Skocz do zawartości

Subariada - Korsyka - 12-20 sierpnia 2021


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na niemożność przeprowadzenia w maju, Subariadę Korsykę jak i Sardynię przenosimy na sierpień. 

- Korsyka: 12-20 sierpnia
- Sardynia: 21-29 sierpnia


A dla tych, którzy bardzo chcą wyjechać już w maju (wszyscy?), mają nieprzenoszalne urlopy itd. proponujemy budżetową Subariadę w Serbii, w terminie niedoszłej Korsyki, czyli
- Subariada Serbia: 13-19 maja
Serbia jest otwarta i raczej takowa pozostanie, ponieważ sądząc po roku obserwacji (i bycia tam też kilka razy w czasie pandemii) podchodzi lajtowo do tych tematów. Nie robi lockdownów.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Miłosz Rzeźnik zmienił(a) tytuł na Subariada - Korsyka - 12-20 sierpnia 2021
Godzinę temu, Elżbieta Maj napisał:

My odpadamy. Prosimy o zwrot zaliczki. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś... w lepszych czasach... Do zobaczenia.


Spoko.

Ale "lepsze czasy"... a co gdy zamiast COVIDa będzie zawał? Może właśnie teraz są te lepsze, kto wie....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zabrałem się za porządne porządki. Wynika z nich, że na Korsykę sierpniową zrobiły się miejsca. Można więc spraszać znajomych. Jeśli nic nie pomyliłem to wygląda to tak:

 

1 goashi
2 dulo77
3 przemekka
4 Izotom
5 mp3g
6 Zoui + Chojny
7 tomek19791
8  
9

 

10  


 @tomek19791 prosił o zapisanie dawno temu, więc pilna prośba o potwierdzenie chęci.

A na wolne miejsca można się dopisać. Korsyka otwarta więc tym razem powinien się wyjazd udać.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 18:32, Izotom napisał:

My mamy wykupiony bilet na prom tam: 12.08. z Livorno godz. 8.00.

Też czekamy na jakieś niespodzianki dlatego wstrzymujemy się z zakupem biletu z powrotem :)

 

My również mamy juz bilet na prom na Korsykę. Z powrotnym także wstrzymujemy się do informacji :-)

Edytowane przez zoui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 15:34, Miłosz Rzeźnik napisał:

Zabrałem się za porządne porządki. Wynika z nich, że na Korsykę sierpniową zrobiły się miejsca. Można więc spraszać znajomych. Jeśli nic nie pomyliłem to wygląda to tak:

 

1 goashi
2 dulo77
3 przemekka
4 Izotom
5 mp3g
6 Zoui + Chojny
7 tomek19791
8  
9

 

10  


 @tomek19791 prosił o zapisanie dawno temu, więc pilna prośba o potwierdzenie chęci.

A na wolne miejsca można się dopisać. Korsyka otwarta więc tym razem powinien się wyjazd udać.

 

Cześć MIłosz - wskoczyliśmy na Alabanię i Sardynie - z Korsyki rezygnujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2021 o 15:43, Jarosław Urbański napisał:

Miłosz po rekomendacji z Twojej strony i rozmowie z Zarządem - zdecydowaliśmy się na Korsykę. Proszę szczegóły wyjazdowe:-)


Ale reakcję na pocztę forumową zwiększa! Usunąłem z Sardyni, dodałem do Korsyki. Czyta tamże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 18:41, goashi napisał:

Kurczę a ja już przebukowałem zeszłoroczny bilet na 12.08, chyba nie będzie kolejnych zmian...:unsure:

ja muszę też przebukować nasze bilety z zeszłego roku , widze że już przez to przebrneliście ,mogę prosić o wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa razy zmieniałem rezerwację w "Corsica Ferries" - za każdą zmianę liczą sobie kilkadziesiąt euro (nawet zmniejszenie liczby  uczestników  skutkowało paradoksalnie wzrostem ceny biletu  zamiast jakąś zniżką). Z przebukowaniem generalnie nie było problemu. Po zalogowaniu się na ich stronie ( wejście  w zakładkę  "moje rezerwacje" -  podajemy numer rezerwacji oraz nazwisko) można  prześledzić swoją rezerwację od  A do Z  i zmienić ją na każdym etapie od  liczby uczestników, poprzez kabinę, wyżywienie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu zamiast Bałkanów ze względów komplikacji (obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających spoza Schengen) myślę o Włoszech. Jednak żadnych rezerwacji nie mam zamiaru robić - do samego wyjazdu. Wiele może się zmienić do sierpnia i to nie na lepsze. Dziś w UK 16 tys nowych zakażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślisz, że ktoś będzie pytał na granicy PL skąd wracasz autem. Miesiąc temu wracaliśmy z Serbii i na granicy HU/SK i SK/PL nie było nikogo, żadnej kontroli. Też obowiązywała wtedy kwarantanna po powrocie:)

 

 

 

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mechanik napisał:

W sierpniu zamiast Bałkanów ze względów komplikacji (obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających spoza Schengen) myślę o Włoszech. Jednak żadnych rezerwacji nie mam zamiaru robić - do samego wyjazdu. Wiele może się zmienić do sierpnia i to nie na lepsze. Dziś w UK 16 tys nowych zakażeń.


Jaka obowiązkowa kwarantanna... na granicy PL nie ma kontroli, a jak jest to skąd mają wiedzieć (i po co w ogóle pytać szeregowi) że jedziesz spoza Schengen? Przepis jest pod samoloty zrobiony.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Daniel Janus napisał:

 

 

Myślisz, że ktoś będzie pytał na granicy PL skąd wracasz autem. Miesiąc temu wracaliśmy z Serbii i na granicy HU/SK i SK/PL nie było nikogo, żadnej kontroli. Też obowiązywała wtedy kwarantanna po powrocie:)

 

 

 

Optymizm ważna sprawa. 

Dla mnie jednak wyjazd gdzie kolwiek to nie jest sprawa życia lub śmierci.

Nie zaryzykuję z rodziną wyjazdu by spotkać nawiedzonego służbistę, który nota bene będzie miał prawo po swojej stronie. Na kwarantannę natomiast nie możemy sobie pozwolić.

Mój kolega jako jedyny w naszej firmie miał dwa tygodnie kwarantanny, bo tak.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg aktualnie obowiązujących przepisów kwarantanna dotyczy osób niezaszczepionych. Jeśli ktoś do tej grupy należy oczywiście musi się z nią liczyć… Nie będąc zaszczepionym mocno bym się zastanowił nad jakimkolwiek wyjazdem zagranicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, goashi napisał:

Wg aktualnie obowiązujących przepisów kwarantanna dotyczy osób niezaszczepionych. Jeśli ktoś do tej grupy należy oczywiście musi się z nią liczyć… Nie będąc zaszczepionym mocno bym się zastanowił nad jakimkolwiek wyjazdem zagranicznym.

Chodzi o to, że wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. 

Mamy wersję "delta", i kwarantanna w Izraelu obejmuje wszystkich, ponieważ szczepionka na to cholerstwo nie działa. 

Po wtóre dzieci do 12 lat szczepić nie można, a testy PCR dla dwójki, w dwie strony, plus rejestracja... 

Zresztą do sierpnia bardzo dużo może się zmienić i to nie w takim kierunku jaki byśmy sobie życzyli. Tak jak napisałem, czekam z wyjazdem do ostatniej chwili, żadnych zadatków i rezerwacji. Dla bezpieczeństwa Toskania zamiast Bałkanów.

Ukraina odpadła kolejny raz, Bośnia tak samo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...