Jump to content
Sign in to follow this  
kroljulian

Koło dwumasowe legacy iv

Recommended Posts

Witam wszystkich

Oddałem moje subaru legacy iv 2.0 165km (121kw) do warsztatu na wymianę sprzęgła. Dziś otrzymałem telefon z warsztatu że koło dwumasowe jest również do wymiany jednak panowie nie mogą znaleźć takiego w żadnej hurtowni. Mam zatem kilka pytań.

1. Czy ktoś zna numer OEM tego koła dwumasowego? 

2. Szukam dziś cały dzień zestawu do konwersji na jednomas jednak nie mogę znaleźć żadnego który na pewno będzie pasował. Proszę o pomoc w tej kwestii

Z góry dzięki za odpowiedzi

Godzinę temu, kroljulian napisał:

Witam wszystkich

Oddałem moje subaru legacy iv 2.0 165km (121kw) do warsztatu na wymianę sprzęgła. Dziś otrzymałem telefon z warsztatu że koło dwumasowe jest również do wymiany jednak panowie nie mogą znaleźć takiego w żadnej hurtowni. Mam zatem kilka pytań.

2. Szukam dziś cały dzień zestawu do konwersji na jednomas jednak nie mogę znaleźć żadnego który na pewno będzie pasował. Proszę o pomoc w tej kwestii

Z forestera II N\A pasuje cały kpl. Potrzebne nowe śruby do koła jedno masowego, nowe łożysko ale to i tak oczywiste przy wymianie . Koło jedno masowe z Forka kupisz używane w bdb stanie i taniej.

I tu poczytaj.

Edited by tedimy99

Czyli rozumiem że te zestawy z allegro z kołem zamachowym o numerze 12342AA61 będą pasowały?

Też mam wrzucone na zwykłe koło zamachowe z Forka II i daje rade.  Jest delikatna różnica w komforcie jazdy ale za to spokój . Nic nie piszczy nie ślizga.  Polecam. 

3 godziny temu, kroljulian napisał:

Witam wszystkich

Idź w konwersje na jednomasę. 

Ja popełniłem ten błąd, że wstawiłem nowe koło dwumasowe jak fabryczne się poddało. Od tego czasu zrobiłem 60 tyś. Km i znowu ćwierka przy ruszaniu :(

Set Clutch Pro model: KSU23521 z aledrogo powinien być ok.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Na razie zdecydowałem się zaryzykować regenerację. Jeżeli świerszcze powrócą zdecyduję sie na jednomas

Panowie, dzisiaj odebrałem auto od mechanika po wymianie sprzęgła. Mechanik po rozebraniu stwierdził, że zamontowany był jednomas i takie też sprzęgło zmienił.

Upierał się przy tym, że taki zestaw miałem zamontowany od nowości, brak było śladów rozbierania, wszystko oryginał subaru.

Nie wiem co mam o tym myśleć, bo byłem przekonany, że we wszystkich legacy IV były dwumasy.

Co wy na to?

42 minuty temu, Krzyniek napisał:

Panowie, dzisiaj odebrałem auto od mechanika po wymianie sprzęgła. Mechanik po rozebraniu stwierdził, że zamontowany był jednomas i takie też sprzęgło zmienił.

Upierał się przy tym, że taki zestaw miałem zamontowany od nowości, brak było śladów rozbierania, wszystko oryginał subaru.

Nie wiem co mam o tym myśleć, bo byłem przekonany, że we wszystkich legacy IV były dwumasy.

Co wy na to?

Prześlij VIN na PW. Powiem Ci, jakie koło zamachowe przewidział dla Twojego pojazdu producent.