Skocz do zawartości

Legacy Wagon by Danko


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

2 miesiące mnie tu nie bylo.. I to równe :huh:

No cóż.. To witam w nowym roku :mrgreen:

Legaś potrzebował ostatnio trochę troski, mianowicie.. 

- do zmiany wreszcie poszło aku - jedna z przyczyn, dla których samochód ciężko odpala, 

-zepsuł się zawór od lpg przy butli, poszedł do zmiany cały. Problem byl taki, że moglem zatankować max 6-7L, zamiast ponad 60.

Szykuje się jednocześnie grubsza sprawa, którą podzielę się jak wszystko będzie pewne :D

I co do zrobienia? Cóż, po zmianie aku, gdy lpg nie dzialalo samochód zaczął odpalać nornalnie. Po naprawie lpg temat jednak wrócił, więc przy najbliższym przeglądzie gazu coś chcę z tym zrobić. Problemem jednak też może być ciężko chodzą a pompa wspomagania, która stawia zbyt duży opór. Jeden z pasków zaczął piszczeć przy odpalaniu. 

 

Co też ciekawe, zimówki mimo tylko 1% różnicy w całkowitej wielkości nie obcierają nawet po zapakowaniu auta. Letnie nawet na pusto potrafiły na wybojach.

Z fajnych rzeczy, widzę, że tutaj nie wrzucałem ani jednej fotki z moto Mikołajek, więc no.. Enjoy:ph34r:

Poza tym gra, buczy, je śnieg i ma się dobrze :thumbup:

20210118_105731.jpg

20210118_110215.jpg

20210118_110247.jpg

20210118_110141.jpg

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się efektem przyciemnienia wstecznego i przeciwmgłowego ;)

Jestem ciekaw jak to wygląda bo też chciałbym zrobić mały dechrom ale wydaje mi się, że przyciemnienie tej całej listwy na klapie bagażnika będzie odstawało wtedy od reszty.

Jakiej firmy ostatecznie kupowałes dystanse?

foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@venftprzeciwmgłowego i listwy póki co nie ruszyłem w związku z tym, że trochę z konieczności, trochę z zachcianki szykuje się coś znacznie większego :ph34r:I myślę, że jak dechrom to i ciemniejsze lampy po prostu.. Albo blenda z przedlifta jak ktoś bardzo nie chce chromu.. Aaalbo cała blenda na czarno. 

Dystanse kupowałem RR customs. Tanie nie są, ale są solidne i nie mam z nimi problemów. 

 

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiego przyciemnienia lamp policmajstry się nie przyczepiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dzixd napisał:

do takiego przyciemnienia lamp policmajstry się nie przyczepiają?

 

Tylne można w zasadzie do woli, przednie to już zależy od Policjanta. Bo niby można do (chyba) 70% ale z drugiej strony trzeba by mieć na to homologację a nie ma takiej na zestaw szyba + folia/przyciemnienie. Jak Policjant będzie chciał to dowód zabierze (znam taki przypadek). Z drugiej strony miałem w jednym aucie przyciemnione przednie (tak już kupiłem) i na jakieś losowej kontroli Policjant się nie czepiał.

 

 

 

EDIT: Czytanie ze zrozumieniem u mnie dzisiaj mocne 1/10 : ]

 

Odnośnie lamp to z tego co się dowiadywałem to nielegalne :/ 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dzixd napisał:

do takiego przyciemnienia lamp policmajstry się nie przyczepiają?

Tak jak @Tinuvielpisze. Mogą się przyczepić, ale no cóż.. Światła przez nie widać bardzo dobrze, więc będzie to czysta złośliwość. Dodatkowo wystawiam się na strzał, jeśli ktoś mi wjedzie w tylek i zgoni to na lampy. Wtedy może być Meksyk. A co do dowodu.. To jak beds chcieli to zabiorą go i tak. Nie za lampy, to za wydech, nie za wydech to za coś jeszcze innego. Zależy od funkcjonariusza. W okolicy znajomemu raz chcieli zabrać za malutką naklejkę ekipowa na tylnej szybie - bo tak.

Póki co - nikt się nie czepiał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Piotrek Chrabałowski napisał:

Poprzeglądałem temat i naprawdę fajnie się prezentuje Legaś. Coś ze mną chyba nie tak, bo podobają mi się Kombiaki :D

Wg. mnie to nic nienormalnego. Po prostu kombi są bajeranckie. :mrgreen:

Legacy, Galant/Legnum, Crown, Accord, "ceglaste" Volva...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DETT napisał:

Wg. mnie to nic nienormalnego. Po prostu kombi są bajeranckie. :mrgreen:

Legacy, Galant/Legnum, Crown, Accord, "ceglaste" Volva...

Mi zawsze się podobały Audi A4 B5 Avant a S4 B5 w Avancie to dla mnie mistrzostwo świata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 21:06, Pjotrula napisał:

Poprzeglądałem temat i naprawdę fajnie się prezentuje Legaś. Coś ze mną chyba nie tak, bo podobają mi się Kombiaki :D

A dzięki, dzięki! Nic to dziwnego, tak jak tu reszta pisze :mrgreen:To ładne furki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nietrudno zauważyć, szykuje się zmiana hebli.. I czas na szczegóły, odkrycie paru smaczków :clapping:

Jako, że tył się cały kończy (od tego się zaczęło) postanowiłem zacząć swapa w szybszym terminie.. No i bez sensu zmieniać sam tył. Zaczęły się poszukiwania. Czterotlok z wrx wydawał mi się przymały, a po researchu dowiedziałem się, że dużo osób zakłada czterotloki brembo z puga 607... No i po miesiącu poszukiwań takowe zakupiłem. Niżej fotki po kupieniu, wypiaskowaniu i pomalowaniu. 

Na tył trafią natomiast "zwykle" zaciski z Legacy B spec, co by tarcza nie była już mała jak krążek cebulowy. Tarcze.. No właśnie. 

Juz sie chwaliłem, że będą to Rotingery. Wybrałem je kierując się m. in. ceną, ale nie tylko. Poszukiwania były nieco utrudnione ze względu na inne parametru tarcz w stosunku do seryjnych. 

Z przodu zatem będzie 326mm

Z tyłu 290mm

Jak już tak szaleć, to głupio zostawiać przewody oryginalne. Z przodu i tak trzeba zmienić, ze względu na końcówkę. 

Tutaj wybór padł na przewody pizzabrakes - ekspresowa i fachowa obsługa. Tutaj pochwala dla obu marek, z rotingera pół godziny po zakupie pan zadzwonił i pytał, czy wszystko git. :thumbup:

Klocki póki co wpadną trw, ze względu na znaczne przekroczenie budżetu. :ph34r:

Montaż w tym tygodniu, a więc i więcej fotek. 

I tak. Wiem. Osobliwy kolor, ale jak szaleć - to szaleć :faja:

20210119_175428.jpg

20210128_150714.jpg

20210130_134827.jpg

Screenshot_20210206-130107_WhatsApp.jpg

20210128_113738.jpg

  • Super! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, thomson0073 napisał:

A to poproszę o info. Mnie czeka malowanie na wiosnę, to też se dziabne jakiś zarąbisty kolor. :D

Tzn, jeśli chodzi Ci o sam rodzaj, to jest to zwykły lakier samochodowy. Mam zapewnienie, że nie zejdzie a jak coś, będziemy poprawiać. 

Sam lakier został dopasowany przy okazji, jeden samochód ma być docelowo w tej barwie. Sam w sobie kolorek powinien fajnie się odznaczać, bo ma coś grube ziarno, nie powinien więc jednolicie wyglądać. O dokładny kod, czy firmę podpytam 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...