Jump to content

Uszkodzona listwa/ uszczelka drzwi

Kuba_Don
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z moim OBK 3.0 h6. Problem widać na zdjęciu. Urwana część uszczelki. Jakieś pomysły sugestie jak to rozwiązać? Szukałem części do mojego modelu, niestety brak aktualnie :/ Może ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać?

04E15955-0346-41F8-B823-370BD40BE782.jpeg

2 godziny temu, Kuba_Don napisał:

wie jak to rozwiązać

Miałem do samo. To częsta przypadłość. Izopropanolem dobrze odtłuścić powierzchnię i od wewnętrznej strony podkleić klejem do szyb. Działa już kilka lat.

2 godziny temu, Yaros napisał:

Szukaj pod nazwą listwa zgarniająca i nie ograniczaj się tylko do outbacka H6, wszystkie legacy oraz outbacki z tej samej generacji mają takie same listwy.

Dzięki za podpowiedź bo nawet nie wiedziałem dokładnie jak nazywa się „ta część” -> listwa zgarniająca :) 

Godzinę temu, WOJO napisał:

Miałem do samo. To częsta przypadłość. Izopropanolem dobrze odtłuścić powierzchnię i od wewnętrznej strony podkleić klejem do szyb. Działa już kilka lat.

Jak spojrzysz dokładnie na zdjęcie to(mam nadzieję) widać, że kawałek tej wiszącej gumy skrócił się/skurczył. Naciągałeś ten kawałek, żeby zrównać z końcem listwy w drzwiach? 

2 godziny temu, Kuba_Don napisał:

Jak spojrzysz dokładnie na zdjęcie to(mam nadzieję) widać, że kawałek tej wiszącej gumy skrócił się/skurczył. Naciągałeś ten kawałek, żeby zrównać z końcem listwy w drzwiach?

U mnie się nic nie skurczyło. Podgrzej delikatnie i powinno dać się wydłużyć.

• Upvote 1

12 godzin temu, dcd84 napisał:

Masz radę na to, że ta uszczelka nie zgarnia wody z szyby?

Na taką przypadłość to raczej pozostaje zmienić listwę na działającą. U mnie zgarnia, jest tylko problem uszkodzeniem.

• 2 weeks later...
  • 7 months later...

Trochę odgrzewany kotlet ale w końcu zebrałem się i przykleiłem uszkodzoną listwę:thumbup: Nie znalazłem do kupienia na rynku wtórnym( jeden gość miał ale podobno długo nikt nie pytał o to i wyrzucił :() Tak czy inaczej naprawiłem jak potrafiłem. Zobaczymy na jak długo:D Moim zdaniem na żywo wygląda lepiej niż na foto ;) 

97759BDE-1209-448C-95FE-1CB3F0B2E4F3.jpeg

• 3 months later...

Chciałbym zaktualizować temat listwy:) Porzuciłem temat klejenia:P Udało mi się znaleźć używkę w dobrym stanie i mam już zakupioną „nową/starą” listwę, pytanie tylko jak zdjąć tą która jest w aucie. Czy ktoś może demontował listwę w subaru OBK III kombi (lewy tył)? Mile widziany jakiś tutorial:D:icon_205:najlepiej z fotkami;):)

Edited by Kuba_Don

Ja złapałem cyjanopanem i od wewnętrznej strony podkleiłem cienką gumę na obie części. Minimalnie znać to na aucie - grubsza guma ale trzyma się już kilka lat

• 5 months later...

Oddałem auto do lakiernika. Wcześniej gdzieś cudem kupiłem 4 listwy we w miarę dobrym stanie, pokleiłem te plastikowe trzymania, gdzie przykręca się śrubkę pod gumą. Lakiernik urwał mi wszystkie cztery listwy, i pogiął je przy okazji. W związku z tym poszukuję takich listw zgarniających do Legacy/Outback III. Może ktoś ma zbędne?

• 4 weeks later...