się podłączyć sterowanie z kierownicy ? 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, że radio z Forka III jest nieco większe niż zwykłe 2DIN i do starszych Subaru nie wchodzi bez rzeźbienia otworu w panelu. 

Jeżeli chodzi o sterowanie z kierownicy to też może być problem. Jak zakładałem niefabrycznego Kenwooda to musiałem dokupić specjalny dedykowany moduł za 150zł aby zachować sterowanie z kierownicy. 

Osobiście polecam założyć niefabryczny sprzęt 2DIN. Raz, że nie będziesz musiał rzeźbić, dwa wzbogacisz się o USB i zestaw głośnomówiący. :) Minus jest taki, że nie ma sprzętu w kolorystyce panelu - z reguły odtwarzacze są czarne, ale wygląda to dobrze :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wmontowalem pioniera, na 2 din, z wyświetlaczem. Podłączyłem kamerę cofania i całość super się spisuje. Piękny dźwięk, podłączenie blutututuu, kamera cofania, CD. Poszukam fotki i wstawię.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

fe1176793191e6defff73cf7f6606fa9.jpg3dfa8b1d3e0fd3cdd7a98d6eaf0e9347.jpg58a876c27e2a8567361e86494075d2fd.jpg1a67b4dbc3cb95a77141ffbcefe5320d.jpgab04f2f8f04b2b5c50e37ad716c7afc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdzie bez rzeźby. Chińczyki są większe niż standard 2DIN. I to na długość i szerokości. Ale jak to ładnie zrobisz to będzie wyglądało dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszło bez większych problemów.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka


Tylko że Pioneer nie jest chińczykiem. Markowe radia wchodzą bez problemów, Blaupunkt, JVC itp. a wszelkiej maści na androidzie to już rzeźba żeby weszły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że jest bardziej absorbujące takie radio. Dźwięk, stacje i przewijanie i tak masz z kierownicy. Equalizer raz ustawiasz i tyle. Ogólnie wiele opcji jest łatwiejszych do zrobienia np. wybór rozdziału w audiobooku, albo dzwonienie, gdy telefon masz w torbie ( łączy się blutututuu, a w radiu masz ulubiona listę, bardzo przydatne, nie musisz nawet telefonu wyciągać). No i mega rozwiązanie, to kamera cofania wykorzystująca ekran radia. Same zalety :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raczyslaw napisał:

Z Androida zrezygnowałem, bo ponoć jest niestabilny i długo się odpala.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Bzdura. Mam najtańszego z 1Gb RAM. Radio odpala gra już zanim wyjadę z garażu. Tzn wsiadam, przekręcam kluczyk, zapinam pasy i już gra. Owszem czasem zamula, np googlemaps odpala się wieki. Ale gdy już się włączy to działa bez zarzutu, tak jak Yanosiki i inne tego typu aplikacje. Nie wiesza się, nie resetuje. Odpalam hotspot na telefonie, do tego YouTube Vanced, co by było bez reklam i słucham bez problemu muzyki.

Optymalnie jest mieć co najmniej 2Gb, znajomy ma dedykowane do Volvo S60 z 4Gb, śmiga to jak nie jeden flagowy telefon. Ja znów nie kupiłbym markowego, bo nie lubie przepłacać. BT działa, kamera cofania także, jest nawet opcja aby działało jako rejestrator jazdy. Nie jest ograniczone tym co proponuje producent jak w przypadku JVC, Blaupunkt czy Pionner'a.

Są gusta i guściki. Ja wybrałem najtańsze z Androidem świadomie, ale jestem zadowolony.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bez androida, bo kilku niezaleznych instalatorów odradzili mi zabawę z androidem. Uznałem, że jako ludzie siedzący w tym po uszy wiedzą co mówią. Może Twój działa, ale poddaje to w wątpliwość, tym bardziej, że jak mówisz masz tylko 1 GB pamięci.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli specjalnie kłamie

Sam się oszukuje że jest dobrze a naprawdę to lipa.... brak słów. Dałem Ci do zrozumienia że moje radio to nie demon prędkości, ale działa stabilnie bez zacięć i zwieszania. Jakbyś faktycznie miał kiedyś z tym styczność to mógłbyś się wypowiadać.

Moim zdaniem żałuj To tak jakby w dzisiejszych czasach kupić jeszcze Alcatela z klapką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to pojęcie względne. Sorry, moja odpowiedź była trochę bucowata, więc przepraszam. Jeżeli Tobie to odpowiada to jest ok.
Jednak mam jeszcze jedną wątpliwość, ale to się okaże po pewnym czasie. Android ma to do siebie, że z czasem w systemie nakłada się wiele błędów, po pewnym czasie powoduje do spowolnienie, a nawet zawieszenie systemu ( norma w telefonach). W prostym, dedykowanym systemie radia, nie ma tego problemu. Może ono działać i 10 lat bez problemów.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączasz aktualizacje samoczynne i wszystko działa ładnie i płynnie cały czas. Aktualizujesz tylko to co musisz, np aplikacje banku. To tak jak z Win10 włączasz połączenie taryfowe w właściwościach połączenia wi-fi i nie pobiera aktualizacji:) takie proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Androidem są, co prawda, dość krótkie, ale mój Joying działa póki co bardzo szybko i jestem bardzo zadowolony. Mimo że, a może właśnie dlatego, że nie mam chwili żeby go skonfigurować i korzystam z bezprzewodowego karpleja ;) Który działa ok. A samo włączenie stacji jest zdecydowanie szybsze niż fabrycznego sprzętu w Forku MY16.

 

Więc nie taki android straszny...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.03.2020 o 14:17, Raczyslaw napisał:

Nie zgodzę się, że jest bardziej absorbujące takie radio. Dźwięk, stacje i przewijanie i tak masz z kierownicy. 

 

 

 

Pod warunkiem że ma się sterowanie z kierownicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...