Skocz do zawartości

2006 Subaru Legacy Wagon 2.0R Diamond Gray


Dj Brabus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak już pisałem w temacie "co zrobiłem przy swoim Subaraczku" - w ramach akcji #zostanmywdomu posprzątałem, odkurzyłem, umyłem, nabłyszczyłem i nawoskowałem furę. :D Marzyła mi się fajna sesja zdjęciowa w plenerze, ale niestety trzeba było się ograniczyć do własnego podwórka...

 

Ze względu na nazwę lakieru Diamond Gray i skojarzenia, moja córka stwierdziła, że kolor w słońcu ma na pewno 50 Shades of Grey :dance:

 

DSC_2696.thumb.JPG.899b23d79d2d4451422915d38413c77d.JPGDSC_2698.thumb.JPG.a0310516f850da8419db0ccb97adfa32.JPG

 

DSC_2699.JPG

DSC_2700.JPG

DSC_2701.JPG

DSC_2702.JPG

DSC_2703.JPG

DSC_2704.JPG

DSC_2705.JPG

DSC_2706.JPG

DSC_2707.JPG

DSC_2708.JPG

DSC_2709.JPG

DSC_2710.JPG

DSC_2711.JPG

DSC_2712.JPG

DSC_2713.JPG

DSC_2714.JPG

DSC_2715.JPG

DSC_2716.JPG

DSC_2717.JPG

DSC_2718.JPG

DSC_2719.JPG

DSC_2720.JPG

DSC_2722.JPG

DSC_2723.JPG

DSC_2724.JPG

  • Super! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dj Brabus napisał:

Marzyła mi się fajna sesja zdjęciowa w plenerze, ale niestety trzeba było się ograniczyć do własnego podwórka...

Fajne zdjęcia. I bardzo ładny masz ten lakier :)

 

18 minut temu, Dj Brabus napisał:

 

DSC_2707.JPG

 

DSC_2716.JPG

 

Dobrze siadły felgi :yahoo:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oczkoo15 dziękuję. :) No właśnie chciałem też pokazać jak te felgi siedzą - z przodu jest idealnie, z tyłu mógłby być dystans 10mm, bo efekt potęgują dodatkowo chlapacze, ale optycznie robią bardzo fajne wrażenie - wyglądają na większe, a do tego bardzo ładnie prezentują się te polerowane ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dj Brabus napisał:

@Danko dziękować, dziękować! :drinks:

 

P.S. Masz taką samą furę! :dance:A nawet lepszą, bo u Ciebie mody co i raz nowe, a u mnie pełna seria. ;) 

Ale mi słodzisz :wub::hi:Ale wiesz czyja furka będzie mniej nieznośna na codzień? :mrgreen:Bo chyba nie ta twarda i głośna :ph34r:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Danko napisał:

Ale mi słodzisz :wub::hi:Ale wiesz czyja furka będzie mniej nieznośna na codzień? :mrgreen:Bo chyba nie ta twarda i głośna :ph34r:

To nasze ukochane, bardzo podobne auta (bo ja od momentu kupna jestem w tym aucie zakochany), więc co mam Ci nie słodzić? :D 

 

@Aga w wakacje lub tuż po nich zmieniam pracę na tzw. aplikatora folii samochodowych (gościa, co zmienia kolor nadwozia) - i jestem po kursie przyciemniania szyb. Także wszystko w odpowiednim czasie. ;) 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Najłatwiej chyba rozpoznać po przyciskach. Do tego wygląd systemu jest inny ;)

Rzeczywiście, masz rację - przekopałem stado ogłoszeń na otomoto, a przy okazji sprawdziłem swoje archiwum fotograficzne i znalazłem zdjęcia z testu polifowego Legacy 3.0R i doszedłem do tego, że w polifcie ten ekran połączony jest z systemem audio, który wygląda nieco inaczej niż mój, bo ma m.in. DVD. 

 

Zastanawiające jest to, że jeżeli ktoś to dołożył w moim samochodzie, to musiał znakomicie znać się na swojej robocie, bo działa tu absolutnie wszystko - od wskazań przyspieszenia, nawigacji, poziomu naładowania akumulatora po ekranik pokazujący z których kratek dmucha powietrze...

 

@Danko sprawdź sobie, ale ja nie widzę w ofercie BiFuela:

https://subaru.pl/archiwum_modele.html

 

IMG_9276.jpg

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę sobie temacik, bo mnie tu trochę czasu nie było. Wczoraj auto zaliczyło diagnostę, przy okazji zostały wymienione tuleje na wahaczach, bo już o sobie dawały znać i niestety w niedługiej przyszłości będę się przymierzał do regeneracji przekładni, bo zaczyna delikatnie rosić. 

 

Dziś natomiast zacząłem wprowadzać pewne ulepszenia do mojej fury. Na pierwszy ogień poszło lusterko z wideorejestratorem połączone z kamerą cofania (zestaw GoClever Drive). Robota łatwa i przyjemna, zwłaszcza kiedy na youtubie są tutoriale jak rozebrać klapę czy zdjąć blendę. Legaś też wdzięczny do takiej roboty, bo praktycznie wszystko ładnie na zatrzaskach i kołkach (wszystko uratowane, nic niepołamane). ;) 

 

W następnej kolejności planuję zmianę głośników (może wytłumianie drzwi), kombinację z atrapą, a za miesiąc... łopatki do zmiany biegów!!! :dance::dance:

 

01.JPG

 

02.JPG

 

03.JPG

nowe lusterko zamontowane na starym

05.JPG

przewody poprowadzone pod listwami i uszczelkami - doprowadzenie zasilania pod fotelem...

06.JPG

...i wtyczka przy fotelu

07.JPG

przez boczek do góry, żeby dojść do klapy

08.JPG

 

09.JPG

przewody pociągnięte wzdłuż oryginalnej instalacji

10.JPG

prowizoryczna przymiarka kamery

11.JPG

 

12.JPG

zardzewiałe śruby i zamek klapy zostały później "zregenerowane"

13.JPG

zasilanie kamery ze światła wstecznego - fajnie, że nie trzeba ciągnąć osobnej instalacji do lampy, bo wszystko jest w klapie

14.JPG

 

15.JPG

instalacja gotowa

16.JPG

kamera na swoim miejscu - ma do bani kąt widzenia, ale ma służyć tylko i wyłącznie do cofania (zamiast czujników)

17.JPG

 

18.JPG

kamera wyłączona

19.JPG

kamera podczas włączania

20.JPG

widok z przedniej kamery (niestety, kamery pokazują widok tylko w okienku, nie ma możliwości trybu pełnoekranowego na całe lusterko

21.JPG

widok kamery z tyłu (przełącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego)

22.JPG

tryb normalny - widok z przodu i małe okienko na widok z tyłu

23.JPG

tryb dzielonego obrazu

Edytowane przez Dj Brabus
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super upgrade! Podlinkuj ten zestaw, nie pogardziłbym takim, tymbardziej z kamerą! 

I jak to działa? Pika tak jak czujniki, czy tam jakoś pokazuje odległość? 

Czekam na efekty audio, za które się nigdy nie zabrałem... 

I o jakiej atrapie mówisz? Grillu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda kupiłem to jako GoClever Drive, ale występuje to pod wieloma nazwami - na przykład Tracer MobiMirror HD:

https://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/tracer-mobimirror-fhd.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIp5vhmNj36QIVG5SyCh2ifg5aEAQYASABEgJrefD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Cena śmieszna, zahaczająca gdzieś o sam zestaw czujników, a szkoda mi było dziurawić zderzak. Zależało mi na kamerze cofania z ekranem, a że jest w komplecie lusterko z wideorejestratorem, to głupio nie kupić. Niestety, kamera nie pika, odległości też nie odmierza, bo nie ma jak, ale przynajmniej wyraźnie pokazuje obraz - a ja chcę tylko wiedzieć, czy przy parkowaniu już się na kimś/czymś oparłem, czy jeszcze nie. ;)

 

A, no i atrapie przedniej mówię, czyli grillu - chcę przerobić oryginalny grill i mieć coś oryginalnego, bo "SpecB" siatka średnio mi podchodzi. :) Pochwalę się efektami - na razie szukam atrapy do modów, bo swojej nie za bardzo mi się chce niszczyć (a nóż będę chciał wrócić do oryginału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skusze na te lusterko.. Ciekawa sprawa. 

A jest jakoś przyciemniane, jak zwykle? W sensie, w nocy jak ktoś świeci za nami. Przechyla się je, czy coś naciska? I jak rozwiązałeś temat zasilania? W podłokietnik, czy gdzieś w ogóle w ukryciu? Zawsze zniechęcała mnie kabelkologia na wierzchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko jest przyciemnione już samo od siebie (na poniższym zdjęciu dobrze to widać). Powoduje to, że w nocy zachowuje się jak fotochromatyczne i światła z tyłu nie rażą. 

 

Odnośnie zasilania - tak jest, z gniazda z podłokietnika, przewodów nie widać, z podłokietnika rzadko korzystam, na wierzchu jest jedynie kabel łączący osłonę progu z fotelem pasażera. ;)

18.thumb.JPG.00842bf314c32c6bf9c85bff96cc7bec.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 22:23, czekker napisał:

To poniżej jest fajne, ale powstrzymuje mnie cena :rolleyes:

 

https://allegro.pl/oferta/70mai-lusterko-rejestrator-jazdy-kamera-cofania-9210832837

 

Na to było ostatnio mega promo na AliExpress, ale po testach na YT stwierdzam, że ta kamera przednia jest nic nie warta, choć samo w sobie urządzenie całkiem spoko. 

Natomiast @Dj Brabus - dawaj mnie tu nagranie z jazdy, szczególnie nocą. ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...