Jump to content

Czy Klasyczna UPG EJ25?

miki_mi2
 Share

Recommended Posts

Hej, 

Taki wyciek oleju to UPG?

Niech ktoś powie, że nie :D

Leci w okolicy łączenia bloku i głowicy. 

Miejsce to "przed nogami pasażera"

IMG_20190705_205629.jpg

IMG_20190705_205246.jpg

received_352063215485438.jpeg

received_615336492295497.jpeg

Edited by miki_mi2

Raczej to UPG u mnie też tak ciekło a po 5k km wywaliło uszczelkę całkiem. Umyj silnik i obserwuj łączenie bloku i głowicy. 

• 2 weeks later...

Mam podobnie, tylko z dwóch stron powoli olej wydobywa się. Przeglądam te uszczelki i oryginalne są dostępne, ale jak oryginalne padają to czy, np. nie lepiej jakiegoś Erlinga? Kto jakie zakładał i ile wytrzymały? 

Umyj, sprawdź co się dzieje i proponuje kupić zestaw do sprawdzania szczelności uszczelki na aledrogo to ok 15zł.  Sprawdzisz czy do wewnątrz nie wali bo pod korkiem oleju i w płynie chłodniczym nie zawsze widać.  Koszt niewielki a wynik masz po kilku minutach. CO2  przedostające się ze spalin do układu chłodzenia zabarwi płyn i masz wynik.  Zmierz tylko otwór na korek  w chłodnicy bo ja kupiłem zestaw z za szerokim fi. 

Przykładowa fotka z alledrogo. 

TESTER-SZCZELNOSCI-USZCZELKI-GLOWICY-CO2-TANIO.jpg.225c39bf1036c13fed95e3c89defafeb.jpg

To jednak nie uszczelka.

Umyłem to dokładnie. Przejechałem 1000 km i czysto.

Natomiast obok widzę, że się poci z czegoś.

Ten test zrobiłem od razu bo miałem pod ręką.

Też po zakupie dygotałem,że mam UPG. Pytałem tu chłopaków na forum "czy to UPG,czy nie..." .wszystkie rady forumowe były celne tj umyć ,sprawdzać silnik i kupiłem ten zestaw, co powyżej jest podany. kolor płynu się nie zmienił i ok... uff. Po myciu już wszystko było,jak na patelni (dodatkowo olej z błockiem miałem zmieszany,więc roboty kupa... ktoś offroady bez osłony robił) . zajęło to masę czasu,ale każdy zakamarek z oleju wymyty. wyrok był taki,że standardowe wycieki miałem tj spod pokrywy zaworowej, micha olejowa, takie tam pierdy bezbolesne. Motor chodzi ,jak trzeba. olej wymieniam bardzo często ,jak napisali w książce i fruuuu... ;)