Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, piwozniak napisał:

A czy szacowne grono moze polecic jakas "scianke"warsztatowa?

Wreszcie nareszcie zblizam sie do skonczenia garazu i bede mogl wszystko jakos poorganizowac, pytanie wlasnie o to na czym.

 

Jest tego troche ale wiekszosc wydaje sie bardzo licha.

 

Macie cos sprawdzonego?

 

 

 

W jednym garażu mam płytę OSB i pewnie powieszę coś takiego:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, llkuba napisał:
3 godziny temu, kubanow napisał:

a co do mocniejszego sprzętu ja poszedłem w Ryobi

 

Ale mocniejszy od czego ? Ryobi jest fajne ale nie szalejmy z tą mocą ;). Fajny zestaw majsterkowicza :).

 

mocniejszy od tego bosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piwozniak napisał:

A czy szacowne grono moze polecic jakas "scianke"warsztatowa?

Prawdopodobnie będę miał na zbyciu https://www.kingtony.com.pl/regal_ekspozycyjny_king-tony_950x500x2230mm_12144.html

W związku z wprowadzeniem nowych wzorów te stare choć w pełni sprawne, nie bite :D

Jak cuś to dawaj na pw 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubanow napisał:

mam bosha go 2

dla mnie rewelacja, ale ja go używam głównie do kręcenia w komputerach

czas rozkręcania/skręcania spadł diametralnie

można go włączyć poprzez przycisk lub poprzez dociśnięcie do śruby co jest mega wygodne bo nie muszę szukać przycisku

ma regulowane sprzęgięłko

jedyny minus to to że mógłby mieć z 2 biegiobraz.thumb.png.4bbe6f7b6f15bb9d44cc5fcf1f362ef8.png

 

 

Właśnie tego pożyczyłem z pracy. Do montowania serwerów w rackach idealny, ale w drewnie słabo się u mnie sprawdził. Albo nie da rady wkręcić wcale, albo po przestawieniu momentu obrotowego wyżej, wkręca je zbyt daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piwozniak napisał:

A czy szacowne grono moze polecic jakas "scianke"warsztatowa?

Wreszcie nareszcie zblizam sie do skonczenia garazu i bede mogl wszystko jakos poorganizowac, pytanie wlasnie o to na czym.

 

Jest tego troche ale wiekszosc wydaje sie bardzo licha.

 

Macie cos sprawdzonego?

 

 

 

Polecam Jana Nowaka, mam od nich szafy i są mega wykonane 

 

Tu masz fajna ściankę dwustronną na kółkach 

 

https://jannowak.com/51-scianka-narzedziowa-metalowa-mariusz-niebieska

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z podpowiedzią wrzucam do odpowiedniego tematu. 

Wybór kompresorów na rynku jest duuuży.

Polecicie coś do domowego warsztatu? Olejowy czy bezolejowy?

Największe obciążenie jakie próbuję na nim osiągnąć to piaskowanie małych elementów.

Poza tym przedmuchiwanie, jakieś sporadyczne malowanie. Nie planuję używania na nim narzędzi.

Fajnie jakby to była wersja stojąca ( zajmuje mniej miejsca w garażu) o pojemności 30L.

Planowałem zakup Stanley`a tego typu ale opinie są mocno rozbieżne. Może nie jest taki najgorszy..

https://allegro.pl/oferta/stanley-fatmax-kompresor-bezolejowy-sprezarka-30l-8476233730

Wiem, że było już w temacie o kompresorach do podobnych zastosowań ale połowa linków nie działa i zapytania sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię troszkę, też kupowałem kompresor do przydomowego garażu w celu coś tam pomalować coś tam przypiaskować. Ostatecznie kupiłem o pojemności 50L dwutłokowy olejowy o gwarantowanej wydajności 186 L i pluje sobie w brodę że nie kupiłem z zbiornikiem 100L bo do nadmuchania koła lub odkręcenia koła wystarcza 50L ale do piaskowania TO ZA MAŁOOOOO.

Kompresor co chwilę się załącza  bo nie wyrabia , po kilku sekundach piaskowania musze czekać z 40 sekund aż się napełni. 

Jeśli chcesz koniecznie piaskować to 100L minimum a optymalnie 200L

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ipsx82 napisał:

Jeśli chcesz koniecznie piaskować to 100L minimum a optymalnie 200L

 

Kiedyś pisałem, że minimum 100l i najlepiej 10 barów wtedy można dużo więcej rzeczy zrobić. Kiedyś nawet myślałem żeby kupić dużą butlę i mieć w garażu przymocowane na stałe i podłączać mały kompresor.

 

Mam coś takiego:

 

https://m.ceneo.pl/59075349;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAjwqvyFBhB7EiwAER786aoNKs1C49QhK81LqDZ3z1QsXAGkAmFlnRe0N59xtnnWOARuozk4PxoCVMUQAvD_BwE

 

Używałem do przedmuchania, konserwacji progów woskiem. Z tego co widziałem sporadycznie można coś pomalować np: bramę. Do moich prac wystarczy. 

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kompresora to ja swego czasu kupiłem takiego https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-100l-2-tloki-separator-zestaw6w1-8547457529?fromVariant=9737702565 - był wtedy w promce za 800 zł

dokupiłem sobie do niego podłączenie bezpośrednio do zbiornika i jest cacy :)

ostatnio sąsiad pożyczał do piaskowania ogrodzenia i był zadowolony

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _scooby_ napisał:

 

3.png

Ja posiadam taką lochę, zbiornik 500l, 7.5 kw i coś tam już popiaskuje ale szału nie ma, natomiast do lakierowania aut jest super.

Tymi trzydziestoma litrami to jakieś monety można komfortowo piaskować :D także jak już koledzy wyżej wspomnieli bierz 100l minimum 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzyhu555 napisał:

 

Ja posiadam taką lochę, zbiornik 500l

Ło Panie! dobrze, że nie poleciłeś śrutowej :upside-down-face_1f643-small:

Chętnie, ale nie mam miejsca nawet na 100L.

To moje piaskowanie to raczej drobne pierdoły typu zaciski, jakieś uchwyty itp.

Grubsze rzeczy zawsze komuś oddaję do roboty razem z proszkiem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, _scooby_ napisał:

Ło Panie! dobrze, że nie poleciłeś śrutowej :upside-down-face_1f643-small:

Chętnie, ale nie mam miejsca nawet na 100L.

To moje piaskowanie to raczej drobne pierdoły typu zaciski, jakieś uchwyty itp.

Grubsze rzeczy zawsze komuś oddaję do roboty razem z proszkiem.

Z tych dwóch ten pierwszy olejowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, _scooby_ napisał:

Ło Panie! dobrze, że nie poleciłeś śrutowej :upside-down-face_1f643-small:

Chętnie, ale nie mam miejsca nawet na 100L.

To moje piaskowanie to raczej drobne pierdoły typu zaciski, jakieś uchwyty itp.

Grubsze rzeczy zawsze komuś oddaję do roboty razem z proszkiem.

 

Też miałem taki dylemat i wybrałem taki który zmieścić mi się do bagażnika i nie waży 50kg. FATMAX test najwyższą serią Stanley-a. Firmy Kowal nie znam możesz być dobra.

 

Otatnio oglądałem tanie spawarki na allegro na napięcie 230V które mają prąd spawalniczy 320A według mojej wiedzy nie jest to możliwe. Firmowe spawarki mają maksymalnie 200A więc trzeba brać poprawkę na dane techniczne z allegro.

 

 

@bikeman1 ostatnio kupił jakiś kompresor i pewnie dobrze go przetestował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krzyhu555 napisał:

 

3.png

Ja posiadam taką lochę, zbiornik 500l, 7.5 kw i coś tam już popiaskuje ale szału nie ma, natomiast do lakierowania aut jest super.

Tymi trzydziestoma litrami to jakieś monety można komfortowo piaskować :D także jak już koledzy wyżej wspomnieli bierz 100l minimum 

 

W jednej z fabryk mają takiego kolosa plus dwie butle wysokie na 3 metry:

 

IMG_20210609_132528.thumb.jpg.fb3e6303987dbe595a1ffca903bf3ca7.jpg

 

Kompresor ma specjalne pomieszczenie. W ścianie jest ogromny wiatrak który oddaje ciepło na zewnątrz, wystarczy na chwilę wyłączyć i sauna gotowa :biglol:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _scooby_ napisał:

patrzac na wymiary tego Kowala stwierdzam że jest minimalnie mniejsza niż moja 100litrowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, llkuba napisał:

 

W jednej z fabryk mają takiego kolosa plus dwie butle wysokie na 3 metry:

 

IMG_20210609_132528.thumb.jpg.fb3e6303987dbe595a1ffca903bf3ca7.jpg

 

Kompresor ma specjalne pomieszczenie. W ścianie jest ogromny wiatrak który oddaje ciepło na zewnątrz, wystarczy na chwilę wyłączyć i sauna gotowa :biglol:

 

 

Marnotrawstwo. Dystrybucję gorącego powietrza mogli zrobić na zimę ;)

 

Prawie nikt do zarobkowego piaskowania nie używa kompresorów tłokowych. Większość pracuje na śrubie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, filester napisał:

Marnotrawstwo. Dystrybucję gorącego powietrza mogli zrobić na zimę ;)

 

Ponoć przenieśli ten kompresor bo latem  dogrzewał całą hale produkcyjną :biglol:. O hałasie nawet nie wspomnę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radnor napisał:

Co myślicie o tym? Jest w sklepie za ok 780zł z aku 2x 4.0Ah. 65nm chyba wystarczy żeby czasem wywiercić dziurę pod kołek w cegle albo betonie?

 

Wkrętarka udarowa 18V 65Nm 2x4Ah DCD778M2T DeWalt 8954424025 - Allegro.pl

 

Jeżeli chcesz wydać 800 zł na wkrętarkę to warto sprawdzić czy leży Tobie w dłoni i porównać z innymi urządzeniami. Przeważnie wkrętarki z udarem mają tendencję do tzw. nurkowania w porównaniu do zwykłych wkrętarek. Jeżeli chodzi o moment obrotowy to do garażu czy majsterkowania 65 NM to dużo, obecnie w moim garażu używam zielonego Parkside 18 który według producenta posiada 35NM i nie ma problemu żeby odkręcić kołek nasadką  10 siątką ze ściany czy wywiercić dziurkę w blaszce, wkręcić wkręty itd. Natomiast jeżeli chodzi o udar to nie polecam wkrętarki do cegły i ściany betonowej, co innego miękki materiał (np:suporex) ale tylko sporadycznie. Wszystko zależy jaką chcesz wywiercić dziurę (jakiej średnicy i głębokości) , bo jeżeli chodzi o kołek 10mm to będziesz męczył się. Do cegły czy betonu zalecam wiertarki z SDS plus. Nawet Hilti TE4 przy wierceniu wiertłem Fi 10 (cztery ostrza) ma co robić przy twardych ścianach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radnor napisał:

Co myślicie o tym? Jest w sklepie za ok 780zł z aku 2x 4.0Ah. 65nm chyba wystarczy żeby czasem wywiercić dziurę pod kołek w cegle albo betonie?

 

Wkrętarka udarowa 18V 65Nm 2x4Ah DCD778M2T DeWalt 8954424025 - Allegro.pl

 

Szczerze, to nie wyobrażam sobie wkrętarką wiercić choćby pod kołeczek w blokach z "wielkiej płyty"...w nowym budownictwie, oczywiście, tam wystarczy mocniej śrubokrętem podłubać

 

A teraz na poważnie, do wiercenia tylko wiertaka z udarem, a do wkręcania wkretarka....i w 1k spokojnie się zmieścisz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi natomiast o kompresor, to ja kupiłem najtańszy z Casto, który okazał się AirPresem :) bo wielka naklejka na froncie, to była jakaś castoramowa marka, a mała naklejka pod spodem, to był już AirPress.

Kompresor 25l i spokojnie wystarczy, aby przedmuchać szlifierkę po pracy lub kosiarkę

Do piaskowania, to trzeba zapomnieć że amatorski sprzęt się sprawdzi...to będą półśrodki i nigdy nie zadowolą usera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...