Skocz do zawartości

Legacy V słabe światło wstecznego


Czlapus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zasiegnąć porady apropo swiatła wstecznego w Subaru Legacy V z 2010r. Po wpieciu wstecznego swiatlo sie zapala i wszystko dziala normalnie tylko dlaczego do cholery to swiatło jest tak słabe, w lusterkach nic niewidac w nocy  przy cofaniu. 

Czy ktos juz próbował to usprawnic wsmocnić? Prosze o porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak mają wszystkie samochody po "optymalizacji" przez księgowych.

GC8 ma dwie żarówki, Legacy jedną, więc zawsze światła będzie mniej i jedna strona będzie gorzej oświetlona.

 

Ja zamontowałem 2 lata temu taką żarówkę LED z soczewką i dość sporym radiatorem https://interlook.pl/product-pol-796-Zarowka-samochodowa-LED-BA15S-21-SMD-2835.html

Świeci dużo lepiej niż fabryczna, diody nie padają, więc mają odpowiednie chłodzenie i zasilanie, dla mnie produkt ok jak na chińczyka.

2 lata temu to była jedna z mocniejszych żarówek, ale teraz są dużo bardziej hardcorowe modele 25W 1200lm i 40W 1800lm, choć mam wątpliwości czy taka dioda nie usmaży się w sosie własnym.

https://interlook.pl/product-pol-1250-Zarowka-samochodowa-LED-BA20D-S2-25W-1200-lm.html

https://interlook.pl/product-pol-1316-Zarowka-samochodowa-LED-BA15S-40W-1800lm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ montaż kamery cofania, choćby na lusterko wsteczne założyć ekran. Miałem w Corolli z przyciemnionymi szybami. Cofając w nocy nic z tyłu nie było widać. Po montażu kamery można cofać nawet w ciemnym lesie, genialna sprawa.

Jedzie do mnie radio 2din z Chin, w zestawie kamera z diodami IR. Zobaczymy jak będzie widać w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlapus napisał:

Odblysnik wyglada jak nowy :)

Lepiej i taniej wymienić ewentualną żarówkę, niż lampę ;) Wiesz... ja bym kombinował jeszcze w stronę przyśniedziałych styków . Warto to sprawdzić ,nawet profilaktycznie, nic to nie kosztuje. wyczyścisz styki i miernikiem sprawdzisz jak tam sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie swiatlo swi3ci normalnie niewyglada jakby cos z nim bylo nietak, jest ono poprostu wg mnie niewystarczajaco mocne aby oswietlac droge cofania. Wg mnie jest to swiatlo bardziej informacyjne (uwaga wyjezdzam tylem) nizeli pomocnicze w  czasie nocnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2019 o 01:29, Schwefel napisał:

Kamera to swoją drogą ale IR ma mniejszy zasięg niż żarówka, więc jedno nie wyklucza drugiego.

 

9 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wreszcie założyłem. Za samochodem egipskie ciemności. Zdjęcie telefonem, bo nie wiem jak zrobić zrzut ekranu.c305bbda53e2d21ecb579c77319a3e28.jpg

Mam taką chińską kamerę IR działa bez zarzutu w Egipskich ciemnościach

IMG_20191202_194521_resized_20200124_082314913.jpg

Edytowane przez koziolek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...