Skocz do zawartości

Subariada - Korsyka - 12-20 sierpnia 2021


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2021 o 19:53, mechanik napisał:

Mamy wersję "delta", i kwarantanna w Izraelu obejmuje wszystkich, ponieważ szczepionka na to cholerstwo nie działa.

Mylisz się: nikt nie przedstawił dowodów, że nie działa. Raczej problem mają osoby nie zaszczepione lub zaszczepione jedną dawką.

Prawdą jest, że szczepienia są o kilka procent (5 do 10%) mniej skuteczne. Izrael wprowadził kwarantannę bo nie działa w pełni system certyfikatów szczepień. Ale od 1 lipca ma to się zmienić. Zresztą to samo zrobiła Polska z Wlk Brytanią.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Izotom napisał:

Liczę na to, że od 1 lipca certyfikat szczepień UE jednak wejdzie w życie co ma umożliwić swobodne podróżowanie osób zaszczepionych po UE. Inaczej to będzie strzał w stopę szczepieniom.

Powrót z Portugalii skutkuje kwarantanną bez względu na przebyty Covid-19 lub szczepienie. Bez możliwości skrócenia kwarantanny testem.:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że jednak wejdzie w życie :rolleyes:

Co do Portugalii to na razie Niemcy zachowują się ... histerycznie. Może wynika to z tego, że duża część niemieckiego społeczeństwa nie jest zaszczepiona - nasi znajomi z Niemiec przyjeżdżają szczepić się do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemekka napisał:

A propos "praktycznie" ... Miłosz kiedy wrzucisz na PW jakieś informacje odnośnie wyjazdu? 

Typu jakie opony, czy brać trapy, ciepłe gacie, liofilizaty i takie tam. ;)

 

To jest od roku w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemekka napisał:

Ale my jedziemy w sierpniu. :P ;)

 

Pytam głównie o jedzenie, bo nie wiem jak dużą lodówkę kupić? :D

Podobno na Korsyce jedzenie pyszne, to może dużej lodówki nie trzeba... Chyba, że myślisz o zabraniu lokalnych produktów z  powrotem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 16:48, przemekka napisał:

bo nie wiem jak dużą lodówkę kupić? :D

Około 20 litrów jest optymalna. Sam chciałem kupić mniejsza, ale koledzy wyprowadzili mnie z błędu - na szczęście.

Cenowo kilka litrów większa lodówka to niewielka różnica. Natomiast istotne jest aby oprócz prowiantu, zmieściło się coś dla przyjemności ;) sześciopak, parę butelek wody, a półtoralitrowa butelka mieściła się choćby na leżąco. 

Większa lodówka zdominowałaby przestrzeń bagażnika, a definitywnie chcę pakować się tylko do środka, nie na dach - kwestia prędkości na autostradzie, zdolności w terenie (chaczenie o drzewa, trawersy). Gdy dłuższe okresy bez cywilizacji (sklepów) coś można przełożyć na godzinkę. Komresorową lodówkę ustawisz na - 16 °C, to piwko zimne czy drinki na szybko to żaden problem, nie musi być wszystko na raz w lodówce cały czas.

Na początku chciałem nawet 10-12 litrową, ale dobrze, że wybrałem 20 litrów. Taką polecam - lekka, zgrabna, ustawna, nie zajmie pół bagażnika.. 

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...